Rozhovor Madraka s Amaranthes - part 2

26. května 2012 v 20:00 | Amaranthes Lví Srdce |  Rozhovory
Po delší době Vám sem dávám druhou část rozhovoru se mnou. Otázky opět kladl bloger Madrak. Rozhovor je trochu delší, což je u mně normální, takže se nedivte. :-)

1. V tomto rozhovoru jsem se rozhodl navázat na rozhovor předchozí. Například Nightwish už mají nějakou tu dobu venku nové album. Jaké pocity jsi prožívala, kdy jsi ho slyšela poprvé a jaký je tvůj názor teď?
Na Nightwish byl v poslední době vyvíjen obrovský tlak, protože o albu se vědělo už hodně dlouho dopředu a hlavně nesměli nic zkazit. Řekla bych, že Nuclear Blast jim zajistil až přespříliš velkou komerci a všemi médii přehlcenou propagaci. Mnozí zarytí Tarjofilové obviňovali Anette z toho, že díky jejímu zpěvu se Nightwish stali jen "komerční sračkou" (omlouvám se, ale cituji několik lidí, kteří to klidně napsali a stojí si za tím, a není jich málo), ale hlavní podíl na tom má právě Nuclear Blast. Jak bylo již avizováno, k Imaginaeru bude natočen i film. Donedávna jsem si myslela, že samotné album je vlastně soundtrackem k filmu, protože zní i více soundtrackově, ale zjistila jsem, že k filmu bude natočen jiný, samostatný soundtrack. Možná trošku odbočuji od otázky, ale ono se to nepřímo týká i mých pocitů z tohoto alba.
Když jsem poprvé slyšela singl Storytime, byla jsem silně skeptická k tomu, jaké bude vlastně celé album. Nečekala jsem, že se bude opakovat další Dark Passion Play, ale Storytime mi přišla taková - rozjuchaná, přeslazená. Rozumějte mi - ta písnička není špatná, jen se na můj vkus docela rychle oposlouchá. Něco mi v ní prostě vadilo, možná ty dětské sbory, které mi k metalu prostě nesedí.
Co se mi ovšem hodně líbí, jsou obaly aleb a singlů. Jsou krásné, takové zasněné.
Poté přišly samply z alba. Jak jsem tak poslouchala úryvky jednotlivých písniček, líbily se mi na něm hlavně folklórní nástroje. Zajásala jsem, když jsem slyšela dudy. Říkala jsem si - jo, to bude dobré. Album každopádně sedne perfektně Anette. Může na něm ukázat různé polohy svého hlasu. Tuomasovi se povedlo něco, co jsem si u Nightwish nikdy nedovedla ani představit. Album je o dost méně temné, než Dark Passion Play, ale o nic za ním nezaostává. Jen ho nemám ještě tolik naposlouchané, přiznám se bez mučení, že mě stále drtí Tobiho Avantasia a Edguy. Každopádně je to velice dobré album, jedno z nejlepších v historii Nightwish. Co se písní týče, nejvíce mě zaujaly: Turn Loose The Mermaids, Last Ride of The Day, I Want My Tears Back, Imaginaerum a Taikatalvi. Anette se povedla Slow, Love Slow a třeba i Scaretale. Na tomto albu si prostě každý najde tu svoji skladbu, kterou má nejradši. Dále bych vyzdvihla nedávno vyšlou singlovku The Heart Asks Pleasure First (původně píseň od Michaela Nymana). Je hrozně dobře, že tahle píseň vyšla, protože podle mého názoru je to geniální skladba.
Co se týče Imaginaera, zeptej se mě za rok, jestli se mi stále líbí. Jestli ti odpovím, že ano, tak je to album vážně dobré. :-) Určitě je to jedna z nejlepších desek minulého roku a opravdu nechápu kritiky, kteří na albu hledají i chyby, které tam nejsou, jen proto, aby jim to mohli patřičně zhanět.


