Tak jsem se zase jednou rozepsala, aneb názor na jeden článek o rivalitě fanoušků Tarji a Anette

19. srpna 2011 v 0:40 | Amaranthes |  Nightwish
Dneska večer (vlastně včera) jsem si udělala čas a konečně okoukla mé "spřátelené duše" a snažila jsem se skoro na všech zanechat komentář.
Až jsem ve svém seznamu došla skoro dolů, narazila jsem na článek jedné metlošky o rivalitě Tarjofilů a umírněných Tarjofilů nebo přívrženců jak Anette, tak Tarji.
Trochu víc jsem se rozepsala a nedalo mi to, abych vám to sem nezkopírovala, když jsem si s tím dala takovou práci...třeba mě aspoň trochu někdo pochopí.
Článek se nachází na blogu, který mám v menu: Filthy Girl (sorry, ten křížek neumím :-P) a odkaz na článek je zde: Hádky mezi fanoušky Tarji a Anette


A tady je moje trochu delší odpověď:
Asi takhle. Ve své podstatě máš pravdu. Já jsem na Nightwish přišla, až už tam byla Anette, zaujala mě písnička Amaranth a Anettin hlas. Nebyl špatný a co se budeme povídat, prostě je chytlavá. Ale pak jsem přišla na to, že v Nightwish zpívala i Tarja a nejdřív jsem nevěděla, co si o tom mám myslet. Bylo to jiný, opera v metalu? Pořád jsem nad tím dumala, občas si to poslechla a bylo to čím dál víc divný. Pak jsem začala poslouchat DPP a z Tarji jsem si "vzala" asi jen tři písničky, které mě prostě nějakým způsobem oslovily. V té době jsem neřešila to, proč tam Tarja není, nevadilo mi to. Jenže po čase jsem si některé písničky, které byly přezpívány Anette našla a v Tarjině podání to bylo něco jiného. Pořád jsem ale nemohla najít vztah k jejímu hlasu. Myslím tím k hlasu Tarji. Postupem času jsem ale zabrousila na tvrdší muziku a našla i Tarju se "starými" Nightwish. A ejhle, Tarja se mi tam začala líbit. Vlastně spíš jsem našla její jedno sólové album a pak pozvolna přešla ke starým Nightwish, kde podle mně byla nejlepší. Ale Anette a nové Nightwish jsem poslouchala dál. Některé písničky, co přezpívala od Tarji nejsou špatné, zpívá je po svém a nevadí mi: Třeba The Siren se mi prostě líbí víc s Anette, nemůžu si pomoct, nezpívala špatně a třeba mi nevadí ani Wishmaster, nebo Sacrament of Wilderness, nebo Nemo. Ani Sleeping Sun od ní není až tak zlý, jde jen o to si tam nepředstavovat Tarju (což je těžký, protože Tarjuš všechno zazpívala famózně). Ale já si je čas od času poslechnu i s Anette a nerve mi to uši, jde jen o to najít kvalitní nahrávku. Ale co Anette naopak zakopala je Ghost Love Score nebo Slaying The Dreamer. Ty bez Tarji ztratily význam. Nemusím s Anette ani Ever Dream nebo Kuolemu, prostě tyhle písně mám citově spjaté s Tarjou a ona to zabíjí. Ale to by zabila prostě každá, i kdyby byla sebevíc klasicky cvičená, prostě tohle může zpívat jen Tarja, aby to mělo grády.
Víš, ona Anette si ani moc nediktuje, co může nebo nemůže zpívat, to spíš Tuomas. A kdyby se koncert měl skládat jen z písniček z DPP, mohlo by se jít za hodinu domů. Pravda, že Anette to někdy skřípe, ale zase, našla jsem záznamy, kde Anette exceluje. Jde jen o to hledat to, chtít to najít a mít trpělivost. Přišla jsem na to, že lidi, co nemají rádi Anette, dávají vždycky na net horší nahrávky, aby dali na jevo, že Anette zpívá hrozně. Ale není to tak, ona zpívat umí. Mám ve své MP3 i live písničky s ní a neomrzely se mi a ani se nemyslím, že bych si po delší době říkala, že neumí zpívat. Já miluju Tarju, ona je vážně...úžasná, přenádherně zpívá. Je mi vážně líto, že to dopadlo tak, že musela jít z Nightwish, podle mě se to dalo řešit jinak, než to takhle oznámit, pošpinit ji veřejně. Myslím, že chyba byla na obou stranách a je škoda, že to nešlo jinak. Ale nepohřbívám Nightwish kvůli tomu, že tam Tarja není a že tam zpívá Anette. Ona nemůže protestovat, aby zpívala jiný písničky, protože by taky mohla letět, jako Tarja. Takže to je asi ve "zkratce" můj názor, mohla bych se rozepsat ještě víc, ale to bych tě už asi fakt nudila. ;)Jen je mi líto, že i po tolika letech ji lidi tolik nenávidí, jen kvůli tomu, že není jako Tarja. Kluci ale doslova psali, že nechtějí klasicky trénovanou zpěvačku, protože Tarja je v tomhle prostě unikát. A Anette to bohužel odnese....sice se mi nelíbí některý její manýry, ale v podstatě..přijde mi fajn ;)

