Masters of Rock 2012 (12. 7.) - Den plný kurvítek i překvapení (část první)

27. července 2012 v 2:36 | Amaranthes Lví Srdce |  Masters of Rock 2012
Jak jsem slíbila, pokusím se Vám v následujících článcích popsat letošní Masters of Rock. Teda aspoň z mého pohledu. Snad nebude vadit, když to vezmu trochu "od začátku"..

Ještě před rokem by mě nenapadlo, že pojedu do Vizovic. Sice jsem měla už tehdy v lásce metal, ale tento festival mi popravdě moc neříkal. Věděla jsem, že existuje, ale to bylo tak všechno. Všichni mluvili o tom, jak pojedou na Masters, ale já jsem po tom nijak netoužila, nebo jsem spíš ani neměla představu o tom, že bych zrovna já jela na čtyřdenní festival plný kapel, které jsem ještě neměla možnost poznat..
(Račte následovat perex, snad se nebudete nudit..)

Jenže to se změnilo začátkem září. Tehdy jsem poznala projekt Avantasia, který mi naprosto učaroval. A čirou náhodou jsem v hledání všeho možného objevila i (v tu dobu) celkem čerstvě vydané DVD "The Flying Opera - Around The World In Twenty Days" od již zmíněné Avantasie. I když mě ze začátku odrazovala velikost souboru, rozhodla jsem se, že si ho stáhnu. A udělala jsem dobře. Koncert mě naprosto nadchnul nejen svoji precizností a geniálností muziky i hlavních učinkujících Avantasie, ale i atmosférou. Hned na to jsem zjistila, že DVD bylo točenp ve Wackenu a i na Masters of Rock. A od té doby jsem si začala říckat - tam chci taky, to prostě musím zažít.

Někdy okolo Vánoc (tuším že to bylo zrovna na Štědrý den?) jsem zjistila, že na Mástrech budou vystupovat moji milovaní Edguy (domovská kapela Tobiase Sammeta - masterminda Avantasie). A měla jsem od té doby jasno, kde strávím dobu okolo poloviny července. Byla jsem pro to ochotná udělat cokoliv. Ano - Edguy mohli za to, že jsem se vypravila do Vizovic, a jsem jim za to nesmírně vděčná.
Prvního května jsem byla šťastná podruhé. Pragokoncert potvrdil headlinera pro letošní ročník Masters of Rock - Nightwish! Jelikož miluji i Nightwish, byla jsem šťastná o to víc, protože jsem se bohužel nedostala na jejich dubnový koncert, který se konal v Praze.
Od té doby jsem měla dvojitý důvod k tomu, proč letos na Masters prostě musím. Nahrály mi do karet mé osmnáctiny i to, že jsem si už od Vánoc nic jiného nepřála. I když ještě dva týdny před začátkem festivalu nebylo jasné jestli pojedu, pořád jsem věřila, že se mi splní sen.
Nakonec, po všech nervech co se lístků a domluvy týče, se sen jet na Masters splnil.

I přes moje varování, že ve čtvrtek již na sto procent nenajedeme místo pro stanování, jsme vyjeli až ve čtvrtek. Nakonec můžu být ráda, že se jelo už ve čtvrtek, jelikož původní návrh byl, že se pojede až v pátek, jelikož tam "nebylo nic, co by stálo za to". I přes to jsem si uhádala, že chci, aby se jelo ve čtvrtek, protože jsem byla zvědavá minimálně na Kameloty, Within Temptation a taky na Bloodbound.

Ve čtvrtek jsem se vzbudila celkem pozdě, jelikož jsem v noci nemohla usnout a nakonec se mi to podařilo až k ránu. Pak začala ta typická předcestovní horečka - balilo se, lítalo se po baráku, sháněly se kupy věcí. Ještě musím připomenout, že jsem jela společně s mým bratrem (přítelem Morty) a Morticií.
Při tom všem zmatku jsme zapomněli igelit pod stan, což jsme si uvědomili až když jsme seděli ve vlaku do České Třebové.

