Jak jsem se během pár minut zamilovala, aneb hodně dlouhý článek, který psal duševně chorý člověk :P (Avantasia a Northern Kings)

12. září 2011 v 23:13 | Amaranthes |  Hudba mého srdce - nově objevené nebo stálé srdcovky
Jak jsem tak občas prohledávala Youtube (v čemž mi pomohla i Morty, která mi posílala odkazy na hudbu, která se jí líbí), našla jsem pár úžasných kapel, které jsem doteď neznala nebo v druhém případě..ignorovala. Z jedné jsem měla "hudební orgasmus" (:D) minulý víkend, druhý mám teď...:-D


Ale pěkně popořádku:

Northern Kings

První kapelu, kterou jsem v záplavě Symphonic a Power metalových kapel objevila, byli Northern Kings. No, hádejte tříkrát, kdopak v ní zpívá. No přece Marcoušek. Jenže to jsem nevěděla. Ale pak jsem ho slyšela..a dostali mě na celé čáře. Pěkně nakopnou a navíc zpívají dobře...a ta kytarová sólíčka. Slintala jsem blahem, že jsem objevila tak dobrou kapelu a hned šly některé písničky do mé MP3.
Tuhle jsem našla jako první, poznala jsem ji podle jednoho videa, kde byla tahle písnička a byl tam i Jared.
Líbí se mi na tom všechno, dokonalej cover, krásný kytarový sólíčko. A bezvadnej Marco :)
Pak jsem našla další cover (jak jsem zjistila, tak NK jich mají celou řadu..a všechny jsou výborné), písničku Take on Me od skupiny A - HA. (Určitě ji znáte ;)

Pro upřesnění: Northern Kings je symphonic metalová skupina, tvořená ze čtyř zpěváků - Marco Hietala (Nightwish, Tarot), Jarkko Ahola z Teräsbetoni, Tony Kakko ze Sonata Arctica a Juha-Pekka Leppäluoto z Charon.
Další písničky si můžete najít Youtubku, je jich tam dost a jsou vážně dobří :)

Další skupina, kterou jsem od dneška začala nazývati hříšnou muzikou, se jmenuje..................

Avantasia

Tuhle kapelu jsem "slyšela" před časem, ale jen jednu dvě písničky. Byla jsem zvědavá, co to jedna moje metalová kamarádka poslouchá. A že by mě to nějak nadchlo, nedalo se říct. První jsem si pouštěla Dying For An Angel a nějak jsem ji zavrhla (čehož teď hořce lituji). Při dalším Morticianském meetingu na facebooku, kdy mi Morty posílala další kapely, které se jí líbí, jsem narazila na Avantasiu. A hle, už mi nepřišla tak "zlá", jak kdysi dávno. Někde jsem četla, že pan maestro Sammet neumí na živo zpívat, tak jsem si stáhla live koncert z letošního Wackenu, což jsem neměla dělat :P Zjistila jsem nejen to, že pan Sammet zpívat umí hodně dobře, ale i to, že se mi tahle hudba docela dost líbí. Stáhla jsem si ze srandy jedno album - Metal Operu I. a ta se mi líbila natolik, že jsem pokračovala dál a poslouchala jak šílená. Je to poprvé v hodně dlouhé době, co se mi líbí celé album (vlastně dvojalbum)..a teď poslouchám další (konkrétně Wicked Symphony), které mě rovněž absolutně odrovnalo. Líbí se mi všechno, nevím proč. Někdy mi to připomíná Queeny, někdy Bona Joviho, Iron Maiden..(ale jen utržky)...nebo prostě jen pana Sammeta, který zkrátka a jednoduše UMÍ! A já (nebudu zapírat, protože Morty už to jaksi "prohlídla") jsem se dočista zabouchla (myslím tím do Avantasie, i když Tobi taky není k zahození..to vůbec :P).
Nejdřív jsem měla problém s tím, že Avantasia je německá (protože nemám ráda Němce kvůli jazyku, který je moc tvrdý a taky si vždycky vybavím Tokio Hotel :D), ale to jsem kvůli muzice rychle zahodila. Nebudu si přece upírat úžasnou muziku jen kvůli tomu, odkud je.
A už po několikáté lituju, že moje MP3 nemá větší kapacitu, než umrněný 1 GB, kde mám jen chabý výběr toho nejlepšího z toho, co poslouchám..a jaksi, nemůžu už nic vymazat. A jeden větší háček to má - nevejde se mi tam Avantasia...rozhodně ne dvě nebo tři alba, mám tam jen ubohý tři písničky, se kterýma otravuju každýho, když jedu busem nebo jsem ve třídě, protože jsem si jistá, že to přece jen slyšet jde, i když sluchátka nejedou na plný koule, jak je u mně zvykem. Dneska zrovna mi to jelo pořád dokola. Avantasia sem, Avantasia tam. Asi jsem fakt zešílela. No..a to jsem pak udělala ještě jednu hříšnější chybu. Pustila jsem si další dvě alba a měla jsem "druhý hudební orgasmus", načež ještě teď mě Morticia popichovala, že má někde plakát Edguy..to už jsem byla solidně v koncích. Myslím, že k Ježíškovi to bude chtít aspoň jedno jejich album.
To už jsem je objevila i na obalu zářijového Sparku..a já, záchtivná koza, si ho nejspíš půjdu koupit :P
Tohle se mi vážně už dlouho nestalo. Navíc i mojí mamce se to líbí, teda aspoň to říkala. Takže další plus pro mně. :P
Je těžké vybrat jednu písničku, protože jsou dobré naprosto všechny, tak sem dám aspoň některé :)
Můžete čekat, že vás s tím budu možná pravidelně otravovat, nebo sem přihodím ještě Edguy. Do těch jsem se nepustila, ale mám to v plánu, až doposlouchám všechno od Avantasie ;)
A je mi jedno, že si někdo bude říkat, že má Tobi ječák...mně se prostě líbí :-) (opět - myslím ten hlas, i když...:P)

