Duben 2012

Rychlokresba paní Tobiasie Sammetové

6. dubna 2012 v 1:38 | Amaranthes Lví Srdce |  Kreslím
Zdravím vás všechny, takhle pěkně po ránu...ve dvě v noci. Asi se stane zvykem, že budu mít každý měsíc napsaný jen jeden článek. V březnu jsem napsala jen jeden, tak proč ne v dubnu?
Ne, dělám si srandu. Minimálně sem hodím druhou část rozhovoru s Madrakem, taky Song Challenge a asi něco navíc. Ale nebudu nic slibovat, protože se to těžko dodržuje, vzhledem k tomu, kolik toho mám do konce školního roku zvládnout.
Ale teď už k nadpisu.
Asi si říkáte, proč paní Tobiasie Sammetová. Povím vám, jak to s ní je.
Před dvěma týdny jsem měla kreslit výkresy do ESK (Estetika a kompozice), jelikož jsem dostala v prvním pololetí N (neklasifikováno - to mám skoro pořád a všude, takže se nedivte, je to proto, že tu školu prostě nesnáším, tudíž zdrhnu vždycky, když je trochu příležitost). Samozřejmě nejsem mašina na kreslení, vůbec se mi nechtělo, navíc ty studie, co učitelka požadovala, byly tak trochu na hlavu. Tak jsem si sedla a kreslila jsem něco úplně jiného, než nějaké studie do ESK, přesněji řečeno - kreslila jsem Tobiho. A bylo mi fuk, že se ty výkresy mají odevzdávat další den, jinak budu mít problém.
Aspoň jsem se teda pokoušela nakreslit ho, když už nic. Nebrala jsem si žádnou fotku jako předlohu, vlastně jo, ale jen tak, jak jsem si ji pamatovala, neměla jsem ji totiž vytisklou, ani jsem neměla zapnutý počítač.
Poprvé to vypadalo šíleně, tak jsem otočila výkres a zkusila si tu fotku vybavit znovu. A kupodivu, nevypadalo to zle, akorát Tobi vypadal víc jako ženská, než jako mužský. Což je docela k údivu, jelikož já ženský kreslit neumím a asi se to ani nikdy nenaučím. Měla jsem sto chutí tu skicu roztrhat, ale něco mi říkalo, ať to nechám být a dokreslím to jindy. Tak jsem Tobince udělila milost a šla spát. Další den jsem ráno a v hodinách nakreslila ty šílenosti, co po mně chtěla, takže jsem kupodivu problém neměla. Díky Bohu aspoň za to.
Další den, tj. v úterý, jsme měli tu Estetiku. Učitelka nám dala za úkol udělat model nějaké budovy, jen z papíru, což se mi vážně nechtělo, jelikož to muselo být ve dvojicích. Já chtěla středověký hrad a moje nová spolusedící zase luxusní vilu. Tak jsem se na ni vyprdla, vytáhla jsem Tobinku a šla ji dokreslit tak, aby se proměnila v Tobiho. Celý výkres mi trval nakreslit tak půl hoďky (když nepočítám ten rychlý náčrt, co jsem dělala v neděli), takže podle toho to vypadá.
Vemte do úvahy to, že jsem to nekreslila podle předlohy, ale z hlavy. Taky to, že je to dělané ve spěchu a skener si to upravil tak, jak mu to vyhovovalo, ne tak, jak to vyhovovalo mně.
Nakonec to nevypadá tak zle, mojí mamce se to líbí, holce, co sedí přede mnou taktéž, jen ty šprtky, co seděj ve předu se mě zeptaly, jestli to náhodou není moje mamka. Tss. On už je to Tobias, ne Tobinka. Aspoň já si to myslím.
No, posuďte sami. Na DeviantArt to strkat nebudu, aby se náhodou někdo nezhrozil. Je to jenom skica, vlastně si ani není moc podobnej, možná vypadá jako Tobiasie Sammetová, ne jako Tobi Sammet. A asi to nejspíš ještě překreslím, možná víc do detailu. Taky jsem mu udělala větší háro, než má. Je natočenej jinak, má mít jinak krk, ale nekreslila jsem to podle fotky, tudíž ji sem ani nedám.
Já mám moc ráda lidi s dlouhými vlasy. Muže obvzlášť S vyplazeným jazykem Smějící se
A hlavně berte na vědomí, že jsem jen pouhý amatér bez špetky talentu :-)
Tak tady ji máte, já jdu spát.
Mějte se
Amaranthes

(pro zvětšení klikni na Tobinku Usmívající se)

Blog založen: 9.8.2010, Design by Dark Morticia
Všechny články jsou napsané autorkou (Amaranthes Lví Srdce).

free counters