2. Minule jsi se zmiňovala, že by ses ráda dostala na koncert Tarji. Povedlo se ti to? A co říkáš na nové dvě písně, které tam Tarja představila, pokud jsi je slyšela živě, či z internetových záznamů?
Na koncert jsem se bohužel nedostala, což mě mrzí. Bylo to dáno hlavně tím, že jsem neměla peníze na lístek a nemám nikoho ve Zlíně ani v Pardubicích, abych tam mohla přespat. Je mi to líto, mohl to být ideální dárek k svátku, který jsem měla zrovna v době, kdy se oba koncerty konaly. Navíc jsem byla tři týdny nemocná, takže i kdybych měla lístek, tak bych ho musela prodat. Vážně mě to zamrzí, protože Tarja si, pokud dobře vím, bude dávat delší pauzu.
Nové písně jsem slyšela z Youtube. Into The Sun, které se mi líbí, ovšem Never Enough Tarje nesedne. Co si budeme povídat, ona potřebuje dobrého skladatele, někoho, jako je Tuomas. Ne, že by její skladby nebyly špatné, jen to není ono. Ale víc se k tomu radši vyjadřovat nebudu, jinak by z toho zase byla slohovka a nikdo by to nedočetl :-D
3. Také jsem se od tebe dozvěděl o tvé lásce ke skupině Queen, která si i po letech zaslouží neskutečný respket. Upřímně se mi ale zdá, že Mayovi přeskočilo. Jako kytarista k němu zachovávám úctu, ale obnovit Queen s Lady Gagou za mikrofonem, není moc dobrý nápad... Co ty na tuto "kauzu" říkáš?
Tohle už jsem řešila na svém blogu. Když jsem to četla, nechtěj vědět, jak neskutečně jsem byla naštvaná. Lady Gaga že bude zpívat písničky po Freddiem? Myslela jsem si, že je to jen novinářská kachna. Ale o pár dní vyšel další článek o tom, jak ji Bryan neskutečně obdivuje, jak hrozně kreativní je. Vážně, já bych ji chtěla slyšet, jak zpívá třeba Bohemian Rhapsody. Ne, ať to radši ani nezkouší. Moje mamka tomu taky nechtěla věřit, vždyť ona zná Queeny už pěkně dlouho a právě od ní jsem tuhle lásku k nim chytila. Nakonec ale v Queen bude zpívat Adam Lambert. Hm, to si teda pomohli. S Lambertem jsem je slyšela na posledním předávání cen MTV a byla to dobrá šílenost. Hrůza. Jestli si někteří myslí, že ho odsuzuji jen proto, že je gay, ale já proti gayům nic nemám. Jen Queen by měli zalovit v jiných vodách, nebo se na to vykašlat. May chce asi těžit z jména, které mají.
Uvidíme, jak to celé bude vypadat.
4. Odbočme na chvíli od hudby. Nyní si studentka, ale co plánuješ, až odejdeš ze školy?
Popravdě - vůbec nevím, co se mnou bude. Letos je to opravdu nabité, příští rok maturuju. K tomu všemu dělám řidičák, posledním rokem také studuji uměleckou školu, k tomu maturitní práce, ročníkovky a další svinstvo. Všechno je o dost horší, když si vyberete školu, která vám vůbec nic neříká.
Po maturitě bych nejspíš chtěla jít buď studovat Dějepis na Masarykovu univerzitu, nebo hru na flétnu na JAMU. Snad se mi něco z toho povede. I když moc si nevěřím.
Chtěla jsem jít na žurnalistiku, ale když vidím, jaká je tam úspěšnost, vzdala jsem to radši předem. Navíc, zase tak dobře nepíšu.
5. Co říkáš na nedávnou aféru s tím, že evropa odmítla od arabských zemí odebírat ropu z podezření, že pracují na bombě? A na to, že na tuto situaci hned zareagovali ostatní země s nedostatkem ropy tím, že od nich začali ropu odebírat za nás, takže jako vždy jediné co se změnilo je, že budeme platit dvojnásobek za výrobky z ropy co dříve?
Co na to říct? Evropská unie je blbost. Nebudeme odebírat my? Budou jiní...
Oni si neuvědomují, že Rusko už taky pomalu utahuje kohouty a Američani si zase brousí na země, kde je ropy hodně. Proto tam mají nasazené vojáky a snaží se vyvolávat spory a války, které by ani nemusely být. Jde jim hlavně o ropu. A o prachy. A když si tu ropu budou kupovat, budou za ni samozřejmě platit ještě víc.
A stejně se to zvrhne tak, že se o tu ropu a o další suroviny bude vést válka.
Bomby má každá velmoc, i ti Američani. Tohle je jenom zástěrka..
6. Teď něco hodně netradičního: Jaký máš vztah ke zvířatům? Ovlivňují nějakým způsobem tvůj život?
Chceš vědět, jaký zvěřinec máme doma? Tři psy, čtyři kočky, tři zakrslý králíky, andulku a ptáky na zahradě. Ovlivňují ho pořád, zvířata mám hrozně ráda. Před pěti lety mi umřela moje fenka, když ji před mýma očima srazilo auto. Nebyl jí ani rok. Můžu říct, že jsem se z toho dostávala hodně dlouho, vlastně jsem tím poznamenaná doteď. I když mám dalšího pejska, shodou okolností její sestru, akorát z jiného vrhu, je to ve mně někde pořád. Od té doby se můj život obrátil o sto osmdesát stupňů. Od té doby to jde takhle do háje. A někde tady začínám tíhnout k černé barvě.
Nejsem EMO, ani nic takového. Černá pro mě není barva smutku, jen mě prostě vyjadřuje.
7. Spousta lidí nadává na zdejší systém, ale málokdo si uvědomuje, že si tu i přes krizi a různý pakárny si žijeme jak "prasata", protože aspoň můžeme chodit do krámů plných jídla bez toho aby po nás někdo házel dlažební kostky a nejezdí nám tu tanky. Také se tu obejdeme bez toho, aby při fotbalovém zápase zahynulo 72 lidí. Jaký je tvůj názor na dění právě v zemích, které jsou teprve v rozvoji a které se snaží revolucionářsky sesadit všechny nastolené režimy?
