Končím s Avantasií a Edguy!

13. srpna 2012 v 22:53 | Amaranthes Lví Srdce |  Můj výkecář - Dark Chest of Wonders
EDIT - 27. 6. 2015 - tento článek byl napsán jako jakási forma recese, hlavně jsem chtěla upozornit na jistou osobu, aby se nad sebou zamyslela. Samozřejmě jsem ani s jednou kapelou nepřestala a s dotyčnou osobou již dlouho nejsem v kontaktu. Takže to můžete brát jako jakousi mladickou nerozvážnost či snahu se s někým vyrovnat skrze blog. V současnosti se od těchto názorů distancuji a neberte to prosím nijak vážně, je to spíš takový pranýř na někoho, kdo mi ublížil.

Ano, je to tak..
Ne, není to žádný apríl ani nic takového, ale už nemůžu..
Vím, mnozí si budete myslet, že nejsem správný fanoušek a kdesi cosi, ale nemůžu za to tak úplně já, ale někdo jiný.
Nebudu poslouchat kapelu, kterou má "rád" kdejaký pózér. Konkrétně teď mluvím o člověku, který mi je naprosto znechutil.
Někdo, koho jsem až do jisté doby považovala za jednoho ze svých nejlepších kamarádů a o kom jsem si myslela, že ho znám. Já vím, zní to jako výmluva, ale už prostě nemůžu jinak.
(Pod perexem najdete článek, který je sice delší, ale doufám, že Vám to objasní a že pochopíte, proč to píšu..)

Vysvětlím Vám proč:
Když jsem loni v září poznala Avantasii, hned jsem věděla, že to není ledajaká kapela, pro kterou se člověk nadchne, ale hned ji opustí. Ta hudba začala být hodně blízká mému srdci a až po dnešní den je to jedna z mála věcí, které mě držely naživu. Hrozně jsem se pro Tobiho a jeho Avantasii (a Edguy) nadchla. Samozřejmě jsem o nich napsala článek, který určitě najdete někde v rubrice Hudba mého srdce.

Jenže ten článek byl vstupenka do pekla - jak pro mě, tak pro "kamarádství" s jednou holkou.

Je fajn, když máte kamaráda, který má stejný (podobný) hudební vkus - kvůli tomu jsme se poznaly a to naše "kamarádství" dostalo bohužel i do hrobu. (Slovo kamarádství je v uvozovkách schválně - zřejmě jsem tento druh vztahu cítila spíš jen já, ona evidentně ne..)
Milá kamarádka si článek přečetla, ještě poté jsem se s ní bavila na ICQ a říkala mi, že jí ty skupiny vůbec nic neříkají.

Ovšem pak se rozjelo něco, co jsem absolutně nečekala.
Ona nikdy neposlouchala metal - vždycky byla spíš na tu směsku - to, co je teď hitem, co zrovna hrají, maximálně poslouchala pár rockových kapel, hlavně 30 Seconds to Mars, kvůli kterým jsme se spřátelili.
Jenže pak nutně musela začít poslouchat i Avantasii i Edguy, přitom jí nebylo blbé srovnávat to někde na pomezí rovnokšilťáků a kdejakého podprahového popu.
Najednou jsem ji přestávala poznávat - často jsme se hádali, začala mi dělat naschvály a evidentně jí nevadilo, že mi tím ubližuje.
Moc dobře věděla, v jaké jsem situaci, ale stejně jí nevadilo začít si kupovat veškeré věci s mými srdcovkami - Avantasií a Edguy.
Což o to, kdyby je poslouchala a měla z toho rozum, tak fajn, brala bych to. Jenže ona k tomu poslouchá hromadu interpretů, kteří nesahají kapelám Maestra Sammeta ani po kotníky, ba ani po palce. To je jeden z důvodů, proč jsem tak šíleně naštvaná.

Dále mi připravila pár nemilých překvapení - jednou si koupila cédéčko Avantasie (The Wicked Symphony) a i když věděla, že hrozně toužím po tom mít aspoň jedno jejich CD, se rozhodla, že ještě vyfotí booklet a cédéčko a všechno hodí jak na blog, tak na můj mail a na facebook. Přitom mi pak psala, že mi "vůbec nechtěla ublížit, ale že si nemohla pomoct".

Fajn, sice jsem to špatně nesla, ale pořád jsem byla ochotná jí odpustit.
Jenže ona šla ještě dál - koupila si i jejich tričko, ve kterém se též musela náležitě vyfotit a všechno hodit na facebook tak, abych to viděla. Opět jsem ji upozornila na to, že jestli si to chce kupovat, tak ať to dělá, ale nemusím to mít na očích..

Slíbila, že přestane, jenže pak na svůj blog napsala článek se svojí "sbírkou", kde nezapomněla náležitě přidat všechno s Avantasií a Edguy. Směšné je, že napsala do úvodníku něco v tom smyslu "Ať se na to Amaranthes nekouká - varování: mohlo by ji štrejchnout" (ono to bylo dost jinak, bohužel už to nedohledám, jelikož blog, na kterém byl článek zveřejněn, je smazán). Základy psychologie jí evidentně mnoho neříkají, jinak by musela vědět, že pokud tam něco takového napíše, že se na to se 100% jistotou podívám. Pche - ona si ani do jisté doby nebyla schopná zapamatovat mou přezdívku.

Několikrát jsem jí napsala (slušně), že mi to vadí, ovšem pak už to přerostlo do hádek a stavu ignorování, přičemž ona si založila druhý blog a vesele pokračovala v borcení našeho "přátelství".
Ale nepamatuji si, že bych jí snad nadala nebo použila sprosté slovo, vždycky jsem se snažila s ní vyjít po dobrém.

Na druhém blogu byl chvíli klid, jenže pak začala série nesmyslných článků, které jsem přestávala chápat. Nebudu sem dávat odkazy, jen úryvky:

