Květen 2012

30 Day Song Challenge - Day 7

27. května 2012 v 16:25 | Amaranthes Lví Srdce |  30 Day Song Challenge
Day 7 - A song that reminds you of a certain event

Tématem sedmého dne je píseň, která mi připomene určitou událost. Popravdě, už si přesně nepamatuju, proč jsem pro tento den zvolila píseň, která na mně tak civí ze seznamu, který jsem psala už před několika měsíci. Jsem líná aktualizovat ho, tudíž jsem dám tu, co je napsána jako sedmá v seznamu a má patřit k tomuto dni.

Jedná se o poměrně mladou skladbu, přesněji řečeno z alba, které bylo vydáno ke konci minulého roku. Možná už někdo z vás tuší, o jakou kapelu jde.

Rozhovor Madraka s Amaranthes - part 2

26. května 2012 v 20:00 | Amaranthes Lví Srdce |  Rozhovory
Po delší době Vám sem dávám druhou část rozhovoru se mnou. Otázky opět kladl bloger Madrak. Rozhovor je trochu delší, což je u mně normální, takže se nedivte. :-)

1. V tomto rozhovoru jsem se rozhodl navázat na rozhovor předchozí. Například Nightwish už mají nějakou tu dobu venku nové album. Jaké pocity jsi prožívala, kdy jsi ho slyšela poprvé a jaký je tvůj názor teď?
Na Nightwish byl v poslední době vyvíjen obrovský tlak, protože o albu se vědělo už hodně dlouho dopředu a hlavně nesměli nic zkazit. Řekla bych, že Nuclear Blast jim zajistil až přespříliš velkou komerci a všemi médii přehlcenou propagaci. Mnozí zarytí Tarjofilové obviňovali Anette z toho, že díky jejímu zpěvu se Nightwish stali jen "komerční sračkou" (omlouvám se, ale cituji několik lidí, kteří to klidně napsali a stojí si za tím, a není jich málo), ale hlavní podíl na tom má právě Nuclear Blast. Jak bylo již avizováno, k Imaginaeru bude natočen i film. Donedávna jsem si myslela, že samotné album je vlastně soundtrackem k filmu, protože zní i více soundtrackově, ale zjistila jsem, že k filmu bude natočen jiný, samostatný soundtrack. Možná trošku odbočuji od otázky, ale ono se to nepřímo týká i mých pocitů z tohoto alba.
Když jsem poprvé slyšela singl Storytime, byla jsem silně skeptická k tomu, jaké bude vlastně celé album. Nečekala jsem, že se bude opakovat další Dark Passion Play, ale Storytime mi přišla taková - rozjuchaná, přeslazená. Rozumějte mi - ta písnička není špatná, jen se na můj vkus docela rychle oposlouchá. Něco mi v ní prostě vadilo, možná ty dětské sbory, které mi k metalu prostě nesedí.
Co se mi ovšem hodně líbí, jsou obaly aleb a singlů. Jsou krásné, takové zasněné.
Poté přišly samply z alba. Jak jsem tak poslouchala úryvky jednotlivých písniček, líbily se mi na něm hlavně folklórní nástroje. Zajásala jsem, když jsem slyšela dudy. Říkala jsem si - jo, to bude dobré. Album každopádně sedne perfektně Anette. Může na něm ukázat různé polohy svého hlasu. Tuomasovi se povedlo něco, co jsem si u Nightwish nikdy nedovedla ani představit. Album je o dost méně temné, než Dark Passion Play, ale o nic za ním nezaostává. Jen ho nemám ještě tolik naposlouchané, přiznám se bez mučení, že mě stále drtí Tobiho Avantasia a Edguy. Každopádně je to velice dobré album, jedno z nejlepších v historii Nightwish. Co se písní týče, nejvíce mě zaujaly: Turn Loose The Mermaids, Last Ride of The Day, I Want My Tears Back, Imaginaerum a Taikatalvi. Anette se povedla Slow, Love Slow a třeba i Scaretale. Na tomto albu si prostě každý najde tu svoji skladbu, kterou má nejradši. Dále bych vyzdvihla nedávno vyšlou singlovku The Heart Asks Pleasure First (původně píseň od Michaela Nymana). Je hrozně dobře, že tahle píseň vyšla, protože podle mého názoru je to geniální skladba.
Co se týče Imaginaera, zeptej se mě za rok, jestli se mi stále líbí. Jestli ti odpovím, že ano, tak je to album vážně dobré. :-) Určitě je to jedna z nejlepších desek minulého roku a opravdu nechápu kritiky, kteří na albu hledají i chyby, které tam nejsou, jen proto, aby jim to mohli patřičně zhanět.

