Jedna velká komedie: Blog.cz

30. července 2011 v 22:47 | Amaranthes |  Názory a odpovědi na komentáře
Ne, říkala jsem si, že to psát nebudu. Ale co je moc, to je moc. A už mě to fakt s prominutím sere. Co to má bejt? Začalo to krásnou.cz, pokračovalo překopáním autorského blogu, docela neslušnou cenzurou a ignorací adminů. Pokračovalo to administrací, komentářema, nastavením, galerií...co bude dál?


Ne, mě už to fakt nebaví. Když se podívám na svou hlavní stránku, už se jen směju, počet návštěvníků nula. Ne, to není problém toho, že sem lidi nechodí, ale blogu. A to je jen začátek. Zvykla bych si na všechno, i na ten Wordovskej editor, jen jsem nechápala vkládání odkazů. Už to mě šíleně naštvalo. Ale budiž, možná to ocením u klikaček, že se nebudu muset pachtit s HTML. Takže u téhle funkce je to docela rozporuplné..budiž, zvyknu si.
Co mně ale vytáčí je galerie. Teď jsem se půl hodiny vztekala kvůli třem pitomejm obrázkům, který jsem chtěla nahrát najednou. Oh, jaká přednost, jak jsem četla na srdci blogu. Pche, to vidím. Prostě to nešlo. A není to vina počítače. To poznám. A není to problém jen můj, ale i stovek dalších.
Další věc je nastavení vzhledu: Moje kamarádka, co dělá designy, je pěkně vytočená, protože kvůli novinkám se nedá nastavit. A opět není jediná, kdo si stěžuje.
Tvůrcům krásných designů už asi taky odzvonilo.
Další věc: nefungující komentáře. Mnoha lidem nešly na blogy vložit komentáře. Nechápu, co to zas má bejt. A mně se pro změnu na hlavní stránce objevuje, že mi někdo něco okomentoval a přitom to vůbec neokomentoval. A ani ve spamech to nebylo, takže nikdo nemůže říct, že bych něco přehlídla. Blog si ty komenty prostě vymejšlí :-D
No, pak mám určité výhrady k "cenzuře" na srdci blogu. Standa si to prostě maže, jak se mu chce. Když člověk nesdílí jeho názor, tak je ztracen. Nebo spíš, smazán. Nebo ignorován. Nebo ještě v "lepším" případě ty komentáře vůbec nepovolí, aby si náhodou někdo nestěžoval.
Situace: Jedna moje kamarádka si dovolila okomentovat rozhovor s Blackwish. Jen chtěla poradit, jak si zrušit přesměrování na krásnou.cz. A víte, co se stalo? Standa to samozřejmě smazal.
Nebo u Lawiane: Psala mu kvůli tomu, že nefunguje transparentní barva. A on jí jen arogantně odpověděl, něco v tom smyslu, že to není jeho věc. Super.
A to bych mohla pokračovat. Nebo spíš některé bývalé členky AK. Nechoval se k nim zrovna mile.
Když už jsme u toho AK, tak se mi moc nelíbí způsob jeho "revitalizace", ale budiž. Do toho se nemůžu míchat, protože tam nejsem. A popravdě, už mě to ani nemrzí.
Blog.cz prostě zkomerčněl. A hlavně kvůli Nově. Jak jinak. Už se nehledí na blogery ale na to, aby jim to prosperovalo. A je jim jedno, že se to nelíbí čím dál víc lidem. Však co, je tu přece hrdina Standa, který to všechno smaže a zakáže. Zacpe blogerům pusu. A to se mi nelíbí.
Nebo krásná.cz na hlavní stránce - k tomu už nemá cenu se vyjadřovat. Tak proč třeba někdo neudělá nerůžovou stránku, kde se člověk dočte duchaplnější věci, než jen to, jak si nalakovat nehty nebo "jak si nabrnknout kluka a popřípadě ho i obsloužit". Místy mi to přijde nechutné. Divím se, když to čtou takové třináctileté holky, které pořádně neví, co to je život. Ale co, asi to jde s dobou, když je normální, že potkám prvňáka se žvárem v puse. Jak nechutné. Nebo když desetiletá holka napíše, že už měla sex. Fakt nejsem puritánka, ale co je moc, to je moc. Ale to už odbočuju, jen mě to všechno mrzí. Starý blog.cz byl lepší. Jo, sice jsem tu jen rok, ale já ho zažila ještě dřív, když jsem si dělala jeden starší blog.
Opravdu nechápu, kam to Standa a spol. chtějí dotáhnout. Aby se jednou nedivili, že bude půlka blogerů naštvaná a přejde ke konkurenci, nebo si udělá svoje webovky.
Blog,cz byl založenej na jednoduchosti, na tom, aby si bloger vedl blog podle svého a aby vypadal tak, jak si dotyčný přeje, ne na komerčnosti. Bohužel, ty doby jsou fuč.
Proč někdo neudělá přítrž růžovým blogům...víte, co myslím...vypatlanština. Ty tu jsou furt a člověk si je může hlásit jak chce a stejně je to k ničemu. Naopak, ono se to ještě podporuje. Ale co, mně to může bejt fuk, vím, že ten článek stejně nemá pro nikoho váhu a nic tím nezpravím, jen chci, abyste věděli, že už mě to štve. A nejen mně. Prostě mi to přijde jako jedna trapná komedie.