"Potom jsem si poslechla pár písniček od Edguy a Avantasie na blogu Amaranthes,takže můžu říct doslovně,že jsem se kopírovala. Vyrůstala jsem na všem možném,kromě metalu. Nejsem metalistka a nebudu jí nikdy,jsem pozérka a je mi jedno,že to někomu vadí,nejsem sama,kdo poslouchá od každého něco."
Nejen, že přiznala, že má tu potřebu kopírovat moji oblíbenou hudbu, ale i to, že je pózérka a na metalu jí vlastně vůbec nezáleží.
"Jak jsem řekla,jsem pozérka,takže poslouchám od každého něco. Nejvíce poslouchám metal,potom rock,pop,ale nemyslím tím Justina,Selenu,Miley,tyhle hvězdičky fakt ne,je to spíš Enrique,nebo Avil,Rihanna,poslouchám i taneční,takže dance."
Pár týdnů po tom měla potřebu začít se spřátelovat s SB, kteří poslouchají metal a komentovat věci, o kterých nemá ani šajnu..
Už tady se možná začnete divit, proč jsem naštvaná, že si našla zrovna Avantasii a Edguy, přitom nic jiného z metalu neposlouchá..
"Líbí se mi obojí ;). Nemůžu je posoudit podle hudebního sluchu,který nemám,například jaké zpívá Tobi výšky,jakou má barvu hlasu,tomu nerozumím,bohužel,ale můžu to posoudit jinak.Edguy hrají podstatně déle a je to kapela jako taková. Vydali devět alb s mnoha parádními písničkami. U těchto dvou kapel to mám rozdělené na "dojáky" a ty tvrdší ;). Nevadí mi ani jedno,ale každá písnička má něco do sebe ;). Každé album má nějakou,která je tam ta nejlepší J Ale někdy je jich (bohužel) i víc ;) Co se Avy týče,je to metalový projekt,kde hostuje mnoho zpěváků,což má zase ten efekt,že má písnička různé "hlasy". Když jsem poprvé slyšela Angel of Babylon jako písničku,měla jsem za to,že zpívá jen Tobi,ale když jsem zjistila,že to tak není,klepala jsem si na čelo. Obě kapely jsou ale stejné v jednom-mají toho nejlepší metalového zpěváka na světě.."
Tenhle odstavec naprosto postrádá smysl, jde vidět, že o hudbě toho opravdu moc neví...
BTW: Na to,jakou má člověk barvu hlasu a jak zpívá výšky, na to nepotřebuje mít hudební sluch.
Teda samozřejmě pokud nezpívá falešně, na což si dávají všichni interpreti pozor, když něco nahrávají, byť někteří z nich neumí zpívat vůbec..
"Nejsem ani jedno,jsem pozérka…Poslouchám od každýho něco"
Tohle odpověděla na otázku jestli má radši rock či metal.
"No je to doopravdy pestré, poslední dobou poslouchám rap, ale musím říct, že ty písničky jsou úžasné. Pak je to pop, taneční hudba, a jak jsi sama napsala, rock a metal, neposlouchám zrovna všechno z hudebních stylů.."
Hlavně, že svůj blog stylizuje do metalové a rockové pdoby a kopíruje se po své kamarádce - metalistce..
Poté začala série jejích "recenzí", ve kterých se často objevovalo slovo metal či informace, které byly špatně uvedeny, tudíž jsem jí znovu napsala několik slušných komentářů, které ale hned smazala a samozřejmě je opět igorovala..

Zde uvedu odkazy, jelikož se mi nechce kopírovat celé články, protože by článek byl hrozně dlouhý:

Recenze, která nemá hlavu ani patu. Když jsem se jí pokoušela vysvětlit, že recenze se píšou krapet jinak (dala jsem jí tam i některé náměty), opět to jen ignorovala a smazala. Ještě byla naštvaná, že se do ní navážíme, přitom ani já a ani Morty jsme neřekly nic špatného.

Tady je úryvek z recenze k Avril Lavigne - tam jsem napsala jen svůj názor (a nebyl ani tak špatný, jen jsem zdůraznila, že Avril není ikonou rocku a ani punku.) Opět bez milosti smazáno.
Navíc - všude předtím psala, že je pózérka a že poslouchá všechno - tady najednou "poslouchám rock a metal), přičemž z metalu zná jen Avantasii a Edguy, maximálně od Metallicy Nothing Else Matters.
"Pro mě je Avril jedna z úžasných celebrit, které jsou na hudební scéně dlouho dobu a mám ji pořád ráda :) A i když zpívá pop, tak mě se líbí i tak, a jestli někomu vadí, že ji poslouchám a přitom jsem metalistka nebo rockerka, tak to není pravda, já poslouchám od každého něco... "

Dále článek o Black Eyed Peas:
"Klidně si říkejte, že poslouchám metal a rock a do toho tyhle sračky (pro hodně lidí), ale já je aspoň dokážu poslouchat a ocenit jejich kreativitu a vůbec mi nevadí to poslouchat na rozdíl od těch "pravých" metalistů a rockerů, ale zase odbíhám a to nechci."
V této chvíli už zřejmě začíná přemýšlet nad tím, že bude lepší se prezentovat jako osoba, která poslouchá rock a metal, přitom pravda je poněkud jinde. Mimoto - praví metalisti neumí ocenit kreativitu? Neřekla bych..
"P.S.- blbé poznámky ohledně toho, co to zase poslouchám za sračky si prosím nechte pro sebe, nejsem na to zvědavá a kdo to napíše, tak ho můžu i bloknout a to platí i pro SB…. Jakoukoliv diskusi povedu, ale tyhle nadávky si strčte víte kam, děkuji."
Rozhodla jsem se, že povedu diskuzi. Byla jsem slušná a jen jsem se ohradila co se týče jejího rozdělení na "ti, kteří poslouchají všechno" jako ona a "praví metalisti", kteří neumí ocenit kreativitu popových a dalších skupin a projektů. Je opravdu vidět, jak byla ochotná vést diskuzi, přičemž můj komentář smazala a navíc mě blokla, i když jsem byla její SB.

Po tomhle už jsem se definitivně rozhodla, že nemá cenu zachraňovat naše "přátelství", tak jsem jí napsala na Facebook do zpráv, že takhle to už nejde a že nemá cenu natahovat něco, co ona nepovažuje za důležité - naše "kamarádství". Hodně mě její chování mrzelo a čekala jsem, že mi napíše zpátky a třeba se nějak domluvíme. Byla jsem ochotná akceptovat i to, že bude poslouchat Avantasii i Edguy. Šlo mi jen o to, aby se začala normálně vyjadřovat a ověřovat si fakta. A aby trochu hudebně dozrála a neprčila metal něčím, co mu nesahá ani po kolena.

Jenže ona se absolutně vykašlala na jakoukoliv reakci, tak jsem jí napsala na blog, ať mě laskavě smaže ze svých SB, že už nemám sebemenší chuť s jejím blogem a s ní samotnou cokoliv mít..

