30 Day Song Challenge - Day 6

26. května 2012 v 17:00 | Amaranthes Lví Srdce |  30 Day Song Challenge
Tož vás jdu zase otravovat s mojí hudbou - a ejhle, máme tu třetí článek v měsíci květnu. Amaranthes se překonává, něco je špatně ve vzduchu.
A song that reminds you of somewhere - to je téma šestého dne.
Při výběru jsem měla vcelku jasno, vzpomněla jsem si na svůj první velký koncert plný dobré rockové muziky. Musím se přiznat, že i když měl své mouchy (netolerantní lidé, zdlouhavé čekání na vystoupení hlavní skupiny atd.), tak na něj hrozně ráda vzpomínám. Přece jen, ten den se mi splnil jeden z mých snů - vidět a slyšet je na živo. Podruhé se mi to poštěstilo minulý rok na Prague City Festivalu.
Jedná se o koncert z března roku 2010, kdy v České republice poprvé samostatně koncertovala moje (tehdy - ona pořád je, ale vstoupily mi do života i jiné kapely, které miluji stejně) nejoblíbenější kapela - 30 Seconds to Mars.
Mnohým z Vás se možná ve spojitosti s touto kapelou vybaví přílišná komerce, ale já jsem je poslouchala dřív, než o nich vědělo Bravíčko a náctileté pózérky bez vkusu. Jsem skalní fanoušek a nejsem ráda, že tuto kapelu lidé odpisují jen kvůli tomu, jak jsou dnes populární. Zde je přímý důkaz toho, že ne vše populární musí být za každou cenu špatné.
30 Seconds to Mars dělají kvalitní rockovou hudbu a nejen to: Mají jednu z největších fanouškovských základen na světě.

Ale teď už k pisni, kterou jsem zvolila pro dnešní den. Jmenuje se Vox Populi (v překladu: Hlas lidu) a najdete ji na jejich zatím poslední desce "This Is War", která je oproti debutu či desce "A Beautiful Lie" opět o něco hitovější, avšak ne na úkor kvality hudby.
Koncert se konal dne 18. 3. 2010 v pražské Incheba aréně.

V písni lze slyšet i sbor - Echelon (tak se říká fanouškovské základně, která podporuje Marsáky a aktivně se podílela na tvorbě písní z alba "This Is War"), který písni dodává určitou dávku zvláštnosti.


Do komentářů můžete připsat nějakou vaši skladbu, která Vám připomene nějaký zážitek či místo :-)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ivuše Ivuše | E-mail | Web | 26. května 2012 v 20:07 | Reagovat

Od této skupiny neznám jedinou písničku, i když jejich název je mi velice dobře známý. Tahle nezní špatně, ale já jsem přes tvrdší hudbu, takže myslím, že nebude z těch, které bych si při dlouhé chvíli nadšeně pouštěla pořád dokola.

Velice ti děkuji za vyčerpávající komentář... Moc mě těší každé přečtení mých článků a vyjádření se k nim a to tvoje vyjádření potěšilo mnohonásobně více než obvykle.
Vím, že ty jsi jedna z mála, která chápe moje pocity nejlíp, protože ty sis toho zažila už hodně. Takže určitě chápeš, že je těžké myslet pozitivně a říkat si, že až to přejde, bude dobře. Totiž...já ve skrytu duše vím, že za nějakou dobu opravdu dobře bude (a říkám si, aby už to, sakra, bylo!), ale děs z toho, co všechno se ještě bude dít, než to 'dobře' nastane, je větší. ;(
Dneska se zase po pár dnech cítím docela vyrovnaně, takže když si zpětně přehraji, co se dělo dřív po tom, co jsem se takhle cítila, očekávám, že zítřejší večer nebo už možná dnešní noc místo spánku propláču, a zase budu (v tom lepším případě) na nohou třicet hodin zbědovaná, skleslá, nekomunikující...
Ale ty jsi mi tím, co jsi napsala, rozhodně náladu nezkazila (ani nevím, proč si myslíš, že bys snad mohla), ale potěšila. Je hezké vědět, že i lidem, kteří mě nikdy neviděli, na mě tak nějak záleží... Je to zvláštní pocit, ale všem vám za to moc děkuji! :-)

2 Verča tvé sb co tě nejvíc miluje♥♥♥ Verča tvé sb co tě nejvíc miluje♥♥♥ | Web | 31. května 2012 v 19:53 | Reagovat

jéé vox populi tu mám ráda :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Blog založen: 9.8.2010, Design by Dark Morticia
Všechny články jsou napsané autorkou (Amaranthes Lví Srdce).

free counters