První - Dying For An Angel, která má něco do sebe a zaposlouchala jsem se do ní jako první...místy mi vokály hodně připomínají Bona Joviho.

Druhá písnička, která mě zaujala a svojí optimistickou hudbou naprosto odrovnala, je Farewell:

Třetí je Avantasia, kterou mám též ve své MP3 ;)

Po těhle třech písničkách jsem si myslela, že lepší už to být nemůže, ale zjistila jsem, že to může být ještě o hodně lepší....:)

Následuje tenhle čtrnácti minutový gigant, kde už jsem z nich začínala do slova šílet :P
Jmenuje se The Seven Angels :)

Další (:D - těch ještě bude :D) - docela nášup, řekla bych, že v některých místech (sbory) připomíná Queeny (teda aspoň mi to tak přijde) :) Jmenuje se No Return.
Po The Looking Glass a krásném "slaďáčku" (:P) In Quest For přejdu k The Final Sacrifice, která patří k těm tvrdším z alba The Metal Opera II.

Po Neverlandu a Anywhere (další klavírní věcičce :P) mi tu "naskočí" Chalice of Agony..další "pohyblivější" písnička :) Se svým typickým sloganem (frází): Welcome To Avantasia! :)
Desku zakončují písně Memory a Into The Uknown (se Sharon den Adel, kterou znáte z Within Temptatinon ;))

No, varovala jsem Morticii, že tu dám klidně celou diskografii, ať se z toho blog třeba po*ere, ale nakonec jsem tu dala jen "pár" písniček, které jsou povětšinou z Metal Opery (I a II), až na Dying For An Angel, která je z The Wicked Symphony (teda já ji tu tak mám zařazenou).
Doufám, že pokud by se našel stejný blázen jako já (a že se určitě najde :P), a bude si chtít pustit ty písničky, tak snad půjdou, kdyby ne, nebo pokud bych tam dala jednu písničku víckrát, tak mi napište, ať to opravím. No nic, vypínám hříšnou hudbu a jdu spinkat. Omlouvám se za tak dlouhý článek, kdo dojde až sem a poslechne si všechny písničky, stáhne alba a bude se mu to líbit, je u mně BOREC :D
Krásný Avantasijský, lidičky, dobrou :)

PS: Pokud by měl snad někdo pocit, že jsem duševně chorá, tak to není pocit, ale fakt..a hádejte kdo za to může...přece Maestro Hietala a Maestro Sammet a jejich hříšná muzika.
Zdar metalu :)

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Deep Ocean Deep Ocean | Web | 13. září 2011 v 13:47 | Reagovat

Není to tak dlouho co mi kamarádka o Northern kings řekla, od té doby na ně nedám dopustit - Marco má úžasnou barvu hlasu!

2 Radka Radka | Web | 13. září 2011 v 16:37 | Reagovat

jo avantasia je docela dobrá ale moc ji neposlouchám..jenom se mi od libí Lost in space a The Scarecrow :)

3 Radka Radka | Web | 13. září 2011 v 16:37 | Reagovat

*ní

4 Lilith Lilith | Web | 16. září 2011 v 13:32 | Reagovat

No tak to jsi brzo přišla na nejlepší kapelu na světě :D ... A ... Proč ti vadí Němci? Je to nejlepší, nejčistší, nejkultivovanější a nejmírumilovnější národ ze všech /Nepočítaje světové války/ ...

5 Marký Leto Marký Leto | E-mail | Web | 17. září 2011 v 8:53 | Reagovat

zákeřnice :D kvůli tobě jsem se nakazila panem Sammetem :P

6 Sabča Shannonová Sabča Shannonová | Web | 18. září 2011 v 13:47 | Reagovat

proc ne kazdej ma svuj styl

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Blog založen: 9.8.2010, Design by Dark Morticia
Všechny články jsou napsané autorkou (Amaranthes Lví Srdce).

free counters