Jenže ona se do mě stejně musela navážet dál:
1. srpna napsala článek o své sbírce, kde se samožřejmě potřebovala pochlubit, že ona má hromadu věcí s Avantasíí a Edguy. Což o to, ať se klidně chlubí, ale víc mi vadily některé odstavce, kde se evidentně nemohla udržet a potřebovala mě pořádně setřít:
"10) Nášivka 30 Seconds to Mars. Opět jsem tak šla jednou do našeho kouzelného obchůdku Muzika (my jí tak říkáme) a co nedivím, nášivku Marsáků. Jako na potvoru jsem tam byla s mým "ex" SB, které si jí nevšimlo. Její smůla říkám si a v klídku si nášivku beru domů. Díky Bohu, že tam ještě neměli nic s Edguy nebo Avantasií, nevím, jak by to dopadlo, to je fuk."
Tenhle odstavec opravdu "potěšil". Když si vezmu, že jsem tam s ní byla a ona pak napíše tohle, tak to je opravdu podpásovka. Jde vidět, co si o mně už tehdy myslela..
"17) CD Edguy Age of the Joker. Koupila jsem si ho poté, co moje "ex" SB odjelo a já se Sabčou zamířila do Bontonlandu ve Vaňkovce. I proto na mě byl/a naštvaný/á, ale opět to neřeším. Nevěděla jsem, co koupit, měli tam ještě jiná jejich CD, ale tohle jsem neměla, tak jsem ho vzala. A CD Avantasie The Wicked Symphony z obchodu.."
Ona je vážně velice vychytralá. Tehdy jsem se rozhodla dát jí ještě šanci a jela jsem za ní na domluvený sraz v Brně. Jak jsme procházeli Vaňkovku, šla jsem se jen tak ze srandy kouknout do Bontonlandu, co tam mají za cédéčka. Neměla jsem u sebe tolik peněz, abych si mohla nějaké koupit, zato ona evidentně ano, i když říkala, že "nic nechce". Samozřejmě jsem držela Age Of The Joker v ruce, ale dala jsem ho zpět s povzdechem, že na něj stejně nebudu mít a navíc tehdy se mi od Edguy líbilo něco jiného. Hned jak jsem odjela si ho ale musela jít koupit a samožřejmě o tom poreferovat i u sebe na blogu, i když mi pak říkala, že si ho schválně koupila sama, aby mi neublížila. Přitom jí nebylo blbé to napsat na blog, kam jsem v tu dobu ještě chodila.
The Wicked Symphony si koupila první - to je to cédéčko, které musela celé nafotit a poslat mi to všude, jen abych věděla, že ona to má a já ne.
- http://mysteria-myworld.blog.cz/1208/my-love - odkaz na článek. "Ex SB" jsem já.

Třešničkou na dortu bylo to, že se rozhodla začít kopírovat můj blog. Ty bannery, co má ona dole, nikdy nemívala. Začala to mít až tehdy, co to zřejmě uviděla na mém blogu.
V neposlední řadě - když jsem si změnila design na stávající, téměř okamžitě musela taky mít nový "velice metalový design" (sama to napsala) taktéž s Avantasií. Dokonce má i stejně zarovnané menu.
Nemusím snad ani připomínat to, že jí nebylo blbé okopírovat kus mého úvodníku v článku o novém albu Avantasie. Varovala jsem ji, ovšem bez účinku, ignorace prostě vítězí.

Jen pro zmínku - na facebooku vytvořila (už asi třetí) profil Tobiho, přičemž se za něj vydává. Do jeho oblíbených dala to, co má ráda ona, označila se za jeho partnerku a vůbec jí nevadí, že už si z ní kde kdo dělá bžundu. Zřejmě jí nedochází, že dělá špatnou reputaci i Tobimu - kdokoliv, kdo si "ji" (jeho) přidá, si bude myslet, že Tobi poslouchá Mac Millera, Avril Lavigne a má za bratra Michaela Frolíka.

Ovšem - Spark ji jistě naučí lásce k metalu, když si ho "nutně" musela začít kupovat..

Možná vám to připadá jako žabomyší válka nebo nějaký trucpodnik, ale pardon, nemůžu už prostě poslouchat něco, co mi ona totálně zhnusila. A nenechám už na sebe věčně kydat špínu, když jsem jí nic neprovedla.

Tobiho hudba byla jedna z mála věcí, které mě přiměly zůstat naživu a dávala mi sílu jít dál. Tu sílu mi teď ale ona vzala. Avantasia i Edguy pro mě vždycky budou něčím vyjímečným, něčím, co ona nikdy nepozná. Jeho hudbu už ze své paměti a srdce nevymažu a hrozně mě mrzí, že se jí takhle musím vzdát, ale nevidím jiné řešení.

Možná si myslíte, že jí závidím a kdesi cosi. Nikdy jsem taková nebyla. Nehodlám se s ní hádat, že ona je má radši, že je metalistka a kdesi cosi. Ona si prostě vždycky bude myslet, že si za peníze všechno koupí, ale měla by si uvědomit, že ne všechno se dá zaplatit penězmi..

Možná chtěla docílit toho, abych smazala svůj blog, ale to já neudělám. Udělám to, co považuji za správné. Přestávám poslouchat to, co vyjadřuje moji osobu, mé nitro, moji duši. Ona bude dál dělat, jak je hrozně miluje, ale vsadím se, že za dva roky bude celý Tobi někde na dně skříně a bude se něj prášit prach, protože ji prostě omrzí. Nikdy si nevážila (a pochybuju že snad začne) dobré hudby a nemyslím si, že pro ni někdy bude znamenat hudba tolik, co znamená pro mě.
To stejné platí i o přátelích, k těm se bude chovat absolutně stejně..

Jedna z nás hold musí být ta dospělejší a tuhle šaškárnu ukončit. Jestli chce dál hrát hlavní roli, tak ať si ji hraje, ale já už toho mám plné zuby. Byť je o víc než rok starší, má evidentně potřebu se chovat jako malé děcko, které sotva přišlo do puberty a zoufale potřebuje pozornost okolí. Jestli si chce ventilovat své nálady, ať to klidně dělá, ale na nejsem žádný pokusný králík, u kterého může zkoušet, co vydržím. Byla jsem jen její kamarádka, která by pro ni udělala téměř cokoliv. Evidentně jí to bylo málo..
Třeba si tímhle článkem uvědomí, že tohle přehnala a že mi vzala jednu z věcí, na které mi nejvíc záleží.

Nechci tu vypadat jako člověk, který snad někoho šikanuje nebo vystavuje blogery pod nějaký pomyslný pranýř. Chci jen, aby jste byli i vy v obraze a byla bych ráda, kdyby jste si na to utvořili nějaký názor. A hlavně to, aby se konečně sebrala a začala se sebou něco dělat. Hlavně aby byla originál, ne jen něčí kopie.

PS: O Avanasii, Edguy a Tobim budu mluvit už jen v čase minulém - v článcích o Masters of Rock, 30 Day Song Challenge a recenzích je bohužel nemůžu vypustit, ale nečekejte, že se zde něco dalšího objeví.

Design tu nechávám - je tu krátce, navíc je moc hezký a nebylo by fér vůči Morty, kdybych chtěla nový.

Ovšem s dalšími články o Avantasii či Edguy nepočítejte. Uzavírám jednu krásnou hudební kapitolu života. Možná se k ní někdy vrátím - snad až se slečna M. rozhodne konečně dospět a chovat se ke svým bývalým kamarádům trochu slušně, ne jak ke kusu dobytka..