Ovšem už v České začaly první komplikace. Já bych to nazvala příznačněji - kurvítka.
Nejdřív šílená hajzlbába, která nás s Morty poslala každou na jiný záchod, aby si mohla vydělat víc peněz.
"Jasně, nebudeme chcát v jedné kabince, ale poslat kamarádku na záchod pro postižené, když bylo ostatních devět kabinek prázdných je přece blbost do nebe volající".
Morty mě šla totiž hledat a tak jsem musela zaplatit ještě jednou "použití záchodu", protože milá bába se nám neobtěžovala říct, že jsou tam jakási počítadla. "Blá blá blá. Byla jsem už slušně nasraná (přitom jsem kliďas od přirození)."
Pak ještě uklízečka s takovou tou mašinou, která vám umejvá podlahy - omylem jsem ji dvakrát šlápla gládama na šňůru. Měli jste to slyšet - "když seš tak slepá, vem si příště brejle!" a tuším, že byla i sprostá.
"Já za to asi můžu, že ona se v největší špičce rozhodne umejvat tam podlahy a má to roztažený po celý hale! Kdybych tam byla šéf, tak už má padáka!"
Vsadím se, že neměla ráda metalisty, jelikož mě ještě i na nástupišti probodávala pohledem. A já ji za to nahlas i vnitřně posílala jednoduše do prdele. "Složitě bych mohla říct, že jsem ji posílala do určitých ženských otvorů, což byla taky pravda".

Když přišel čas odjezdu vlaku, zjistili jsme, že je tak přeplněný, že se tam prostě nevlezeme, tudíž jsme byli nuceni to odpískat a počkat si na další rychlík, který jel až za hodinu. Takže jsme všechny bágly táhli podchodem zpět do haly a nakonec jsme se dočkali i rychlíku. Jakmile zastavil u nástupiště, hned jsme poznali, že jsme v tom správném vlaku, jelikož parta metalistů z otevřených oken dělala jakýsi nábor metalistů. "Masters" - ozvalo se ještě několikrát, než se vlak rozjel vstříc cestě do Vizovic. Jakmile jsme se dostali do vlaku, bylo těžké si najít místo v kupé, jelikož bylo všude plno. Zjistili jsme, že ten vlak je nejspíš celý plný metalistů. Bohužel České dráhy nenapadlo přidat pár vagonů navíc. Ti na nějaký Masters of Rock prděli všema deseti.
"Možná devíti a půl, když počítám slušný počet vagonů na cestě z Otrokovic do Vizovic"

Nakonec jsme aspoň bágly dali do jednoho kupé, kde byl slepý pán se svojí dcerou (to, že je slepý, jsme zjistili až téměř v Otrokovicích, jelikož to téměř nešlo poznat). Nutno dodat, že byli oba velice milí a nakonec se tam později uvolnilo i místo, takže jsme si po delší chvíli, kterou jsme zabili tím, že jsme byli napůl venku z vagonu a užívali jsme si jízdu rychlíkem, šli sednout. Mezitím jsme se seznámili s Pepanem a jeho kámoši. Teda především s Pepanem, který byl tak trochu MORový štamgast. Byl už sice řádně v náladičce (měl popito), ale pořád mu to skvěle pálilo. Povídal nám o tom, že na Masters spí vždycky v hospůdce, někde za kulečníkem. Pak taky o své práci, o tom, jak by sbalil holku nebo jak by cestujícího slušně požádal, aby dal batoh dolů, když si on chce sednout. A to taky názorně předvedl, když mi začal šmátrat po nohách. Kupodivu jsem ho ani nenakopla gládama a ani mu nevlepila facku, nějak mi to v tu chvíli bylo jedno. Nakonec se debata zvrhla natolik, že se přidal i slepý pán a můj bratr. Takže taková pánská debata.
Já jsem zatím stačila zjistit, že v dalším kupé je člověk, který měl na sobě tričko Angel of Babylon (Avantasia). Celou cestu jsem měla chuť ho přepadnout a ukradnout mu to tričko, protože jsem ho vždycky moc chtěla. Na druhou stranu jsem byla ráda, že nejsem jediný Sammetovec, který v tom vlaku je.

Po příjezdu do Otrokovic se z vlaku vyrojili téměř všichni cestující, takže na stanici bylo doslova černo. Většina z nich čekala na další přípoj do Vizovic a my jsme byli mezi nimi. Kupodivu tentokrát dráhy nezklamaly a přihodily dostatečné množství vagónů pro metalisty. Našli jsme si jedno místečko na konci jednoho z vagónů a čekali jsme, až se všechny vagony zametlí a budeme moci vyjet. "Tady jsou taky naši, pojď sem!" volal při pohledu na nás jeden z metalistů na druhého, když nemohli najít fleka. Nakonec ho našli ve vagonu, ve kterém jsme byli i my. Přece jen - zalichotí, když nás vzali mezi sebe, i když jsme zrovna jako metloši nevypadali. Aspoň můj bratr ne - snad jen kvůli tričku Iron Maiden a dlouhým vlasům lidi měli možnost poznat, že vyznává tentýž žánr co stovka dalších ve vlaku. A na Morty to mohli poznat podle pásku s pyramidami. Měla na sobě krásný stahovák na ruku - taktéž s pyramidami.
Já jsem z nich byla asi nejvíc metalová, jelikož jsem měla své glády a byla jsem (jak je již tradicí) oblečená celá v černém.

