Pro všechny, co chodí na tento blog

9. června 2012 v 19:53 | Amaranthes Lví Srdce |  Kdo chce být AFFS ??..Klikněte sem ..
Popravdě, tento článek jsem chtěla napsat už dříve, ale předevčírem jsem k tomu dostala dosti pádný důvod.
Za prvé, nerada bych někoho urazila nebo nechci, abych působila nějak arogantně, jelikož taková nejsem. Chci si jen vyjasnit pár věcí, které mě můžou vážně vytočit - co se tzv. SB či AFFS týká.
Nejsem povinna obíhat každý den. To slovo obíhat se mi vůbec nelíbí. A nelíbí se mi ani to, že když k někomu delší dobu nezajdu (nebo tam zajdu, ale nezanechám tam komentář), tak za to dostanu sprda v podobě nevhodného komentáře. Nebo ne, není nevhodný, ale dokáže mě vytočit. A vážně mě může naštvat, když někdo napíše něco ve smyslu: "Proč neobíháš, to už nejsme AFFS?". Ach můj bože. (Omlouvám se Verče, nechci se jí dotknout, ale prostě mě to naštvalo..a nebyla to jen ona, kdo to psal). Dobře, beru, jdete si stěžovat, že Vás neobíhám, nebo nenapíšu komentář. Fajn - ALE NEPIŠTE MI TO PROBOHA POD ČLÁNEK, SE KTERÝM SE PÍŠU DVĚ HODINY, KDYŽ NA TO MÁTE DVĚ RUBRIKY! (respektive návštěvní knihu a speciální rubriku na reklamy). Chápu, že vám je to třeba jedno, když vám to někdo napíše pod článek s kusovkama, se kterým se nějak extra neděláte, ale mně to docela dost vadí. Já jsem taky jen člověk, víte? Nemám tolik času na to, abych na každý blog chodila dvakrát třikrát do týdne. Jak vidíte, frekvence mých článků se pohybuje v rozmezí od nuly do pěti článků měsíčně, tudíž by si z toho mohl průměrně inteligentní člověk vyvodit, že prostě nemám čas. Ne, nechci někoho urážet, ale kdybych to sem nepsala, tak neřeknu, ale takhle...
Chápu, máte nějaká pravidla, která se ovšem s mými tak úplně neztotožňují.

Dám příklad:
1) Obíhej alespoň 4 x týdně!
2) Zanechej alespoň 5 komentářů, jinak nebudeme SB.
3) Musíš si mě zařadit do menu!
Já s tímhle totiž nesouhlasím!
Nechápu blogy, kterým jde jen o návštěvnost a o komentáře, proto si tohle pěstují. Já jsem totiž bloger, jehož blog není zahlcen pouze kusovkami nebo články o pár řádcích. Snažím se psát články o něčem, možná jsou na některé jedince poněkud dlouhé a poněkud nezajímavé, ale dělám to tak a je to moje krédo.
Dobře, návštěvnost je krásná věc, ale nahrabat si ji jen na článcích s fotkami, které ještě nejsou vaše, nevím, jestli je zrovna tohle vizitka dobrého blogu.
Ale nebudu se tu obouvat do kusovkových blogů, nemá to cenu. Nechci nikoho urazit, nejde mi o to. Jen prostě nesdílím stejnou teorii "návštěvnosti" a SBček.
Nespřáteluji proto, že bych si chtěla nahrabat lidi, kteří mi sem budou chodit a psát komentáře, které budou z cesty, ale proto, že s němi mám něco společného, nebo se mi jejich blog líbí. Chodím tam a komentuju to, k čemu mám co říct. Pokud mě alespoň trochu znáte, víte, že velmi ráda píšu obsáhlé komentáře.
A uznejte, že když máte okolo 40 oblíbených blogů, nejde všem vyhovět hned. Navíc když máte rok před maturitou a učitelé se rozhodli, že vás chtějí za každou cenu potopit. Občas si sednu k počítači a obejdu všechny ty blogy a okomentuju to, k čemu mám co říct a pokud to stíhám, samozřejmě.
Někteří si mohli všimnout, že v oblíbených (Avantasians) mám povětšinou jen blogy o rocku, metalu nebo blogy, které mě nějak oslovily.
Ale nemůžete chtít, abych vás několikrát za týden navštívila a ještě vám okomentovala všechny vaše články. To dělám je když mám fůru času a mám na to vážně náladu. Víckrát za týden chodím jen ke svým nejoblíbenějším (Morty, Slivushka, Ivča Sammet, Metalová princezna a další..).
Já se omlouvám, možná je to sobecké a nefér vůči vám, ale jsem jen člověk. Tím, že se u vás neobjeví delší dobu můj komentář neznamená, že jsem na vás zapomněla. Jen prostě nemám tolik času a chuti.
Mimoto, pokud by to šlo a někdo si chtěl stěžovat, že k němu nechodím, ať to klidně dělá, ale píše to tam, kam to patří, ne do článku, se kterýma si dost často dám hodně práce a ne vždycky to všichni ocení.
Takže pokud nemáte k článku co napsat, tak radši nepište nic. Ocením to víc, než jednu větu, která mi nic neřekne.
A omlouvám se všem, kterým jsem možná zkazila náladu a hlavně majitelům kusovkových blogů. Jsou to vaše blogy a nějaká Amaranthes vám do toho nemá co kecat.
Jen jsem chtěla vyjádřit svůj názor k těmto "podmínkám", protože mi přijdou zcestné a tímhle si u kvalitních blogerů jméno vážně neuděláte. To je jen můj názor, prosím respektujte aspoň to, že budete věci psát tam, kam patří. Ulehčíte mi tím práci a já si to přečtu. Rozhodně budu radši, když to bude tam, kde má být, než když se budu muset vztekat nad tím, že mi někdo něco píše tam, kam nemá.
Díky moc za pochopení
Amaranthes Lví Srdce