Já nevím, jak ty, ale já se teda jako prase v žitě nemám. Nebudu tu rozebírat své problémy, ale já nemám to, co je pro dnešní mládež normální, zcela zanedbatelné. Oni chtějí každé Vánoce nový mobil, já žádný nemám a už po něm ani netoužím. Mohla bych pokračovat. A ne, nežijeme si v luxusu, nejsme ani ta střední vrstva, jsme ta spodina, co má sotva to minimum. Samozřejmě, děti v Africe a v jiných zemích jsou na tom daleko hůř, ale podívej se kolem. Možná je nevidíš, ale je tu spousta lidí okolo tebe, kteří mají sotva na to, aby nějak vyžili, na krku mají exekuci. Hromada bezdomovců, kteří nemají kam jít, nemají co jíst, žijí tam někde venku a lidi to nechtěj vědět a už vůbec ne vidět.
Na co nám je, že je hromada obchoďáku přervaných jídlem, když si ho nemůžeme dovolit koupit? Navíc hromada z toho je dovežená, tudíž jsou naše výrobky ještě dražší, protože si na sebe zemědělci nevydělají.
Myslíš, že tu ty tanky nebudou? Já bych řekla, že jednou někomu ta trpělivost dojde. Buďto normálním lidem, nebo jim. Až se budou chtít zbavit té lůzy, tak to jistě udělají.
Co se jiných zemí týče: oni touží po svobodě. Ale ta svoboda se zvrhne. Pokud se podřídí všem mocnostem světa, budou zase tam, kde byli. Oni sami si musí vybrat mezi režimem, který je u nich teď nebo tím, že budou nazývaní svobodnou zemí, která stejně nikdy svobodná nebude.
8. V poslední době je opravdu všechno zkorumpované, nedostatkové a prostě naruby - myslíš si, že to opravdu může vygradovat k úpadu kultury a vymření poloviny lidstva, jak varují někteří lidé?
Myslím si, že pokud to bude takhle pokračovat, stejně takhle jednou dopadneme. Zůstanou jen ti nejbohatší, jenže jim jaksi nedochází, že na ně nebude mít kdo dělat. Jestli se k sobě budeme chovat tak, jak se chováme, skončí to tak, jak jsi tu popisoval. Co se ničení přírody týče, bude to podobné, Dojdou neobnovitelné zdroje a budeme v háji. A o zkorumpovanosti tu mluvit nebudu - stačí si dojít na Pražský hrad, nebo do sněmovny.
9. Zpět k hudbě. Metallica se chystá usmířit si fanoušky po zkaženém albu s Lou Reedem a chystá tvrdšího sourozence Černého alba - jak si myslíš, že to dopadne? Myslíš si, že má Metallica šanci vrátit se do svých nejlepších časů a dělat to se stejnou upřímností jako dříve?
Řekla bych, že Lulánkem si to Metallica hodně pokazila. Tohle album se vážně nepovedlo, šlápli ve spolupráci s Reedem docela dost vedle. Metallica už není, co bývala. To ví každý. Můj bratr, který Metallicu zbožňoval, radši odešel k Iron Maiden. Já v ně pořád věřím, možná se jim povede překonat svůj stín a nahrát album, které by zazářilo nejen v jejich diskografii, ale také v celé hudební historii.
10. Navštívila jsi někdy nějaký kulturní festival? Je jedno jaký. Popiš nám ale, jaké jsou tvé zážitky z něj.
Navštívila jsem Prague City Festival. Hlavním tahákem pro mě byl samozřejmě Jared Leto z 30 Seconds to Mars. Musím říct, že koncert jsem si užila, hlavně proto, že jsem viděla daleko líp, než na jejich prvním koncertu, kde jsem z toho neměla nic. Škoda, že Jared byl nemocný a zesláblý. Má můj obdiv za to, že na to pódium šel a odzpíval to (famózně) a nezrušil to, jako nějaká primadona. Já na ten fest původně ani jet neměla, ale na poslední chvíli mi jedna blogerka napsala, že má dva lístky, jestli nechci jít s ní. Tak jsem se sbalila a jela jsem přes půl republiky do Prahy za někým, koho jsem znala jen z fotky a měla na ni jen telefon a příslib její společnosti a noclehu. A vyšlo to. Chystám se na Masters of Rock, jen potřebuji někoho, kdo by se mnou byl. Když bych někoho nenašla, asi pojedu sama. Teda pokud budu mít peníze.
Ráda bych se dostala na Nightwish, i když to asi bohužel z peněžních důvodů nevyjde. Nemám brigádu a Praha je hodně drahé místo. Oproti ostatním výdajům už je vstupenka na koncert vcelku zanedbatelná.
11. V současné době také Nightwish natáčí film ke svému album - jak si myslíš, že to dopadne a případně půjdeš se na něj podívat hned, jak budeš mít možnost, nebo raději počkáš, až si ho budeš moci pustit na internetu?
U nás se určitě promítat nebude, protože nemáme ve městě žádné multikino. A navíc mám pocit, že film vyjde stejně jen na DVD. Každopádně si ho stáhnu, a jestli se mi bude líbit, tak si ho koupím, až na něj našetřím. Stejně tak je to s ostatními cédéčky a DVD, které bych chtěla.
Dneska se to někomu řekne - nestahuj!..
Ale když nemám na to, abych si to album koupila, co mám dělat? Musím počkat, anebo prosit mamku, aby mi ho dala k narozeninám nebo k Vánocům. Každopádně ráda podporuju umělce, kteří za to stojí. Je úžasný pocit mít doma album, které si člověk koupí za vlastní peníze a ví, jakou pro něj má cenu.

