O blondýnách, šikaně a jiném zlu..

5. září 2011 v 20:21 | Amaranthes |  Truhla plná starých článků všeho druhu
Nechci, aby si některé holky, které znám osobně, nebo z blogu, myslely, že jsem proti nim nějak zaujatá. Jen vám chci povyprávět o pár exemplářích, které mě vážně dostávají :) Konkrétně ty, které jsou blondýny. Nejsem nějak vlasově či jinak zaujatá.


Pár jich máme ve škole a ta inteligence tam jde opravdu vidět. No, inteligence..ony se totiž neumí bavit o ničem jiném, než o tom, jak jsou krásné, co mají nového, kolik mají kluků a kde viděly jaký hadry. Na tyhle exempláře jsem si už zvykla, horší jsou ty mrchy, co každého hned pomlouvají za zády. Do naší třídy přišla prvního září nová holka, nebudu ji jmenovat. Špinavá blondýna se jménem, které nemám ráda a nikdy ho mít ráda nebudu. No co, nevšímala jsem si jí, ale nebyla mi sympatická. Asi jsem tušila proč. Sedla si ještě k jedné blondýně, takže dílo bylo dokonáno. Ale to není to hlavní. Dneska jsem přišla do třídy, která byla prázdná. Ale nechala jsem otevřené dveře, protože tam bylo teplo, tak aby tam šlo trochu vzduchu. Z chodby jsem uslyšela hlasy. Některé jsem poznala bezpečně - vlastně všechny. Bavily se tam moje spolužačky...samozřejmě, jak jinak, na můj účet. V tu chvíli mi bylo hrozně. Každý rok se něco takovýho řeší, buďto je to šikana, nebo pomlouvání. A u nás je to pomlouvání vážně šílený. Obvzlášť některé slečny si do huby nevidí a pomlouvají člověka i když ví, že to moc dobře slyší. Jen nechápu, co proti mně mají. Nebo spíš chápu - nenosím značkový oblečení, vypadám škaredě a nemaluji se (jednak proto, že mé pleti to nesedne a jednak proto, že nemám náladu vstávat ve čtyři, abych na sebe něco napatlala, když se mi to za hodinu rozmaže. Pro mně naprosto nepraktická věc.) a navíc, poslouchám metal a jsem na trochu jiné úrovni, než ony. Prostě bárbíny se vším všudy.
Jen mi nejde do hlavy, proč mě ta slečna pomlouvá, když mě nezná? O co jí jde? To mám jako na čele napsaný, že jsem blbec? Já fakt nevím, přijde mi, že jo, protože ať jsem kdekoliv, tak na mně má někdo nemístný poznámky, uráží mě nebo zesměšňuje. Nebo taky šikanuje, s tím mám bohaté zkušenosti.
Někdy si říkám, co mám udělat, aby si mě přestali všímat. Přece mají tolik lidí okolo sebe a oni si vyberou mně. Vadí mi to, uráží mě to a je mi to líto, protože mě vůbec neznají. A vadí mi, že mi to dělají i lidi, kteří se tváří, že jsou hrozní přátelé a pak je za rohem slyším, jak mě pomlouvají. Bolí to strašně.....
Pravda, moje sebevědomí není moc velké, nepotřebuji se s nimi zahazovat, nepotřebuji jim argumentovat...
Nebo dneska na busáku...sedí na lavičce dvě peroxidky. Běžně neposlouchám cizí hovory, ale jelikož seděly vedle mně, tak to přeslechnout nešlo...jedna z nich začala, jak je krásná, pak se tam začaly obě hašteřit....pak začala vytahovat arzenál prášků..že všechno má....došlo na oblečení, nehtíčky....Po chvíli jsem si dala sluchátka na uši a byl pokoj...
Některé holky prostě nepochopím...a vážně, nechci bejt jako ony....
Představte si situaci: Sedite ve třídě..všichni vás pomlouvají..vy to slyšíte..naráží na vás, víte přesně, že jde o vás. Nebo jdete na záchod a tam slyšíte své spolužačky, jak chtějí, aby vás vyhodili ze třídy...Líbilo by se to někomu?
Nebo: Jdete po silnici do školy a najednou na vás přes celou ulici začnou řvát kluci, urážejí vás...a tohle se opakuje každý den...
Nebo vaši kamarádi jdou místo toho, aby vás podpořili, podpořit ty, co vás šikanují...
Bolí to..hrozně..Nevíte, komu můžete věřit...
Píšu to v množném čísle.."vás"..nebo to můžete brát jako vykání..jak chcete :)
Nebo příklad z mojí předchozí školy: Kluk mě začal píchat kružítkem..nebo mi rozmlátil kalkulačku, další věci, které jsem potřebovala, nadával mi, nebo vzal špinavou houbu na tabuli a vymazal mi jí obličej a taky oblečení. Vzal můj penál a začal si s ním házet po třídě...a hrozně se bavil. Nebo šel se mnou cestou ze školy a celou dobu mi nadával a ponižoval.
Co má člověk dělat, když ho šikanují? Když to někomu řekne, nejčastěji kantorovi, většinou se to obrátí proti němu a on je ten špatnej. Musí se stáhnout, přizbůsobit. I když se to "řeší", tak ten, co šikanoval, zůstane bez trestu. I když se to slibuje a kdesi cosi.
Jo, řeknete si..."nemá si to nechat líbit", ale když nejste svině a nevíte, jak byste jim to oplatili a ještě ke všemu máte docela křehkou duši, je to docela smůla.
Kdybych aspoň byla hezká, nebo něco, ale já nejsem nic z toho. Naštěstí mi do matury chybí jeden ročník, takže to nějak doklepu.
Je krásné přijít ze školy a padnout do postele a brečet. Nebo ležet na lavici a brečet tam, nebo na záchodě...Nebo z ní utíkat, protože se to tam nedá vydržet...a třešnička na dortu je, když se někteři učitelé přidají a jdou s nima.
Co má takový člověk pak dělat? Pořád přestupovat z jedné školy na druhou? Co se tím vyřeší?
Kde je chyba..v něm, nebo v nich?
Docela ráda bych na to našla odpověď...
Doufám, že některé slečny, kterých se to týká, v životě neobjeví tenhle blog, nebo si nedejbože přečtou tenhle článek..asi bych měla ještě větší peklo, než doteď....
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Morticia Morticia | Web | 5. září 2011 v 20:47 | Reagovat