Vlak se z Otrokovic pomalu šinul ke Zlínu. Do doby, než jsem ho uviděla, jsem si myslela, že je Zlín krásné město. To možná je, ale těch zastávek. WTF? Za chvíli nám z toho začlo solidně hrabat..
"To bylo pořád jen: Zlín jedna prdel, Zlín trávníky - ne asi, roste tam štěrk, Zlín střed, Zlín tamto, Zlín onto a konec nikde. Řeknu Vám, že Zlín je snad delší než délka všech Vizovických hoven (později vysvětlím, omlouvám se, pokud to někoho pohoršilo). A to je co říct."
Když už jsem konečně viděla přeškrtnutý název obce Zlín (značku), radovala jsem se, že Zlín skončil. Jenže mě překvapil ještě jednou zastávkou. Tolik k délce tohoto města.
"Nutno snad ještě podotknout, že jsme museli víc než čtvrt hodiny čekat ve "Zlín - vřed (to jednoduché vé není překlep, pokud by si někdo myslel..", jelikož jel naproti z Vizovic vlak, tak abysme do něj náhodou nebóchli, že..."

Metalisti na sobě měli trička všech možných kapel, proto jsme radši ani nepočítali, která kapela je asi u metalistů jedoucích na Masters nejvíce oblíbená.
A konečně, po všech prdelích ve Zlíně, které jsme stihli vymést, se před námi začaly objevovat Vizovice. Nejdříve stánky a v dáli se tyčila nádherná...

"Rohlík James Dio Stage!" - zvolala jsem naprosto bezmyšlenkovitě, když jsem ji uviděla.

Mezitím už na nás čekala banda metalistů, která přišla přivítat nově příchozí.

Pokračování v dalším článku...

____________________________________________________________________________________
Poznámka pod čarou - omlouvám se za veškerá sprostá slova, ale je to můj humor. Chtěla jsem to trochu oživit..

Paní uklízečka - paní hadršmátrová - té se omlouvat nebudu..
Hajzlbábě taktéž ne..

Ale Diovi se omluvit musím, že jsem z "Ronnie" udělala Rohlík, snad mi to promine.

A omlouvám se i Vám, že je článek delší, ale vězte, že kdybych měla popsat celý čtvrtek v jednom článku, nedočtete se konce ani za pár hodin :-D
A taky za případné překlepy či jiné blbosti, přece jen člověku už to ve dvě v noci hůř myslí, že..

Zlínu a jeho obyvatelům - chápejte, prosím, že těch zastávek je trochu moc, nezdá se Vám? :-D

A poděkovat bych chtěla hlavně Edguy za příjemnou hudební kulisu, během které jsem článek psala. Pouštěla jsem si písně z nejnovějšího alba Age of the Joker. Pokud jste poctivě dočetli až sem, právě se dozvídáte, že je to první album, na které budu psát recenzi. Takže se máte určitě na co těšit..

To je snad vše.

Mějte se krásně

Amaranthes Lví Srdce
 

22 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Morticia Lehtonen Morticia Lehtonen | Web | 27. července 2012 v 12:58 | Reagovat

Když se tak dívám na tvůj článek, tak teprve teď vidím, jak příšerně moc jsem to zkrátila a kolik zajímavých informací jsem tam zapomněla napsat :D.
Holt máš mnohem lepší paměť než já :D

Ale ty dvě rašple (hajzlbába s uklízečkou) nemají v zaměstnáních, kde se musí komunikovat s lidmi, co dělat, když jsou tak... tak zahořklé a protivné - akorát kazí náladu i jiným. Na druhou stranu tam byl Pepan a jiní metalisti, kteří nám náladu zase spravili :-D

Ale ten Zlín je fakt neuvěřitelně dlouhý - taková dlouhá ponožka... Nebo punčocha - ty bývají taky dlouhé :-D

Na tu kritiku se moc těším - ty moje jsou vždycky strašně zmatené a jsem schopná třeba víc jako polovinu recenze věnovat tomu, že ta kapela má příliš neucelené písničky :-D
Proto si myslím, že zatím nejpovedenější recenzi jsem napsala na Amberian Dawn :D
A kdyžtak to dej i na TDC - máš tam svou rubriku pro recenze a já se pokusím udělat tam v nejbližší době i rozcestníky ;) :-)

2 Usylmä Usylmä | Web | 27. července 2012 v 13:28 | Reagovat

Mě pořád hrozně štve, že jsem se tam letošní ročník nedostala (zase). To by byl docela nářez, jak to tu čtu :D