- Smajlíky vyrobila Morticia speciálně pro můj blog a pro tento design. Znázorňují Tobiho a jeho "nálady". Pokud někoho uvidím (a nejen já, ale i autorka), že si je zkopíroval, může čekat, že z toho lehko nevyvázne..

A úplný závěř jedna z nejmilovanějších písní - Farewell..., které tímto dávám taktéž sbohem..

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Effy Effy | E-mail | Web | 14. srpna 2012 v 11:21 | Reagovat

Obdivuji tě že jsi to s ní vydržela tak dlouho. Sama osobně nemám ráda lidi co o sobě tvrdí že metal poslouchají a přitom neznají ani Metallicu. Vlastně jediné co znají jsou čeští Kabát.
Naopak já se o ně moc nezajímám a jedu dál to své. Myslím že je to jednodušší než se vzdávat svých oblíbených kapel. Tyhle paka by si sic mohli uvědomit, že tím některým lidem ubližují. Naopak nemá 2x velkou cenu to řešit jelikož to jejich malé mozečky nepochopí.
S jedním takovým člověkem jsem měla potyčku, ona stále dolejzala a tvrdila o sobě, jaký je metalista, přitom když měla oboustranný plakát s Rammstein a JB, na zeď si pověsila JB. Tak dlouho jsem na ni řvala až jsem to přestala řešit a ulevilo se mi.

Zapomeň na to a bude ti líp :).

2 KT Wild* KT Wild* | Web | 14. srpna 2012 v 11:52 | Reagovat

Ten článek jsem četla do půlky,a přece si nemyslím,že bys mě mohla obviňovat z toho,že nevím,o čem je.Nic proti,ale je o velkém hovně.Docela psát umíš,ale už fakt kypím z toho,že metalisté i gothici se tak nenazývají proto,že žijí těmi styly,nýbrž žijí hledáním pózerů,nebo prostě jen lidí,co jsou jakási směska.Taky si sem tam poslechnu Emilie Autumn,což je i pop,nebo mám vyhrazené některé popové skladby či interprety.Ani tím nemyslím LMFAO,Rihannu,nic takového...Spíš takové ty méně známé.I pop může být dobrý.Ten starý určitě ano.Jen proto,že jí závidíš,že to měla neznamená,že s ní máš trpělivost.To by ses tý holce možná měla smát,ale totálně to hrotíš.Tak to tolik nežrala,přehrávala.Ale ona se do ničeho neřadila,tak proč by nemohla poslouchat něco z popu?Je to jen a jen její věc a tvoje smůla a pokrytectví,že jsi kvůli takový píčovině přišla nejen o kamarádku,ale i o skupiny,které máš ráda. ;-)

3 Fée Fée | Web | 14. srpna 2012 v 12:22 | Reagovat

Já nevím, mě to přijde dost praštěné. Asi jsem tedy vždycky byla pozér, ale z tohohle bych nedělala taková kina. No jéžiš, je pozérka, sama to uznává. Má peníze, no a co. Já si nikdy nic s oblíbenou skupinou koupit nemohla a kamarádka jo, přestože jsem měla pocit, že danou skupinu nemiluje tolik jako já. No a co.

Přestat kvůli tomu poslouchat oblíbenou skupinu mi přijde dost hloupý a dětinský, skupina ti nic neudělala. Přijde mi, že jsi moc marnila čas tím, abys hledala její nové blogy a tím sis Avantasii a Edguy znechutila. Ty sama.

Nevím nevím, mě to přijde dětinské a přehnané, na Avantasii a Edguy nemají právo jen trů metláci, pokud vím...

4 Andrew Ryan Black Andrew Ryan Black | Web | 14. srpna 2012 v 12:28 | Reagovat

Podle stylu tvého psaní jsem si říkal, že jsi rozumná holka a taky netvrdím, že nejsi. Ale kvůli jedné bezpáteřní osobě se vzdávat části svého života v podobě hudby mi přijde trochu dětinské. (Trochu jako "hej, když to poslouchá pozér, tak to nemůžu poslouchat já!" – takhle by ovšem nemohl nikdo poslouchat nic.)
Na světě jsou tisíce pozérů, kteří tu budou stále, tak nevím, proč si nechat znechutit oblíbenou hudbu někým takovým.
Kapely, o kterých jsi psala, mi zhola nic neříkají, ale chápu ten tvůj vztah k této hudbě, takže vím, jak těžké by to bez ní mohlo být. Dost lidí má ty chvilky, kdy si říkají, že kdyby nebyla hudba, nic je tu nedrží, i já je měl.
Tak, sakra, nechceš zůstat při tom, že by se akorát vybodla na tu "tvoji" kamarádku? Vždyť o nic víc nejde. Měj ráda svoji hudbu a na ni ser. Nechoď k ní na blog, nečekuj jí fb, nebuď s ní v kontaktu a bude ti hej. Za nějakou dobu by ses jí možná při poslechu jedné z těch kapel mohla smát. Jenže né, ty to raději zahodíš, i když to pro tebe znamená tolik. Občas zapomínám, že žijeme v době, že když se něco nepovede, tak se to raději zahodí, než aby se to alespoň zkusilo napravit...
Dělej, jak myslíš, je to tvoje věc, tvůj život. Ale jakmile přesedláš na jinou hudbu, taky se s takovými lidmi setkáš. Možná to nebude až tak do extrému, ale bude to. Takže nejspíš skončíš tak, že si poslechneš maximálně hudbu od ptáčků z přírody, než se z toho taky stane nějaký trend.

5 Anne-Adie Anne-Adie | Web | 14. srpna 2012 v 12:41 | Reagovat

hej ta holka mi nepříjde teda moc chytrá.. ale je divný, že když začala "poslouchat" metal, proč jenom tyhle 2 skupiny a jiný ne..
nebudu to tu moc rozebírat jelikož nejsem taková metalistka jako vy všichni tady, mam své oblíbené písničky a to je tak vše.. jinak taky spíš poslouchám takovou rockovou směsku..
já osobně bych tu holku asi totálně ignorovala, ale nevim nevzdávala bych se něčeho co mam tak ráda.. vsnažila bych se tohle celý vymazat a poslouchat je dál, jako by se nic nestalo.. teda asi by to bylo divný kdyby moje kámoška si začala kupovat věci s Black Veil Brides, když poslouchá Lady Gaga a tohle okolo..  
zkrátka nevím co poradit, jelikož sem tohle nikdy nezažila.. prostě bych tu holku asi jenom ignorovala, ale Andyho bych se nikdy nevzdala.. :)