PS: Přemýšlím, že rubriku SB zruším úplně a do oblíbených si budu přidávat opravdu jen ty, kteří mě zaujmou.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tajemná Temnota Tajemná Temnota | E-mail | Web | 9. června 2012 v 20:05 | Reagovat

My tě chápeme, nebo alespon já xD.
Já jsem přemýšlela o něčem podobném, no nakonec bez blogu to nemusím vůbec řešit že? xD
Ale je to fakt, není přece nutné vrazit něco hend pod první článek ani se nepodívat o čem to je. Nebo psát něco každý den.

2 Effy Effy | E-mail | Web | 9. června 2012 v 20:16 | Reagovat

Taktéž nechápu blogery a blogerky jež dokáží nadávat jen za jeden neokomentovaný článek. Jednoduše okomentuji článek, který mě zaujme a nebo ten, ke kterému mám co říct.
Poté mi vadí ty komentáře, jež se vůbec netýkají mého článku a nebo mého komentáře jinde.
Naprosto s tebou souhlasím! :)

3 Zdebra Zdebra | Web | 9. června 2012 v 20:51 | Reagovat

Nikdy jsem moc nemusela pojem "SBčka" a už vůbec ne ty pravidla a další pojmy okolo toho (jako třeba obíhání). To, že nenapíšu komentář, neznamená, že jsem si nepřečetla článek. Někdy je třeba těžký něco okomentovat, když k tomu nemám co říct, nebo když už vše bylo řečeno v článku. A napsat jen "Souhlasím" nebo něco podobnýho, mi přijde divný, to si někdy připadám jako bych psala reklamu, když píšu něco kratšího. A vždycky mě o "přidání do SB" žádaly autorky blogů, co jsem nikdy nenavštívila, tak nechápu, proč bych si do oblíbených měla přidávat nějaký blogísky, co se mi třeba nelíbí.
Taky se občas rozčílím, když mi někdo pod článek napíše něco, co nesouvisí s článkem, a většinou to smažu. A přitom mám zvýrazněn odkaz na reklamy. Asi to budu muset přepsat, aby si toho někteří všimli, protože "Reklamy" není vystihující, to ti spameři nepochopí.

4 slsi♥ slsi♥ | Web | 10. června 2012 v 11:00 | Reagovat

musím s tebou súhlasiť vo všetkých bodoch..nikdy som sa neriadila blogovými pravidlami SBčiek...jednoducho existujú blogy, ktoré ma zaujali a kam chodím každý deň a sú blogy, ktoré mi prídu obyčajné, ničím nezaujímavé a preto tam rozhodne nechodím každý deň a ono sa to ani nedá, v priemere mám za tých 5 rokov, čo vediem blog okolo 150 "SB", ak si dám dokopy 2+2 tak mi z toho vyjde, že by som jednoducho nestíhala popri každodennému obiehaniu blogov viesť normálny život. Preto sa tomu vyhýbam. Ja osobne napr. rada komunikujem s autormi určitých blogov osobne, za tie roky sme sa s viacerými spriatelili a stretávame sa na koncertoch, a našťastie, títo normálni ľudia odo mňa nežiadajú, aby som každý deň klikla na odkaz ich stránok, toľko k tomu...:)