3 Zdebra Zdebra | Web | 27. července 2012 v 14:05 | Reagovat

Zlín je taková dlouhá ulice, jak tvrdí většina lidí. :-D Ale jinak je tam pěkně. V celém zlínském kraji je pěkně a co teprv ve Vizovicích.
Už aby byl další. Půl roku mi bude smutno, a další půlrok se budu těšit na další.
Když jsme v lednu jeli vlakem na Tarju do Zlína, tak nás pobavila nějaká zastávka "U mlýna" (nebo tak nějak) a žádnej mlýn jsme tam neviděli. :-D

4 Abby Abby | Web | 27. července 2012 v 18:40 | Reagovat

Tieto akcie sú vždy plné zážitkov... Škoda, že som sa tam nedostala...

5 Nikita Nikita | Web | 28. července 2012 v 0:15 | Reagovat

uff... nevím proč, ale baví mě ty dlouhý články číst, koukám, že ste si už jen ve vlaku a na zácodech toho užili až až, zvláště to s tou hajzlbábou mě dostalo :'D

6 Sharrie Sharrie | Web | 30. července 2012 v 21:41 | Reagovat

S tím rohlíkem si mě dostala :-D

7 Sylvana Raven Sylvana Raven | Web | 1. srpna 2012 v 2:34 | Reagovat

Zkus se poohlédnout po členství zde. ;) Na stránky klubu jsem to dávat nechtěla, tak máš odkaz tu:
http://beatnicka-aliance.blog.cz/

8 Metalová princezna Metalová princezna | Web | 1. srpna 2012 v 11:13 | Reagovat

Kurvítka,tak to mě dostalo.:D
Docela zajímavé prožití festivalu.:D

9 Bonitka ◡‿◡✿ Bonitka ◡‿◡✿ | E-mail | Web | 1. srpna 2012 v 13:52 | Reagovat

Krásny layout ! :) Aj tie popisky v menu ! :3 Strašne sa mi páčia,akoby sa ligotali mi to príde :) Okrem toho môžem sa opýtať,prečo pri Lotty zrušili komentáre ? O.o

10 Bonitka ◡‿◡✿ Bonitka ◡‿◡✿ | E-mail | Web | 1. srpna 2012 v 14:17 | Reagovat

Tak toto je len taký jednoduchý,aby vyjadroval moju povahu a osobnosť ! :3 Resp. vyjadruje aj tameranie blogu → doslova že "všehochuť" ! XD Taktiež nie som moc zástancom ružovej :)

To bol :/ Ale potom mohol zmazať aj článok,nie? :-?  No,to neviem,ako sa to bude riešiť a som zvedavá,aká bude odpoveď na všetky maily,ktoré dostal ...

Nie,nie je nafukovacia a včera som si akurát kúpila novú  ! :D :D :D

11 Bonitka ◡‿◡✿ Bonitka ◡‿◡✿ | E-mail | Web | 1. srpna 2012 v 14:25 | Reagovat

Už som to nechcela preháňať ! :D I tak stačilo,že som sa na to dala ^^~ A ešte k tomu nenamaľovaná ! :D

BTW : Môžem si ťa pridať do obl. stránok ? ^^~

12 Bonitka ◡‿◡✿ Bonitka ◡‿◡✿ | E-mail | Web | 1. srpna 2012 v 14:33 | Reagovat

Ahá ... To ma napríklad nenapadlo :X No dúfajme,že to zmení,lebo pokiaľ písala tie články z hlavy,celkom pekne píše a pre niektoré dievčatá by sa mohla fakt stať motiváciou,ako sa mať rada :)

Ako som už písala ku komentu nad tým tvojím,raz vám to odfotím,jak už pôjdem v septembri na strednú ! :D

Podľa mňa by mali prekopať ešte raz celý zoznam AK,pretože ako som sa tam v pondelok alebo v nedeľu dívala,už teraz neviem,plno blogov fakticky nesplňuje podľa mňa požadovanú kvalitu niektorých iných v AK :/ ;-)

13 Verča tvé sb co tě nejvíc miluje♥♥♥ Verča tvé sb co tě nejvíc miluje♥♥♥ | Web | 3. srpna 2012 v 23:42 | Reagovat

páni ty ses měla závidím fakt škoda že jsem se tam též nedostala:(

14 Rézi Rézi | Web | 4. srpna 2012 v 13:14 | Reagovat

No, musel to být zážitek, ale řekla bych, že to bylo rozhodně náročné...:-)
p.s.Chci se omluvit, že jsem byla takovou dobu neaktivní a vůbec jsem se neozvala.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Blog založen: 9.8.2010, Design by Dark Morticia
Všechny články jsou napsané autorkou (Amaranthes Lví Srdce).

free counters