6 Morticia Lehtonen Morticia Lehtonen | Web | 14. srpna 2012 v 13:09 | Reagovat

[1]:[2]:[3]:[4]:[5]: Já už pozérství prakticky vůbec neřeším (taky to není přesně to, o co v článku jde, i když se to tak může jevit), ale jakožto kamarádka Amaranthes musím podotknout a nenechávat to jen tak, že o metal tu paradoxně ani tak nejde. Jde o to, že teprve tehdy, když je ta "slečna" začala poslouchat, začaly být perfektně vidět její špatně vlastnosti - převážná součást celé její povahy. Například jí Amaranthes při každé příležitosti něco koupila jako dárek, její bývalá "kamarádka" nikdy - uměla jen brát, ale Amaranthes nad tím vždy mávla rukou. Nikdy se jí nesnažila doopravdy pomoci, ale sama vyžadovala pomoc a hlavně pozornost vždy. A právě to je i jeden z důvodů, proč metal "poslouchá" - ona jen touží po pozornosti a přesně to jí dáváte (ona sama si totiž myslí, že metalem tu pozornost upoutá snáz, než kdyby bya sama sebou, proto má potřebu se škatulkovat). Navíc se jí líbí frontman těch kapel, takže má další důvod, proč je "poslouchat". O to, že poslouchá i pop a všechno možné tu nejde - vy ji sice neznáte tak jako já, proto se těm vaím  reakcím vlastně ani nedivím, ale Amaranthes je prostě nešťastná a zklamaná z toho, že ona sama se to přátelstí snažila tak dlouho udržet a té její "kamarádce" nešlo ani o metal a už vůbec ne o přátelství, ale jen o tu pozornost - to ji mrzí, protože ona ji jako kamarádku brala a proto jí tak dlouho všechno omlouvala.
To všechno v tom článku máte nepřímo napsané.

To, že se jí tím zprotivily i ty kapely, je jen vedlejší efekt, který sama Amaranthes bohužel neovlivní, i kdyby se snažila jakkoliv. I kdyby si říkala, žejí to za to nestojí...

Ovšem skutečnou pravdu a důvod zveřejnění tohoto článku vám může poskytnout jen sama Amaranthes. To, proč ten pravý důvod nenapsala rovnou, je záměr, proto to sem nenapíši ani já.

7 Ivuše Ivuše | E-mail | Web | 14. srpna 2012 v 13:37 | Reagovat

Amaranthes... Můj názor na slečnu M. už znáš. -ano, pro mě je to dětinská k*áva bez špetky citů, bezpáteřní krysa a slepice, jejíž blbost dosahuje větších rozměrů než sama Galaxie, ale tohle? Nevidím v tomhle kroku nic rozumného, co by mohlo situaci vyřešit. Spíš je to zoufalý krok do prázdna... Amaranthes, zachovej chladnou hlavu, zanadávej si, spal její fotku...ale nevzdávej se toho, co máš tolik ráda. Ona je prostě blbá, tečka. S tím nikdo nic neudělá. Jenomže takových lidí je na světě spoustu, a kdyby měl každý kvůli nim udělat to, k čemu ses rozhodla ty, celý svět by byl nešťastný. Kašli na ní, nech si, co máš ráda a buď v pohodě. Neudělej jí tu radost. Drž hlavu vzhůru. Pořád jsou tu lidé, kteří při tobě budou stát... :-)

8 Amaranthes Amaranthes | Web | 14. srpna 2012 v 13:43 | Reagovat

[2]: Vidíš - soudíš něco, co jsi četla do půlky a pak píšeš věci, které nejsou tak úplně pravda.
Ty si možná myslíš, že je o velkém hovně, ale kdyby sis to přečetla celé (což asi po madam chtít nemůžu, evidentně je dnešní společnost příliš líná na to, než aby se jí chtělo přespříliš číst), možná by sis uvědomila, že tvůj komentář byl trochu "přes čáru".
Tenhle článek nebyl o tom, že bych měla potřebu si stěžovat na nějaké pitomé škatulky či snad na pózéry. Sice občas takoví lidé naštvou, ale povětšinou se tomu jen směji.
Já sama mám docela dobrý hudební přehled napříč žánry (jediné, co snad vážně nehodlám poslouchat je rap, techno, drum and bass a další..), takže nesoudím to, když si někdo poslouchá prostě tak nějak všechno. Taková je dnešní mládež a těžko na tom něco změníme. Jsou to jen ovce které musí nutně poslouchat vše, co zrovna hrají v rádiu. To je i důvod toho, že hromadu písní (ze žánru, který neposlouchám) slyším z rádia nebo od spolužáků. Ale vždycky jsem byla ochotná jim to tolerovat (i když mi to místy lezlo na nervy), kdežto oni mě nenáviděli za to, že jsem nechtěla být ovce a poslouchala jsem metal. To už ale poněkud odbočuji.

A teď přecházím k tomu, že máš potřebu obviňovat mě ze závisti - já jí nezávidím, nezačla jsem se po ní kopírovat a ani nemám potřebu závidět jí materiální hodnoty. Jsem muzikant a dokážu muziku ocenit nejen tím, že od ní budu mít to, na co si zrovna vzpomenu, jen proto, abych dala své kamarádce najevo, že jsem lepší než ona. To přesně totiž udělala.
Měla potřebu se mi vysmívat a tímhle vším se jen ukázala její tvář.
A jistě - hodně jsem se smála, protože některé odstavce v jejích článcích opravdu nedávají smysl, ale nepřijde mi už tak moc směšné, když má potřebu kydat špínu na moji osobu. Jistě pak pochopíš, že pociťuji potřebu se bránit.

Jen tak na okraj (i když o tom tento článek není, což jsi asi nepochopila, vzhledem k tomu, že jsi nepovažovala za nutné ho přečíst do konce - zrovna ty mi piš něco o pokrytectví) ona jednou psala, že je metalistka, podruhé zase, že je pózérka, potřetí že poslouchá všechno. Měla by se vyžvejknout, co vlastně chce. Šlo jí evidentně jen o to, aby byla středem pozornosti, ne o naše přátelství, které jsem já byla ochotná zachránit. Moje smůla a ani pokrytectví to rozhodně není, to spíš ona to bude mít v životě těžší, jelikož si neumí vážit toho, že je na ni člověk hodný a myslí to s ní dobře.
Toť asi vše...

9 Amaranthes Amaranthes | Web | 14. srpna 2012 v 14:03 | Reagovat

[3]: Ale ne - nebudu se tu s tebou hádat, kdo je pózér a kdo ne. O to tu vůbec nejde. Jde tu o přátelství, které byl člověk ochotný prodat jen kvůli tomu, aby se mohl kopírovat a aby byl víc středem pozornosti.
Byla jsem ochotná tolerovat dost věcí, ale  je mi líto, že to nechala zajít tak daleko a cítí potřebu kopírovat mi články a otírat si o mě nos..