5 Mysteria Mysteria | E-mail | Web | 10. června 2012 v 13:33 | Reagovat

Mě vůbec nevadí,že neobíháš každý den a nepíšeš ke každému mému článku komentář,já si nikde nestěžuju,že mi to vadí. Vím,že nemáš čas a že maturuješ,já nejsem taková,že ti někde píšu(nebo u sebe),že nekomentuješ,já si tě v SB nechávám pořád,protože máš super blog a vím,že koment nějaký zanecháš a vůbec mi nevadí,že jich není milion na celém mém blogu,nejsem taková,abych si mazala lidi jen proto,že nechodí každý den,vím o tom,že ty si ty články projdeš a necháš koment u toho,co tě zaujalo.Mažu SB,když nechodí půl roku na blog,když na to s prominutím serou,ale mě nejde o to,mít pět set oblíbených stránek,sama nemám taky čas občas komentovat,když jsem pryč,tak těžko budu komentovat ostatní,ale ty máš super blog a že píšeš jen články,které chceš?Mě to nevadí,jestli ostatním jo,tak je to jejich problém,já si to vždycky přečtu,i když je to dlouhé.A jestli tě otravují ostatní s tím,že nedodržuješ podmínky,tak jsou fakt blbý a jde jim jen o komentáře ;)

6 Metalová Princezna Metalová Princezna | Web | 11. června 2012 v 13:08 | Reagovat

Chápu,chápu.Taky občas nestíhám.
Já se snažím chodit na tvůj blog,co nejčastěji,ale taky nezanechám vždy komentář,proto plně chápu.Mě o návštěvnost nejde,jinak bych ten blog s mojí chabou návštěvností dávno zrušila.:D:))

7 IvčaSammet IvčaSammet | Web | 11. června 2012 v 16:22 | Reagovat

Já takové lidi okamžitě mažu a je mě jedno, o čem jejich blog je :-D Mám svoje pravidla a jestli ten někdo má jiné, nepotřebuju ho přece v SB mít ... Spousta lidí má SB jen kvůli návštěvnosti ... Nechápu! Ten blog je vlastně o ničem, protože takoví lidi si ten článek ani nepřečtou ... Jen tam hodí to posrané "obíhám" a to je vše ... Takové blogy bych ani nepovolila zakládat :-D

8 Sabča Shannonová Sabča Shannonová | Web | 12. června 2012 v 21:40 | Reagovat

Ahoj alis takže já si to nedělám kvůli navštěvnosti a aby mě lidi obíhali já ten blog chtěla jen tak pro radost...Chtěla jsem prostě propagovat skupiny, který mám ráda atak dále...A já taky nestíhám teď někdy obíhat takže tak bych to asi řekla

9 Verča tvé sb co tě nejvíc miluje♥♥♥ Verča tvé sb co tě nejvíc miluje♥♥♥ | Web | 15. června 2012 v 22:39 | Reagovat

Moc se ti omlouvám nechtěla jsem tě něčím urazit nebo naštvat já to chápu víš každej jsme člověk to máš pravdu a každé mé své starosti nevěděla jsem že to k píšu k článku ke kterému to nemám a rozhodně jsem to nemyslela nějak zle jen mě mrzelo že ses mi vůbec neozvala hodně dlouhou dobu ale teď už vím že jsi měla starosti tak promiň:( doufám že si mě necháš protože ty jsi právě jeden z blogů který mám zrovna já ráda a nerada bych tě ztratila já se na blog vrátila taky teprve nedávno protože jsem měla dost velké zdravotní problémy se zuby před pár měsíci jsem si prošla operací víš a taky školu jistě vím že už neudělám... pokud budeš chtít tak se mi ozvi je to na tobě a omlouvám se ještě jednou za ten komentář uznávám napsala jsem to blbě taky tohle vysloveně jinak nesnáším ale myslela jsem že už tě třeba nebaví ke mě chodit nebo tak ale nechtěla jsem naštvat...

10 Verča tvé sb co tě nejvíc miluje♥♥♥ Verča tvé sb co tě nejvíc miluje♥♥♥ | Web | 15. června 2012 v 22:42 | Reagovat

jo a ještě něco neurčuji si pravidla choď týdně nebo tak stačí mi když vidím že tě tam něco někdy zaujme nebo tak a to je vše  jinak patříš právě mezi mé oblíbené blogy pač máš blog o tom co mám ráda

11 Veronika Veronika | Web | 16. června 2012 v 17:34 | Reagovat

Ježíši Kriste! Já se tak lekla, když jsi v článku nadávala na jakousi Verču :-D :-D :-D

Já totiž před týdne také právě devátého napsala článek,který tak trochu pojednával o čistce mezi SB a tak jsem se v tu chvíli ukrutně lekla jestli jsem tě něčím nepobouřila.
Takové šoky! :-D

12 Veronika Veronika | Web | 16. června 2012 v 17:38 | Reagovat

Teď bych se tedy vyjádřila k článku. Absolutně s tebou souhlasím. Nevadí mi, když někdo nekomentuje každou s**čku co napíšu. Já sama bych to také nechtěla komentovat, ale zase mě mrzí, když si v SB vydržuji někoho, kdo na mě dočista kašle. Je mi jedno, když se k mým článkům vyjádří jednou za dva měsíce, mě stačí, když vím, že se k něčemu vyjádřit umí! Já totiž také nemám času na zbytí. Lidé by měli pochopit, že kolikrát ten čas nebo nálada, či energie prostě nejsou a s tím se musí každý prostě smířit!

