Srpen 2012

Flora (Tiziano) - kresba

18. srpna 2012 v 13:40 | Amaranthes Lví Srdce |  Kreslím
Tenhle obrázek jsem kreslila ještě ve školním roce. Konkrétně v ESK (Estetika a kompozice). Učitelka přinesla fotky obrazů od slavných autorů a my jsme měli za úkol si jeden vybrat a nakreslit ho podle vlastní fantazie, nikoliv detailně.
Když jsem se tak hrabala mezi hromadou natisklých černobílých fotek, objevila jsem jeden krásný obraz - nevím proč, hrozně mě ta paní, co seděla malířovi modelem, zaujala.
Jenže jsem měla strach, že má kresba nedopadne nejlíp, jelikož já ženy moc kreslit neumím. Ale obrázek se mi zamlouval čím dál víc, tak jsem si ho vzala (spolu s dalšími obrázky, které se mi též zamlouvaly) a vydala jsem se do lavice. Ostatní jsem ukryla do desek, aby si paní učitelka nevšimla, že jsem je odcizila (chtěla jsem si nějaký z nich ještě překreslit doma) a nechala jsem na lavici jen ten aršík s Flórou (na jedné A4 byly celkem čtyři fotky obrazů). Tak jsem kreslila a když byl konec hodiny, tak jsem měla hotovou jen hlavu a vlasy. Jelikož to byla poslední hodina a autobus mi ujel pár minut před koncem hodiny, tak jsem si řekla, že to dokreslím. Času bylo dost a kupodivu mě nikdo ze třídy nevyháněl.
Dokreslila jsem jí zhruba postavu a doma jsem pak dodělala poslední úpravy. A musím říct, že se mi povedla. Aspoň na moje poměry. Aršík s Flórou jsem paní učitelce odcizila taktéž (Amaranthes krade!). Však co - některé archy tam měla několikrát, tak se nepotentoc.
Nejsem člověk s extra talentem, tak na to berte ohled. :-)
Fotku jsem trochu zesvětlila, originál, podle kterého jsem malovala. najdete v pohodě na strejdovi Google.

Kresbu ve větším formátu najdete ZDE!
Pokud tomu chcete cokoliv vytknout, budu ráda za každý komentář!
Kiitos a Sammet s Vámi!

Amaranthes Lví Srdce


Diplomy

18. srpna 2012 v 0:28 | Amaranthes Lví Srdce |  Diplomy
Omlouvám se za článek, který Vám asi mnoho nedá, ale je už tradicí, že jednou za delší dobu zveřejním diplomy, které jsem za tu dobu posbírala. Byla by přece jen škoda si je nechat pro sebe, když se s němi někdo dělal. Nechce se mi spamovat blog články, kde bude jeden diplom a nic víc, proto to dávám do jednoho článku. Co se týče celebrit - jsou trochu monotónní. Na většině je Tobias, ale jsou tam i Iron Maiden a Nightwish :-)


Od Sabči Shannonové - moc díky, Sabčo!

Behind The Gates To The Midnight World

17. srpna 2012 v 23:27 | Amaranthes Lví Srdce |  Fotím
Jednou, když jsme tak šly s mamkou do lesa za městem, říkala jsem si, že tu krásnou přírodu by bylo hezké nějakým způsobem zvěčnit. Problém byl v tom, že nebylo čím. Foťák nevlastním a nevěděla jsem o nikom, kdo by mi ho půjčil.
Náhoda tomu dala a když jsme přijeli z Masters of Rock, tak jsem měla k dispozici pěti mega pixelový foťák. Sice je to spíš taková hračička pro děti, ale fotit se tím dalo. Rozhodně ty fotky, co jsem fotila v přírodě vypadají líp, než fotky z koncertu Edguy. Ale to až v článku o sobotním dni.
Tak jsem si foťák od Morty půjčila a vyrazila jsem spolu s mamkou fotit. Sice to není bůh ví jaká kvalita, jdou tam bohužel vidět i pixely, ale myslím, že i přes všechny ty vady jsou docela dobré.
Šla jsem fotit až večer, jelikož přes den bylo moc světla a na fotkách by nebylo téměř nic vidět.
Název alba je totožný s názvem jedné písničky z nejnovějšího alba Edguy - Age Of The Joker = protože byl večer, tak se to docela hodilo.
Tady máte první várku fotek - třeba ještě upravím další, které budou aspoň trochu použitelné.
Zbývá snad jen upozornit na fakt, že jsem v životě foťák mnohokrát v ruce neměla (byť vím, že by mě to bavilo) a podle toho to taky vypadá :-)