[4]: Vysvětlení ti napíšu jinam, zde jen krátce:
Ona nebyla bezpáteřní, aspoň ne pro mě. Vždycky jsem si svých přátel vážila a čekala jsem od nich to samé, bohužel se mi to vymstilo. Já jsem si myslela, že mě má ráda, jenže přesně tahle příhoda ukázala opak. Nebyla ochotná se k tomu postavit čelem a nějak reagovat. Bylo by mi jedno jak, ale čekala jsem něco víc dospělého, než jen blokování komentářů a  naprostou ignoraci.
Na blog chodit nebudu - pokud ona přestane kopírovat mé články  a nepsat absolutní kraviny o něčem, čemu nerozumí. Kdyby si aspoň o tom něco přečetla, tak neřeknu.
A podle tebe je normální zakládat falešný facebook celebritě a vydávat se za ni? A ještě tam suverénně napsala, že je to její přítel. Facebook byl třikrát smazán a jí to pořád nestačí. Promiň, ale tohle není chování DEVATENÁCTILETÉ holky, která už má po maturitě a člověk by snad čekal, že v hlavě něco má.
Zbytek ti napíšu někam jinam, nepotřebuji, aby to všichni četli.

10 Fée Fée | Web | 14. srpna 2012 v 14:44 | Reagovat

[9]: Já nevím, podle mě to moc hrotíš. Pokud se takhle chovala pak nechápu, že jsi sebou nechala zametat. Já bych v tomhle případě byla naštvaná spíš na sebe, že jsem ztrácela čas a nalítla, než abych osočovala dotyčnou...

11 Morticia Lehtonen Morticia Lehtonen | Web | 14. srpna 2012 v 14:58 | Reagovat

[10]: Tohle je něco, co každý vidí jinak. Když se něco takového stalo mě, vyčítala jsem si, že jsem naletěla, ale na druhou stranu jsem měla na ty odoby, kterým jsem říkala "kamarádky", vztek a můj názor na ně se změnil (byť jsem byla stejně jako Amaranthes do určité doby ochotná odpustit a taky jsem jim dala ještě mnohokrát novou šanci a vše odpustila). Navíc člověk nemůže dávat vinu jen sobě.
Každopádně to, co se stalo, Amaranthes mrzí, ale ona sama to, až bude ta správná chvíle, vysvětlí - já za ni jinak mluvit nebudu, byť toho o tom, co se stalo, vím sama docela dost.

12 Veronika Veronika | Web | 14. srpna 2012 v 16:19 | Reagovat

Lidi, Amaranthes rozhodně nemá potřebu někomu něco závidět. Proč by to dělala? Hlavní myšlenka článku je, že Amaranthes se cítí podvedená. Její kamarádka z ní dělala pitomce, lhala jí podváděla a obcházela..
Tak proč si kupuje CD-čka bez přítomnosti Amaranthes? Cožpak ona by jí něco záviděla? Jasně, já bych třeba řekla "Jůů, to je pěkný, já chci taky" ale neznamená to, že bych nechtěla onu věch nutně - však to každý jistě znáte, co bych vám k tomu povídala. My s kamarádkou si nic nezávidíme. Já jí půjčila CD The Wicked Symphony a Scarerow. Ona mi zase půjčila DVD Nightwishů z posledního koncertu a knihu. A co? Když jedna něco nemá, tak druhá jí to půjčí a naopak. Umíme se o své věci podělit. Ale ona slečna si všechno jenom křečkuje a řekla bych že se jenom vychloubá. Jde tady o přístup! Proč Amaranthes stále zmiňuje v článcích? Je to už dospělá osoba a takový přístup mi nepřijde fér.. Prostě to chtělo protiúder..

Jinak, máš krásný design a líbí se mi ty ksichtíci jako smajlíky. :-)

13 KT Wild* KT Wild* | Web | 14. srpna 2012 v 17:07 | Reagovat

[8]: Fajn,některé věci jsem mohla napsat trochu s věčím klidem,ale já už jsem na slovo  pózer,nebo škatulkování do něčeho vážně alergická.
No tak,ruku na srdce.S klidem ten článek dočtu,ale hlavní myšlenka článku mi byla sdělena a upřímně po dalším odstavci,jak tě zklamalo to,že je pózer a jestli má někdo mít věci těch skupin,tak jsi to ty jsem téměř začala zívat.
Já si dokážu přečíst dlouhé články,vážně jo.A nepřipadám si jako pokrytec,už jen proto,že jsem to přiznala a také odůvodnila.Jenže ten článek je dlouhý a monotóní,navíc má téma pózeru a tohle téma mi drásá nervy.
Ale přes to jsem měla potřebu se k tomu vyjadřit.Okey,tak to třeba nebylo tak,jak jsem to pochopila,nicméně to není jen má chyba,protože já nejsem jediná,kdo to tak vzal /viz. ostatní komentáře/.Kdybys to shrnula jako Morticia,třeba by tu nedošlo k žádnému nedorozumění.Tak na tebe třeba byla hnusná a nebyl to jediný faktor,nicméně jsi to tak podala a nemůžeš nás kát za to,jak jsme to od tebe pochopili.

Ale pořád si stojím za tím,že je hloupost,abys proto ty kapely neposlouchala.Pokud ti to ovšem nepřivede bolestné vzpomínky na ní...

14 KT Wild* KT Wild* | Web | 14. srpna 2012 v 17:08 | Reagovat

[13]: větším

15 Amaranthes Amaranthes | Web | 14. srpna 2012 v 17:21 | Reagovat

[13]: Uznávám, udělala jsem chybu. Měla to být tak trochu recese, ovšem se to nepovedlo. Vysvětlení je na Facebooku, kde si ho přečetla většina.
Prvotní a jediný význam byl ten, že jsem chtěla, aby na to nějak reagovala.
Samozřejmě ti to může přijít monotónní, neberu ti to a ani kvůli tomu nejsem naštvaná. Ostatním jsem to vysvětlila a věř mi, že nemám potřebu se "rochnit" v hromadě keců o pózérech. A taky nemusím mít to, co má ona. Ať si to klidně má, vadí mi ty okolnosti.

Kdybych to shrnula jako Morticia, nesplnilo by to účel. Bohužel ho ovšem nesplnilo i tak, jelikož ona se stejně odmítá jakkoliv vyjadřovat.