U nás se tomu snaží předcházet tím. Ale tak tomu je jen na střední-na základce jim to bylo jedno. Mně trápily spolužačky (taky to byly hlavně blondsky), učitelé měli službu a procházeli kolem, ale toho, co mi dělaly spolužačky jim bylo ukradené. I když to viděli...
Ale takové slepice, co šikanují, jsou jen blbky s malým nebo až příliš velkým sebevědomím a nějakým mindrákem. Potřebují zaujmout aspoň "krásou", protože co se týče inteligence, jsou na tom dost bledě...

2 Marký Leto Marký Leto | E-mail | Web | 6. září 2011 v 18:55 | Reagovat

je mi líto,že se ti tohle děje...Mě se to nikdy nestalo,ale umím si to dost dobře představit,a klidně si říkej co chceš,že sem nabroušená a kdesi co si,ale já se náhodou umím vcítit do ostatních,kámošku,kterou znáš taky dost dobře taky pomlouvaj,odejde ze třídy a hned se jí smějí,nadávají jí....Není mi do smíchu,já ji nikdy nepomlouvám,ale jako co mám dělat,když řeknu,ať drží hubu,tak pudou zas po mě...A mě taky pomlouvaj,jdu na záchod a největší krávy ze školy tam stojí a drbou o mě...A tlemí se a hned jak přijdu,tak drží hubu a melou o něčem jinym...Jenže já si to necham pro sebe,nebudu dělat nikomu problémy a vůbec to nebudu řešit s ředitelem....Stejně by to bylo hovno platný

3 Qawp Qawp | Web | 6. září 2011 v 19:14 | Reagovat

Umím si představit jak ti je ... vzhledem k tomu, že si semnou byla na Jaredovi, víš že sem taky moc krásy nepobrala :D a navíc šilhám - i když opravdový kamarádi to neřešej pro někoho je to fakt trn v oku ...Takže si dokážeš předtavit, že už od malička jsem si vyslechla tolik nadávek od šilhavky až po brejlouna a tak. Víš proto chodim na taekwondo. Když mě minulej rok urážel jeden spolužák, tak jsem mu prostě rozbila držku... a tim to pro mě bylo vyřešený.
Já to beru tak, že do tý školy chodim abych se něco naučila a ty lidi sou mi u prdele ať si o mě myslej co chtěj.