Děkuji moc za rozhovor a doufám, že vám nepřipadá moc dlouhý...Mějte se hezky :-)

Amaranthes Lví Srdce
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 McClury^ McClury^ | Web | 27. května 2012 v 1:23 | Reagovat

Ahoj, hele tady http://happy-boom.blog.cz/1205/hokejovy-zazrak#komentar100380108 mám anketu. Klikneš prosím na Yes nebo No? Vsadila jsem se totiž s kámoškou, že do týdne budu mít tam dost hlasů..)
Děkuju
Jinak máš hezký blog.)

2 Metalová princezna Metalová princezna | Web | 27. května 2012 v 11:16 | Reagovat

Zajímavé otázky...a zajímavé odpovědi:))
Přidávej ty články častěji,sakra.:D:)

3 Froya Froya | Web | 27. května 2012 v 12:26 | Reagovat

Ohledně nightwish s tebou souhlasím. Jinak originální otázky...

4 Verča tvé sb co tě nejvíc miluje♥♥♥ Verča tvé sb co tě nejvíc miluje♥♥♥ | Web | 31. května 2012 v 19:50 | Reagovat

to nové album od nightwish se mi líbí docela i když je tam anett povedlo se :)

5 Sabča Shannonová Sabča Shannonová | Web | 3. června 2012 v 10:57 | Reagovat

aspon se o tobe vice dozvime ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Blog založen: 9.8.2010, Design by Dark Morticia
Všechny články jsou napsané autorkou (Amaranthes Lví Srdce).

free counters