A co se týče těch dvou skupin - nebudu sem (z jistých důvodů) nic uvádět na plnou hubu, ale je to recese a nejsem tak blbá (to je snad jediná indicie, kterou ti mohu dát a doufám, že ji pochopíš) ;-)

16 Eleneora Eleneora | Web | 14. srpna 2012 v 17:56 | Reagovat

Amaranthes :) Myslím že je to velká hloupost kvůli nějaké holce přestat poslouchat tak úžasnou hudbu. Kašli na ní. Víc jí právě naštveš když budeš dělat pravej opak :-) bude se všemožně snažit ale když jí budeš ignorovat a dělat si věci po svéme tak toho snad jednou i nechá ;-)

17 Neira Neira | 14. srpna 2012 v 19:43 | Reagovat

Jeva myslim ze jsem o ni uz slysela od morty ... No ja myslim ze tohle tay bude porad. Uz jsem to taky zazila a vim jak je to neprijemne... Tolik lidi se po me opakovalo...  Ono je zvlastni ale jak to prechazi. Mame tu jednu holku ktera je asi rok mladsi nez ja. Ja a dvojce atd. Se spolu odne bavime ( resp ja se s ni ted pohadala ale to jeste vysvetlim) no a kdyz jsem se ja zacala oblikat jako goth ( tenkrat jsem o tom fakt skoro nic nevedela ) tak na automaticky musela zacit taky. V anglii si koupila hrozne drahe gothic saty a hned jak se vratila tak se s nima zacala chlubit ... Priznam se ze jsem trochu zavidela jelikoz to bylo v dobe kdy ja skoro nic takoveho nemelama obleceni jsem vetsinou smela nejak presite svoje a nebo co jsem vyhrabala v sekaci ( ted do nich taky chodim casto ale i z metalsopu atd mam saty) ... Myslim ze po mesici uz ty saty chtela prodavat a kdyz jsem se nabidla ze bych je od ni koupila ja (je hrozne malinka ale ja taky a ty saty se na postavu daly prizpusobit- teda pokud nepocitam to ze vystrih ji odstaval jeloz v nem nic nemela- prosim neberte to jako pomlouvani, je to ciste jen konstatovani jak to videla vetsina lidi, cimz myslim me a segru) no a ona mi na to rekla: noo vis ja jeste nevim jestli je budu prodavat ... Radsi uz jsem to pak neresila nevim co s nima je ted...

Dalsi pripad byl s tim ze prohlasila ze si odbarvi vlasy (je plavovlasa, ma je celkem svetle, nevim co ji to napadlo , ale zase je pravda ze jak jsem taky plavovlasa a taky jsem zesvetlena, ale stale to neni duvod aby delala to same... ) to jsme ji nastesti se segrou rozmluvily...

Ale vrchol vseho byl ted asi pred dvemi tydny, kdy se rozhodla ze si poridi kobylu a k ni hribe ... Navic kdyz to hribe ma 5 mesicu a od matky se odvadi az od 6 mesicu( spravne, ta druha kobyla neni matka, ale pry na sebe byli zvykli ) bylo by na dlouho jak moc jsme tohle resili a jak mi nadavala ze ji zavidim atd. Cmz ja mam uz 3 kone takze fakt nevim co bych ji mela zavidet+ me jeste dostalo kdyz mi poslala odkaz na bazos na konek ktery ma jit na jatka a ze ho mam koupit cimz ukazu ze nezavidim...  S nekteryma lidma je takhle tezke porizeni.

Ale zpatky k tvemu pripadu.

Myslim ze nejjednodussi by bylo kdyby si na ni uplne zapomnela. Uplne se na ni vkaslala a delala ze ji neznas ... Na fb si ji pvymazala a na jeji blog nechodila ( kdyz uz tak jen pri nejvetsi nude kdy se chces- pozor nikdy se nevztekej- jen zasmat jeji blbosti... My se te kamosce smejeme neustale, nejlepsi je kdyz se smejele ji pred ni a ona nevi cemu se smejeme a kdyz ji rekneme ze ji tak nam neveri ^^ ... Kazdopadne zapomen na ni a na to ze ti tvou oblibenou hudbu zhnusila... Treba si s edguy a avantasii dej na part tydny mesicu pauzu a pak je klidne zacni zase poslouchat ...

Ja taky musela prezit koncert tarji s naprosto neuveritelne pitomou( s prominutim) holkou ale dalo se to prezit... Stale tarju zboznuju a nehodlam ji nechat

Nikdy se nenech nekym ovlivnovat

P.s. Omlouvam se jestli tam budou chyby. Pisu s ipadu a je to celkem blbe :D

18 KT Wild* KT Wild* | Web | 14. srpna 2012 v 19:51 | Reagovat

[15]: Já neřekla,že jsi blbá,to si nemyslím.Ale jak jsi řekla,účel to bohužel nesplnilo..

19 Amaranthes Amaranthes | Web | 14. srpna 2012 v 21:03 | Reagovat

[18]: I když - jak u koho. Některým to přišlo monotónní, někteří to vzali a někteří přikyvují. Záleží na zkušenostech.
A hlavně - řekla bych, že slečna to četla a snad se mi možná podaří to, aby byl klid..

20 Doriana Doriana | 14. srpna 2012 v 23:15 | Reagovat

Musím Ti povedať, že túto situáciu ti ani v najmenšom nezvidím, hlavne z toho dôvodu, že to dobre poznám - "kamarátke" som spomenula zopár interprétov, ktorých mám veľmi rada. A zrazu ich začala milovať a tváriť sa, že to je najlepšia vec na svete. Nemyslím si, že bola schopná oceniť hodnotu tých vecí...
A vzhľadom na túto skúsenosť Ti môžem odporučiť len jedno - nevzdávaj sa tej hudby, ak pre Teba toľko znamená. Vyser sa na ňu. Nie na tú hudbu. To, čo pre Teba znamená Avantasia a Edguy si ceň, nikdy to nebude znamenať to isté pre ňu.

21 Verča Verča | Web | 14. srpna 2012 v 23:55 | Reagovat

také tě obdivuju žes to s takovou osobou vydržela tak dlouho udělat to u mě tak už by dávno letěla ven... No jinak dess je krásnej  a smajlíci které ti vytvořila Morticia taky pěkné alespoň jsou originální :))