4 Sabča Shannonová Sabča Shannonová | Web | 6. září 2011 v 22:02 | Reagovat

hele já si umim predstavit proste jak ti je je to fakt hnusný prostě od nich, že se tak chovaji a ja to zazila taky v prvaku proste nikdo z nich me nemusel a furt o mě kecali nebo mi nějak podobně ublizovali, ale me uz to stvalo, ale byla sem radsi zticha, protože co sem měla dělat ze jo nic a ono nekdy je to i dotedka ale ja delam jakoze nic protoze kdyz clovek neco rekne tak se to hned obrati proti němu prostě .....i kdyz mam s tou chutí obcas neco spoluzackam dvema rict co si o nich myslím, ale ty nastesti neznas ale nenarazim tim na moje SB vsak ty vis o co go a prostě tohleto se nedělá kdyz uz neco chci tak bych to měla říct na rovinu a nezastírat já todleto prostě taky nesnážím takže si to shrnme v kostce jsou to proste krávy no tot konec ahoj Sabča

5 Miška Miška | Web | 10. září 2011 v 12:11 | Reagovat

Bohužel, u nás to spíš nejsou blondýny, ale speciálně jedna hnědovláska. Už 1. září mě začala pomlouvat. Ale já to prostě  ignoruju, ba naopak to beru jako lichotku. Sice jsem ještě nepřišla na to, proč mi závidí, asi na to nikdy nepříjdu. Jo možná je to v tom, že já něco umím a ona je blbá jak poleno. No když se furt někde s někým tahá, tak není divu, že nemá echt nějaký známky. Jo, víš, že jsem špinavá blondýna, ale je rozdíl mezi růžovýma blodýnama a blondýnama. Moje kámoška je taky blondýna, ale vyhrála ku příkladu Celostátní kolo Astronomické olympiády a má ráda fyziku a tak podobně. Ale zase znám takový ty typický peroxidky, třeba teď na zájezdu v Anglii, šla za mnou jedna taková blonďatá pipina a její úroveň inteligence byla zřejmá už od pohledu, a když otevřela svá ústa, byla to katastrofa. A jsou další takové exempláře, ale to už znáš. ;-)
No a proč mě všechny ty blbky nenechají na pokoji? U mě je to jasné, kromě vzhledu, o tom, že se pořád nebavím o kosmetice, hadrách, klucích, nechtách. Vadí jim to, že jsem se proti nim dokázala postavit a něco jim konečně říct. A když se tak podívám, radši budu outsider než být v klubu barbín. Jsem ráda, že můžu žít svůj "trapný" život, než furt řešit takové naprosté blbosti. Jsou daleko důležitější starosti, než to   co si mají vzít na sebe nebo nalácat na hubu a vlasy. Je to ubohý. Jo, nejsem bohatá, ale co mám dělat, já se kvůli tomu neposeru. Určitě mám větší povědomí o hodnotě peněz. A až za nimi v opravdovým životě příjdou exekutoři, tak se nebudu divit. ;-)
Jsou to krávy, vím, že je to těžké, ale zkus ty pomluvy brát z jiného pohledu. ;-)
A ten kluk je fakt dement. Tady už nezbývá nic jinýho, než se postavit proti němu stejnými zbraněmi. Ale u takovýho debila je to těžký. Vydrž ještě rok, pak už je Výška, a tam, pokud to není Plzeň, tak tě moc takových peroxidek a blbců nepotká. ;-)

6 girlsmoda3 girlsmoda3 | Web | 11. září 2011 v 12:20 | Reagovat

nejak omylem sem na tvuj blog zavitala ale tehle clanek me fakt dostal!!to opravdu neni zadna skola kde by se ktome chovali normalne??v kolika uz si byla sklach??a vi to tvoji rodice??asi jo co??nechci te tady litovat idyz me te je hodne lito.. :(

