Tohle je moc!!!

6. října 2010 v 18:44 | Amaranthes |  30 Seconds to Mars

Nejhnusnější recenze, kterou jsem kdy četla...

Ale teď už pojďme na to! 30 Seconds To Mars jsou americká partička, která dokázala
pobláznit svět především v roce 2005, kdy vydala megaúspěšné album A Beatiful Lie. Kluci udělali několik hitových videoklipů, koncertovali všude po zeměkouli a Jared Leto možná skutečně pověsí dráhu filmového herce na hřebík a bude kvílet tisícihlavým davům. Já jako euroamerický křesťan a odpůrce všech existenciálních pseudovzdorů ale říkám, zachraň nás panenkomarja!
Deska This is War je jakýsi podivný hybrid, který je smýkán ze strany na stranu. Chvíli zní jako messiášští U2, kteří už chudáci taky začínají blbnout, chvíli jako patetičtí Linkin Park. A to už samo o sobě zní přece hrozně.
Ale já asi vím, kde je zakopaný pes. Za tuhle hrůznou kombinaci můžou producenti desky Flood a Steve Lillywhite, kteří spolupracovali s kapelami jako právě U2, Nine Inch Nails, Depeche Mode nebo Smashing Pumpkins. Což přitom minimálně z poloviny nejsou vůbec špatné kapely. Nine Inch Nails i Depeche Mode mají stále světu co říct a nabídnout. Jenže roubovat ryze elektronické postupy na uřvanou emo kapelu, to je cesta do pekla.
Teď ale skutečně vážně. Ta deska je příšerná. Tolik hysterie, kvílení, patosu, bolestínství a směšných intelektuálních sloganů se jen tak neslyší. 30 Seconds To Mars byli vždycky brak a asi jím zůstanou. Všechny skladby jsou hnané do strašných extrémů. Úplně vidím, jak se to bude skvěle vyjímat na světových stadionech, mám to před očima. Jared Leto s psím výrazem bude stát rozkročen uprostřed pódia, na sobě nějaké to těsné černé oblečení a konversky, oběma rukama bude extaticky držet mikrofon a řvát jak na lesy. A dvacet tisíc teenagerů si po… i ponožky. Ano, bohužel. Tak to bude.
Ale teď trochu světla do téhle umělé temnoty. Singl Kings & Queens se mi líbí. Možná je to tím cyklistickým videoklipem.Jinak absolutně postrádá smysl rozebírat jednotlivé tracky, všechno je to na jedno brdo. Horší je, že některé skladby svou dramaturgií skutečně připomínají třeba zmíněné Nine Inch Nails anebo U2. A ne že připomínají. Jsou to sprosté vykrádačky (Vox Populi, Alibi)! Jako vyložený odpad mi pak přijde Search and Destroy, kde Leto zneužívá dokonce dětský sbor.
Poslouchat This is War je skutečně za trest a pobavíte se, když čtete některé rozhovory, v nichž Jared Leto tvrdí, že tahle deska je vlastně jakýmsi experimentem, kterým se snaží posunout zase někam dál. Je to úplný nesmysl. Tím, že do své muziky namontujete industriál, který tady dvacet let dělají jiné kapely, rozhodně neexperimentujete. Nemůžu si pomoct, ale všechny tracky na tomhle albu jsou jak přes kopírák. Trochu elektroniky, hodně kvílení, hodně hřmotných kytar, hodně kvílení…
Z určité úchylné potřeby vážně uvažuju, že bych 18. března 2010 zašel na koncert 30 Seconds To Mars do pražské Incheba Areny. Jen tak z hecu. Jestli jsem schopen vstřebat tolik tun patosu.
A na závěr jednu důležitou poznámku pod čarou. Jestli jsou 30 Seconds To Mars budoucností rocku, tak jsme, vážení, v prdeli.Odpověď na tenhle hnus napíšu...až se z toho vzpamatuju..

30 Seconds to Mars
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Carolka Duff Rose Carolka Duff Rose | Web | 7. října 2010 v 15:35 | Reagovat

???????????? Kterej kril to psal! Fakticky kretén!!!!

2 x00x x00x | Web | 9. října 2010 v 22:02 | Reagovat

Bože, fakt jaký dement toto mohl napsat? To si je s někým spletl, ne?

3 Katty Katty | Web | 12. října 2010 v 17:31 | Reagovat

By mě zajímalo,kterej hudební analfabet to psal.Se před tím musel nějak sjet pořádně než to začal psát.Jako to mě pěkně nasralo :-?  :-?

4 Tomáš Tomáš | E-mail | Web | 6. listopadu 2010 v 12:30 | Reagovat

Kterej idiot to napsal... 30 Seconds to Mars je nejlepší Rocková kapela,kterou znám

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Blog založen: 9.8.2010, Design by Dark Morticia
Všechny články jsou napsané autorkou (Amaranthes Lví Srdce).

free counters