13 Sharrie Sharrie | Web | 30. června 2012 v 14:23 | Reagovat

Tak s tím víceméně též souhlasím. Taky nepatřím k lidem, kteří by museli denně vysedávat u počítače a obýhat ostatní blogy. Hold toho času taky moc nemám a když do toho třeba ještě vleze konec školního roku tak je to celkem pochopitelné ne? Kolikrát fakt nemám náladu sedět a psát a prostě to tak je. Škoda že někteří lidé se s tím prostě nedoukážou smířit...

14 Angie Angie | Web | 1. července 2012 v 20:36 | Reagovat

Vidíš, to jsi dostala stejný nápad jako já už trošku dávněji. Přesněji řečeno, když jsem se stěhovala ze starého blogu na nynější. Vzala jsem si s sebou jen ty odkazy blogů, které jsem měla ráda a přestala si hrát na nějaké SBčka. Ono se dost uleví, jdi do toho.
Já třeba k tobě párkrát do měsíce zajdu, podívám se, co tu máš nového a někdy buď komentuju nebo ne - podle chuti a nálady. :-)

15 Elliette Elliette | Web | 3. července 2012 v 19:51 | Reagovat

Z těchto důvodů jsem nikdy moc SB/AFF nemusela. Pravidla toho co můžu a nemůžu na úkor toho, že mám někde plácnutej odkaz. Pokud mě článek nezaujme a nemám k němu co napsat, tak proč jej budu komentovat? A komentáře typu 'Obíhám' mi příjdou až urážlivé.

Ještě jsou takové typy, co když nevědí c napsat, tak píšou 'Ahoj, jak se máš?' k tomu přeci slouží sociální sítě nebo programy jako skype nebo ICQ.  Někteří blogeři, nebo spíše blogerky, by se měli trochu probrat a uvědomit si podstatu SB/Aff.

16 x00x x00x | Web | 4. července 2012 v 19:35 | Reagovat

Podle mě má mít bloger při navštěvování jiných blogů stejnou volnost, jako když píše na svůj vlastní blog. Tedy kdy chce, a kdy má chuť. Někteří třeba mají i to, že ,,každý týden napíšeš aspoň dva články, abych věděla, že máš blog v provozu", což mi přijde jako naprostá blbost =D A já nechodím na něčí blog jenom proto, že mi to přikázal jeho majitel, ale proto, že vím, že tam najdu něco zajímavého, co si chci přečíst. A málokdy pak ještě stihnu napsat komentář.

17 Ivuše Ivuše | E-mail | Web | 11. července 2012 v 17:05 | Reagovat

Ha! Jako bys mi z duše mluvila. Já něco jako AFFS nevedla nikdy a do teď jsem vlastně ani nepochopila, jaký je rozdíl mezi AFFS a SB.
SB jsem vedla nějaký čas, ale přišla jsem na to, že to stojí za houby... Už jsem dávno najela na systém, kdy blogy, které mě zaujmou a s jejich majiteli si mám co říct, si přidám jednoduše po předem neurčené době komunikace pod nadpis 'favourite sites' a tím to končí. Stalo se mi totiž párkrát, že jsem napsala článek, u kterého jsem chtěla nějaké smysluplné komentáře, abych mohla dané téma s někým rozebrat (no to je vlastně hlavní věc, proč ty články píši, že...) a místo toho smysluplného komentáře se mi tam objevilo: ,,Ahoj  :* dneska obíhám, jak se máš? :) Zatím pa, tvé SB <3" a to mě dokázalo akorát naštvat...
K čemu takové SB jsou, když si ani nepřečtou vzájemně články? :(
...no prostě...chtěla jsem jen říct, že naprosto chápu tvojí naštvanost. :-D ;-)

A na závěr - děkuji za pochvalu designu. Nemůžu si ale pomoci, pořád se mi na něm něco nezdá. Někde tam je něco špatně. Něco nesedí. Nevíš, co to je? :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Blog založen: 9.8.2010, Design by Dark Morticia
Všechny články jsou napsané autorkou (Amaranthes Lví Srdce).

free counters