30 Day Song Challenge - Day 6

26. května 2012 v 17:00 | Amaranthes Lví Srdce |  30 Day Song Challenge
Tož vás jdu zase otravovat s mojí hudbou - a ejhle, máme tu třetí článek v měsíci květnu. Amaranthes se překonává, něco je špatně ve vzduchu.
A song that reminds you of somewhere - to je téma šestého dne.
Při výběru jsem měla vcelku jasno, vzpomněla jsem si na svůj první velký koncert plný dobré rockové muziky. Musím se přiznat, že i když měl své mouchy (netolerantní lidé, zdlouhavé čekání na vystoupení hlavní skupiny atd.), tak na něj hrozně ráda vzpomínám. Přece jen, ten den se mi splnil jeden z mých snů - vidět a slyšet je na živo. Podruhé se mi to poštěstilo minulý rok na Prague City Festivalu.
Jedná se o koncert z března roku 2010, kdy v České republice poprvé samostatně koncertovala moje (tehdy - ona pořád je, ale vstoupily mi do života i jiné kapely, které miluji stejně) nejoblíbenější kapela - 30 Seconds to Mars.
Mnohým z Vás se možná ve spojitosti s touto kapelou vybaví přílišná komerce, ale já jsem je poslouchala dřív, než o nich vědělo Bravíčko a náctileté pózérky bez vkusu. Jsem skalní fanoušek a nejsem ráda, že tuto kapelu lidé odpisují jen kvůli tomu, jak jsou dnes populární. Zde je přímý důkaz toho, že ne vše populární musí být za každou cenu špatné.
30 Seconds to Mars dělají kvalitní rockovou hudbu a nejen to: Mají jednu z největších fanouškovských základen na světě.

Ale teď už k pisni, kterou jsem zvolila pro dnešní den. Jmenuje se Vox Populi (v překladu: Hlas lidu) a najdete ji na jejich zatím poslední desce "This Is War", která je oproti debutu či desce "A Beautiful Lie" opět o něco hitovější, avšak ne na úkor kvality hudby.
Koncert se konal dne 18. 3. 2010 v pražské Incheba aréně.

V písni lze slyšet i sbor - Echelon (tak se říká fanouškovské základně, která podporuje Marsáky a aktivně se podílela na tvorbě písní z alba "This Is War"), který písni dodává určitou dávku zvláštnosti.


Do komentářů můžete připsat nějakou vaši skladbu, která Vám připomene nějaký zážitek či místo :-)

Co ti nezdechlo dnes..ti zdechne za chvíli aneb nikdy se nevyplatí spoléhat na techniku...

12. května 2012 v 23:59 | Amaranthes Lví Srdce |  Můj výkecář - Dark Chest of Wonders
Zdravím Vás všechny, co tu ještě občas jste..Usmívající se (tím "občas" myslím víckrát, než já).
Frekvence článků se nám pomalu mění na jeden za měsíc, začíná to býti čím dál víc úsměvné. A jelikož jsem tu měsíc nebyla, rozhodla jsem se Vám přiblížit pár "velice vážných" situací, které se v mém divnoblbském životě odehrálo.
To, že naše škola kandiduje na okamžité (a nekontrolovatelné) vzplanutí ohněm snad už říkat nemusím. O téhle barňabizně se tu mluvilo dost. A o strašidlech, kteři v tom domě hrůzy "učí" (a nebylo by od věci některým z nich prostřelit mozeček) taktéž.
Vzhledem k tomu, že už si moje kebule zase nic nepamatuje, začnu tam, kde moje paměť ještě jakž takž sahá.
Takže pokud chcete číst "trošku delší článek", najdete jej pod pérexem.Smějící seBlog založen: 9.8.2010, Design by Dark Morticia
Všechny články jsou napsané autorkou (Amaranthes Lví Srdce).

free counters