Omlouvám se, ale musela jsem se vypsat. Byla bych ráda, kdyby si to třeba někdo přečetl a jestli s tím bude souhlasit, tak to dal nějak "dál". Díky moc ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Princessa Princessa | Web | 30. července 2011 v 23:05

na blog.cz jsem už minimálně šest let (taky jsem měla jeden starší blog) a můžu jenom souhlasit s tvým článkem. Jde to od desíti k pěti. Víc nemá cenu psát, udělala jsi to za mě.

2 Qawp Qawp | Web | 31. července 2011 v 9:49

Přečetla jsem to až dokonce :D a máš pravdu, ty odkazy sem taky nepochopila, komentáře blbnou a štve to čím dál víc lidí, jak tak koukám :D

3 Morticia Morticia | Web | 31. července 2011 v 12:58

Přesně tak.
Navíc, kdybych ten rozhovor s Blacwish komentovala jen tím, že bych té holce poradila, jak zrušit přesměrování, ale já jsem normálně okomentovala ten rozhovor (kementářem, který se toho týkal) a o tom, jak to zrušit jsem se zmínila jen okrajově. Jenže i to bylo evidentně na obtíž...
A to nastavování je na nai. Designy, které mám teď na blogu jsou přizpůsobené starému návodu a proto je možné, že mnoho lidí nepochopí, jak to nastavit jen kvůli tomu, že je to prostě přejmenované. A nastavování designů je v praxi ještě složitější. Sice jsem už asi přišla na to, proč nešly oddělovače, ale to by tak docela nesouhlasilo. Protože kdyby byla chyba v designu, tak by to nefungovalo ani v mozille, nejen v google chrome. To vím, protože mám oba prohlížeče a můžu si to zkontrolovat. nevím proč, ale jako by mezi jednotlivými prohlížeči a blogem nefungovala "souhra"...
Díky boku, že chodím na EIčko-takhle bych se do maturity měla naučit dělat vlastní webovky, do kterých mi nikdo tímto způsobem vrtat nebude...

4 Morticia Morticia | Web | 31. července 2011 v 12:58

[3]: Blackwish*

5 Gisselle Tussan Gisselle Tussan | Web | 31. července 2011 v 14:29

Pěkněs to napsala. Mě se taky ukazuje už asik dva dny po sobě návštěvnost 0, když to není přitom možný, protože mi články někdo okomentuje, s nahráváním obrázků jsem měla také problém - a to i když mám zaplé průběžné automatické ukládání, taky se mi nelíbí změny na blogu.cz.

6 Miška Miška | Web | 31. července 2011 v 16:54

Souhlasím. Jak to říkalo jedna má další kámoška...když byly ty blogy 'nevzhledný' tak všechno šlo úplně super, ale čím víc to předělávají, tím je to horší.
Mám teď problém pomalu s vším, na co na blogu šáhnu.
Obrázky se mi nenahrávaj, nejde jim nastavovat myší velikost. Objevuje se mi návštěva 0 lidí, i když nějakej tam asi bude, když mi top list ukazuje změnu. Taky jsem pěkně naštvaná.
Blog má být v jednoduchosti, tak to bylo vždycky pojato, ale teď je to tak, s dovolením, posraný, že nejde fakt nic.
Člověk nemůže přidávat už pomalu ani komentáře, a jak říkáš i na autorských blozích je arogantní cenzura, ignorace a povýšenost.
Ale stejně kdybychom to všichni napsali, tak oni by nám blogy zrušili a jeli by dál.
Nemám s nima první ani poslední problém. :/

7 Radka Radka | 31. července 2011 v 18:37

ten blog je uplne na hovno :D ...třeba když chci zveřejnit článek tak se mi u názvu článku ukáže tohle: Délka textu článku je omezena na 40000 znaků.// a přitom tam mám napsané jenom dve slova :DD..fakt nechápu...vubec nevim co stím mám dělat:(( a už me to sere :// :XX

8 Radka Radka | 31. července 2011 v 18:53

jj to nevadí..teprv jsem začala a dělám rozcestníky:d a nejde me to tam dat no:D :X takže budu muset počkat až se to spraví :( :)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama

Blog založen: 9.8.2010, Design by Dark Morticia
Všechny články jsou napsané autorkou (Amaranthes Lví Srdce).

free counters