A pak ještě další, to jsem si vzpomněla:
Co se týče Tarjiny sólové kariéry, jako klasika - dobrý, tam je v pohodě, ale co se týče MWS a WLB, tak nevím, pár písniček mě zaujalo, ale pořád mám pocit, že Tarja byla nejlepší s Nightwish.
Její sólová kariéra je lepší v tom, že je víc dostupná lidem, začala si o dost víc dbát o své fanoušky, ale co se týče hlasového projevu na koncertech, řekla bych, že ze sebe umí podat víc. Nevím, nebyla jsem ani na jednom, chystám se v lednu, ale prostě řekla bych, že v Nightwish byla Tuomasem tak trošku nucena k prefekcionismu, který teď u ní trošku pokulhává, ale pořád zpívá nádherně, to se jí musí nechat.
Zase, nesouhlasím s tím, že Tarja byla v Nightwish všechno. Když začne Tarja hrát starý songy od NW na svém koncertu, taky to zní docela divně. Ano, hlas sice zůstal, ale ani jeden z těch lidí od její kapely nedokáže zahrát ty songy tak, jako kluci z Nightwish. A ani Toni Tururen nedokáže nahradit vokály Marca Hietaly. Prostě to není ono, neříkám, že se to nedá poslouchat, ale vlastně jediné krásné, co na tom je, je Tarjin hlas a nezachrání to ani Mike Terrana, ať si bubnuje jak chce. Prostě to není ono. Takže ona je s Nightwish nastejno. Anette zpívá starý songy a zní to všelijak a Tarja zpívá starý songy bez Nightwish, ale je to strašně suchý. A to i já, i když jsem trochu Tarjofil, tak zvolím možná variantu Nightwish bez Tarji....podle mně je to taky o té muzice, nebo spíš hlavně o ní, takže ať mi nikdo nevykládá, že Nightwish byli jen o Tarje a bez ní to stojí za nic, nesouhlasím s tím.

Snad tím nikoho nepopudím, možná máte odlišný názor, nikomu to neberu..jen prosím bez nadávek. Oponovat jde vždy slušně, jen se to musí umět (:

Pro svoji obhajobu Vám někdy najdu pár videí (pokud sem půjdou vložit), podle kterých to třeba tak soudím ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Swimm-erka Swimm-erka | Web | 19. srpna 2011 v 8:42 | Reagovat

Csá! :D
Tak tohle se mi ze začátku vůbec nechtělo číst, jak to bylo dlouhý :D Ale karma mě oslovila... hm... ^^
Pěkné. Takovou "recenzí" by si hodně lidem od nás ze třídy vytřela zrak. Vzhledem k tomu, že neumějí napsat ani 3/4 slova bez pravopisný chyby :-D

2 FilthyGirl FilthyGirl | Web | 19. srpna 2011 v 16:19 | Reagovat

:D V klidu .. já ten křížek taky kdesi zkopčila ... Taky ho neumím :-D
A souhlasím s tebou ... Mě možná mrzí, že jsem znala NW s Tarjou ... Kdybych poznala až NW s Anette, možná bych dřív nebyla debil ... :-D

3 Usylmä (Jilliane) Usylmä (Jilliane) | Web | 22. srpna 2011 v 13:01 | Reagovat

Pravda,pravda. Naprosto souhlasím...Sakra tohle by se mělo někde zveřejnit na oči celýho lidstva. Ne jen pro oči blogové :D
Vlastně...Všemu tomu chybí Tuomas.  Tarja se podle mě moc psaní písní nevěnovala a je to částečně na jejích sólových albech i vidět.Najdou se ale tam jak dokonalé,tak velmi dobré písničky. Nedá se říct,že by některá z Tarji písniček byla špatná. Jde prostě jenom o to,že v Nightwish to všechno ohledně psaní textů zastával hlavně právě Tuomas. Ale i u nových Nightwish je vidět velká změna.Anette je každým dnem čím dál tím lepší. A to se chválí :-)

4 Morticia Morticia | Web | 24. srpna 2011 v 17:18 | Reagovat

Ty víš, že s tebou v tomto souhlasím :-)

Taky jsem Nightwish začala poslouchat, až když už tam byla místo Tarjušky Anette a taky jsem si nejdřív nemohla zvyknout na soprán v metalu, takže jsem poslouchala nejřív radši Anette, ale jak šel čas, oblíbila jsem si obě dvě a obě je považuju za skvělé zpěvačky. Ale to je možná taky důvod, proč je tam mám ráda obě dvě a ne pouze Tarju. Takoví ti zarytí Tarovci, kteří Anette ani za celý svět nesenesou jsou totiž hlavně mezi těmi, co je poslouchali ještě před vyhozením Tarji. Ale jsou samozřejmě i nějaké vyjímky ;-) :-)

5 Sabča Shannonová Sabča Shannonová | Web | 24. srpna 2011 v 19:52 | Reagovat

si pak prectu ted to nejak nestiham

6 Sabča Shannonová Sabča Shannonová | Web | 25. srpna 2011 v 17:44 | Reagovat

Chcete si přečíst recenzi vseobecne na  celebritu?Tak přijďte sem http://gd-mcr-30stmsvet.blog.cz/1108/1-osoba-na-kterou-si-posvitim-miley-cyrus

7 Couturiere. Couturiere. | Web | 28. srpna 2011 v 20:27 | Reagovat

oukej.. :) díky.. radši to smažu. :D Nejspíš jsem si zjistila špatný zdroj informací. :) A dík za koment do fans. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Blog založen: 9.8.2010, Design by Dark Morticia
Všechny články jsou napsané autorkou (Amaranthes Lví Srdce).

free counters