Končím s Avantasií a Edguy!

13. srpna 2012 v 22:53 | Amaranthes Lví Srdce |  Můj výkecář - Dark Chest of Wonders
EDIT - 27. 6. 2015 - tento článek byl napsán jako jakási forma recese, hlavně jsem chtěla upozornit na jistou osobu, aby se nad sebou zamyslela. Samozřejmě jsem ani s jednou kapelou nepřestala a s dotyčnou osobou již dlouho nejsem v kontaktu. Takže to můžete brát jako jakousi mladickou nerozvážnost či snahu se s někým vyrovnat skrze blog. V současnosti se od těchto názorů distancuji a neberte to prosím nijak vážně, je to spíš takový pranýř na někoho, kdo mi ublížil.

Ano, je to tak..
Ne, není to žádný apríl ani nic takového, ale už nemůžu..
Vím, mnozí si budete myslet, že nejsem správný fanoušek a kdesi cosi, ale nemůžu za to tak úplně já, ale někdo jiný.
Nebudu poslouchat kapelu, kterou má "rád" kdejaký pózér. Konkrétně teď mluvím o člověku, který mi je naprosto znechutil.
Někdo, koho jsem až do jisté doby považovala za jednoho ze svých nejlepších kamarádů a o kom jsem si myslela, že ho znám. Já vím, zní to jako výmluva, ale už prostě nemůžu jinak.
(Pod perexem najdete článek, který je sice delší, ale doufám, že Vám to objasní a že pochopíte, proč to píšu..)

Nové studiové album Avantasie bude!

7. srpna 2012 v 3:06 | Amaranthes Lví Srdce |  Avantasia
Neskutečné se stalo skutečností. Někteří jistě ví, že před pár týdny se na stránkách Tobiase Sammeta objevila tak trochu zvláštní zpráva, která ale většinu fanoušků dovedla minimálně pořádně napnout.
Nadpis byl tak trochu všelijaký: "What the future may bring..", avšak probudil ve fanoušcích tohoto all-star projektu naději, že se přece jen dočkají nového alba. Ve zprávě dále stálo, že v následujících dnech se dozvíme o detailech hudební budoucnosti tohoto lidmi nenáviděného i milovaného skladatele.
Byť Tobias chtěl kapitolu projektu uzavřít už po vydání The Wicked Triology (a následně i živého DVD The Flying Opera - Around The World In Twenty Days), rozhodl se, že bude pokračovat dál.
Nové album by mělo spatřit světlo světa na jaře roku 2013 a je jisté, že se Tobi bude i nadále držet spolupráce s veličinami heavy metalu. Žánrově zůstane Avantasia tam, kde ji její stvořitel před více než dvěma roky opustil - rock opera/metal opera (byť mám pocit, že to bude zase o trochu jiné, než předchozí trilogie a hlavně sám Tobi se od původního konceptu metalové opery odklonil). Bude to nadčasová pohádka, která byla inspirována děním v našem moderním světě a společnosti.

Komentář Tobiase spolu s překladem najdete pod perexem:

Blog založen: 9.8.2010, Design by Dark Morticia
Všechny články jsou napsané autorkou (Amaranthes Lví Srdce).

free counters