Nightwish Live

22. ledna 2012 v 17:33 | Amaranthes Lví Srdce |  Nightwish

Článek pod perexem

Na internetu se postupně objevují první videa z prvního (utajeného) koncertu Nightwish na turné k novému albu. Celá show podle informací proběhla v Kalifornii, v klubu Key v západním Hollywoodu. Vystupovali pod názvem Rubber Band of Wolwes.
Jelikož jsem byla zvědavá, pustila jsem si pár videí, abych měla přehled o tom, co se za dobu od konce tour k DPP změnilo. Jak jsem zjistila - Anette se obléká pořád stejně, chová se pořád stejně (možná ještě lépe). Oproti Tarje mi nepřijde chladná a nemá problém s tím, aby někomu podala ruku. Hlavně to proboha neberte tak, že bych měla něco proti Tarje. To vážně ne.
Přijde mi, že nové písně jí dokonale sednou do hlasu. Nemusí jít do zbytečných výšek, občas jí vypomůže Marco. Co občas, hodně často.
Například taková Storytime jí sedne dokonale, stejné je to i s I Want My Tears Back. Neslyšela jsem tam ani jednu falešnou notu, tudíž až zase probukne typická nenávist Tarjovců a jiných lidí k Anette, nemůžou argumentovat tím, že zpívá falešně. V tom případě by asi byli hluší.
Dále tam byly i písně z alba Dark Passion Play - The Islander, Amaranth a ze starších aleb Planet Hell, Wish I Had An Angel, Nemo a Over The Hills And Far Away, přičemž Nemo byla akusticky.
Docela jsem se bála, jak dopadne Planet Hell a Over The Hills And Far Away v Anettině podání.
Planet Hell nezní tak hrozně, ale Over The Hills prostě není v jejím rozsahu. Chápu, zpívá si to po svém, ale vylezla z toho spíš písnička na pouťovou tancovačku. Nemo v akustickém podání zní všelijak. Nebudu ho nějak valně rozebírat, ale myslím, že lepší je v normálním instrumentálním podání.
Pokud měl snad někdo pocit, že s příchodem nového alba Nightwish zapomenou na písně, které zpívala Tarja, tak se zřejmě nedočkají. V setlistu nadále vidíme písně z Once i z předchozích aleb, takže Youtube bude zavaleno diskuzemi o tom, která verze je lepší. Jestli Anettina nebo Tarjina.
Na to, že se jednalo o jejich první koncert, to vůbec neznělo špatně. Anette se zlepšuje, jde to slyšet i v v nekvalitních nahrávkách. Ovšem některé písničky z "Old Ery" jí prostě nesednou. Nechápu, proč je nenahradí nenahradí nějakými jinými, které zazpívá vcelku obstojně. Mluvím hlavně o Over The Hills And Far Away.
Nevadí mi od ní přezpívané Nemo, Sleeping Sun, Wishmaster, Dead To The World, Romanticide, Dark Chest of Wonders, The Siren, Sacrament of Wilderness a další.
Naopak od ní zrovna moc nemusím Ghost Love Score, Slaying The Dreamer, Kuolema Tekee Taiteilijan nebo právě Over The Hills And Far Away. Nezamlouvá se mi od ní ani Ever Dream.
Přidávám sem pár videí z Youtube. Skoro všechny jsou ve špatné kvalitě, budeme si muset počkat na kvalitnější videa z jiných koncertů. Pokud budou videa zpřeházená, není to moje vina, ale vina nastavení blogu.cz, tak se nedivte :-)


Nightwish - Planet Hell
(myslím, že Anette se s tím poprala docela dobře, bohužel horší kvalita zvuku)


Nightwish - I Want My Tears Back
(kvalita je poněkud horší, může vám zdát, že je to falešné, ale to je nahrávkou, nikoliv zpěvem Mrkající)


Nightwish - Intro, Storytime, I Wish I Had An Angel
(lepší zvuk - působivé intro, výborná Storytime..)


Nightwish - Over The Hills And Far Away
(Horší kvalita zvuku - Marco to zachraňuje, tahle píseň mi k Anette prostě nesedne; píseň není celá)


Nightwish - Scaretale


Nightwish - The Islander
(Marcovo "One, Two, Free, Six, Six, Six" mě rozesmálo Smějící se; zvuk není tak hrozný Mrkající)


Nakonec jsem našla i Last Ride of The Day a Song of Myself
(na Last Ride Of The Day se Anette rozjela S vyplazeným jazykem - myslím tím pěvecky; bála jsem se, jak zazpívá ty výšky a k mému překvapení je zvládla dobře)

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

V jakém složení máte rádi Nightwish?

S Tarjou 30.8% (8)
S Anette 15.4% (4)
Mám rád/ráda obě zpěvačky 46.2% (12)
Nightwish neposlouchám 7.7% (2)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Blog založen: 9.8.2010, Design by Dark Morticia
Všechny články jsou napsané autorkou (Amaranthes Lví Srdce).

free counters