7 Deep Ocean Deep Ocean | Web | 12. září 2011 v 18:55 | Reagovat

Ameranthes, nejsi sama kdo něco takového prožíval. Zlý lidé jsou všude.... Také mám svůj příběh na toto téma. Také jsem si pokládala, otázky zda je ta chyba ve mě nebo v nich...nemá cenu to řešit. Jsem jiná , vím o tom a konečně mi došlo , že bych za to měla být ráda :-) Nevím ,jak jsem to dokázala, ale vždy jsem pozornost podobných lidí přitahovala. Jak na ZŠ tak na gymplu a to by si člověk  řekl, že by tam měli být o poznání inteligentnější. V dobách ZŠ jsem měla konflikt i mimo třídu ze starší partou, takže výsledek byl , že jsem trávila čas jako vlk samotář ve svém vlastním světě. Když jsem přišla na gympl, na chvíli jsem propůjčila svou duši a hned jsem měla "kamarády" ale když člověk zjistí jak to pod slupkou u nich doopravdy funguje - není opravdu o co stát. Oni jsou chudáci obklopení jim podobným povrchním lidem, kteří prodají sami sebe aby se cítili silní. Pravda, já jsem málo sebevědomá dost možná díky tomu co se kolem mě dělo, ale jsem to já. Poslední týdny na SŠ jsem byla závislá na I wish had an angel a Planet Hell od Nightwish..a tehdy jsem všecko pochopila. Nepotřebuju je k životu! Nejhorší věc když to chceš řešit, je ta, že většinou ony nejkrásnější slečny jsou oblíbené i v kolektivu učitelů a profesorů...když mi tenkrát na ZŠ začaly chodit ošklivé smsky a naši šli do školy, vůbec nic se nezměnilo možná spíš naopak!
Amaranthes, nezabývej se těmi chudinkami, žij si svůj příběh  ve svým vlastním metalovým světě. jak si řekla, možná nás nesnáší, ale dokáží se námi zabývat ve svým volným čase a pořád dokola :-) Nakonec, kdo komu co bude závidět? Možná to není tak jednoznačný. KAŽDOPÁDNĚ, HLAVU VZHŮRU MÁ SPŘÍZNĚNÁ METALOVÁ DUŠE! :-)

8 Tajemná Temnota Tajemná Temnota | E-mail | Web | 15. září 2011 v 18:02 | Reagovat

Tak se na ně vyser. Ze mě si kde kdo dělá srandu, ale mě je to už tak celkem jedno. Nejhorší jsou ty ksychty na ulici :-D. Ale tak to je fuk. Jednou se dokonce jedna učitekla postavila přede mě a pak začla vykládat celé třídě jaký jsem uchyl a jak bych měla jet do ústavu.. Hmm no mamka si pak šla stěžovat, a te už to nedělá, ale jestli to udělá ještě jednou, tak jí řeknu co jsem jí chtěla říct hned tehdy, ale pak jsem si řekla že se to dá vyřešit i jinak. A až jí to řeknu tak do ústavu pojede ona :-D :-P.

9 Camilla Dickless. Camilla Dickless. | Web | 24. září 2011 v 9:37 | Reagovat

rozumím ti.
chyba je určitě v nich ne v tobě, ty jsi sama sebou a nepotřebuješ nikoho pomlouvat.
na základce jsem nebyla nijak oblíbená a pár situací, které popisuješ, jsem taky zažila. teď jsem na střední, kde mě ještě nikdo moc nezná, ale zatím se nezdá, že bych měla mít problémy. spíš budu ta tichá voda, samotářská ale respektovaná, protože jsem si na základce zvykla být spíš sama (ano, bylo to pro mě lepší, když jsem se v devítce uzavřela do sebe, než když jsem se snažila ostatní bavit a působit zábavně v průběhu jiných let).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Blog založen: 9.8.2010, Design by Dark Morticia
Všechny články jsou napsané autorkou (Amaranthes Lví Srdce).

free counters