22 Andrew Ryan Black Andrew Ryan Black | Web | 15. srpna 2012 v 11:05 | Reagovat

[9]: okay, chyba bude tam někde na mojí straně, taky bych neměl soudit, někoho, koho neznám, ale podle toho popisu...Ještě navíc, jak jsi psala, že nijak nereagovala a jen blokovala a tak, tak mě to v mém přesvědčení utvrdilo ještě trochu víc.
Heleď, takoví lidé jsou vážně všude, ti, co tě tahají za nos, hrají si na kamarády, získají si od tebe, co potřebují a pak čágo. Ani to nemá smysl nějak výrazně řešit takhle veřejně. Prostě si to jen vyříkat s tou osobou, jít dál a doufat, že další potenciální kamarád nebude takový.
Taky bych řekl, že stačí, když přestane kopírovat tvoje články, ne? To, že si tam bude psát nějaké hovadiny, je její věc. To ona, když nebude o tématu svého článku vědět, se odprezentuje jako...pipina, co má v hlavě máslo, ne ty. Těžko jí můžeš zasahovat do toho, co si bude u sebe psát.
S tím facebookem mi to přijde úplně normální. Když se koukneš, kolik ja fejků. Vzhledem k tomu, že jeden člověk jich může mít v přátelích až 5 000, tak falešné celebrity mě fakt neudivují. Taky jsem znal pár takových holek, co si dávaly celebrity do vztahu, ale v tomto případě to byla tedy spíš recese (aspoň na ten jeho profil nepřidávaly kraviny). A vidíš, jak jsi někde, tuším psala, tak už je s tím všem pro smích. Ono jí jednou docvakne, že se chovala jak pipka, možná by stačilo, kdyby ještě trochu vyrostla. Však to znáš, dospívání je individuální a někdo nedospěje ani ve třiceti...ale těm fakt nezávidím. Tak snad to nebude i její případ.

[6]: to mi z toho taky tak nějak došlo, ale želbohu jsem zaměřil svůj komentář jinam. Nicméně, k tématu to bylo, ne?:D

23 Ivuš Ivuš | Web | 15. srpna 2012 v 14:37 | Reagovat

No ... To, že je to piča, to už vím dávno a jsem ze srdce ráda, že jsi to zjistila taky ... Podobně se chovala i ke mně, což asi možná víš ... Myslela jsem, že tobě to neudělá, bylas její kamarádka! Ale spletla jsem se ... nevěděla jsem, jak velká je to mrcha ... Omlouvám se za ty slova, ale tak to prostě cítím ... A pokud jde o Tobiho na Facebooku, buď v klidu, skoro každý to nahlašuje, už je s tím trapná ... OK, taky mám Tobiho za manžela, ale on tam má jasně napsané, že je to pouze "fan" profil, což ona nemá, takže se dá lehce napadnout a nahlásit ... Jinak si taky myslím, že to brzo přestane poslouchat, ALE TY BYS NEMĚLA! Nemusíš se jí podřizovat, i když je pravda, že jsem dlouhou dobu nemohla poslouchat 30STM po tom, co mi udělala. Ale už jsem se přes to přenesla a mám je pořád ráda ... Myslím, že bys to tak měla taky udělat ...

24 Sabča Shannonová Sabča Shannonová | Web | 15. srpna 2012 v 18:41 | Reagovat

takže s autorkou jsem si tohleto vyříkala, ale teď k některým vaším názorům takže vadí mi, že i když někteří asi víte, že jsem s ní kamarádka, že se do ní zkrátka navážíte?Cože?Aha, já jsem taky asi špatně slyšela, ale je to tak...Za další nejdřív suďte sebe a potom až teprve někoho...Další, co mi tady vadilo?Sorry, že teď budu asi konkrétní, ale přijde mi to, jako kdyby někteří z vás chtěli, aby prostě byla jak ostatní(př.máš blog o metalových skupinách, musíš přece poslouchat metalový skupiny)...Ne, podle mě každej si má právo poslouhat svúj styl a prostě to, co se mu líbí ne?A ne, aby se musel někým řídit....Jako pardon, ale to si myslím, že je každýho věc, co si poslouchá a co ne....Další věc teď už budu fakt konkrétní nechci tady teď někoho shazovat, nebo tak, ale teď budu mluvit k tobě milá Morty, takže vadí mi nejen to, že se do ní navážíš, ale ještě jedna věc mi vadí, že SOUDÍŠ NĚKOHO KOHO ANI OSOBNĚ NEZNÁŠ, KOHO SI ANI NEVIDĚLA a přesto jí musíš takhle soudit PROČ jako máš to zapotřebí?Já si myslím, že ne....a dál souhlasím tady s některýma názorama jako je například názor:KT Wild a Amaranthes ještě něco to, že neposloucháš Edguy ani Avantasiu to je tvoje věc, ale laskavě už VŠÍCHNI TADY LASKAVĚ TOHO NECHTE A NECHTE JU NA POKOJI!!!A, abych nezapomněla, NĚKTEŘÍ jste mě vážně zklamali (alias myslela jsem, že vám holky můžu věřit, ale to jsem se asi hodně spletla)takže pro dobrotu na žebrotu, že jo??Mějte se zdarec

25 Morticia Lehtonen Morticia Lehtonen | Web | 15. srpna 2012 v 19:25 | Reagovat

[22]: To jo, ten tvůj byl Jenže jak jsem četla ty předchozí, tak jsem označila už rovnou všechny? :D

[24]: Promiň, ale tady nejde ani tak o to, že poslouchá metal, jak o to, jak se zachovala. To, že mám na ni takový názor, za to si může jen ona sama a ty to bohužel nezměníš (mimochodem mi docela vadí, že tu za ti mluvíš ty, místo toho, aby aspoň jednou ukázala, že se umí svým problémům postavit čelem i ona sama - příjde mi to vůči tobě docela nefér). Ji už neřeším - nemá to smysl. Ale stále mi vadí, jak se zachovala, když jsem u toho byla svědkem i já, i když to byly situace jen na netu. Ano, neznám ji osobně, to máš pravdu, ale i na internetu by se měla chovat tak, aby si zachovala aspoň kousek svého skutečného já a nedělala ze sebe, co není v domnění, že bude v očích ostatních lepší, protože takto to nefunguje (pokud ovšem není tohle její skutečné já). A nesoudím ani tak ji, nýbrž to, jak se zachovala k Amaranthes.
Omlouvám se, pokud se to dotklo tebe - s tebou to nemá nic dělat a názor na tebe to nezměnilo, jen mě mrzí, jak se zachovala ona.

Pokud už píšu v souvislosti s ní, píšu jen o tom, o čem vím a čeho jsem byla případně sama svědkem, protože stejně jako je "nebudu jmenovat" tvá kamarádka, je i Amaranthes moje kamarádka a stejně jako ty se jí zastáváš, já se zastanu Amaranthes, i kdybych měla nastavit vlastně pověst a vlastní krk (proto chápu tvoji reakci). Jestli jsem to v tvých očích přehnala, tak se ti omlouvám, ale můj názor na svou kamarádku nezměníš. Omlouvám se, ale to může udělat jedině ona sama, pokud se aspoň jednou ukáže v lepším světle a třeba se i sama začne hájit, než abys to za ni musela dělat jen ty.

Pokud jsem jí někdy psala na blog, psala jsem vždy slušně a nebylo to myšleno ve zlém. Přesto to ignorovala a nechala jsem to proto být. Kdyby nebyla Amaranthes moje kamarádka, do ničeho takového bych se už znovu nepouštěla - nemám to zapotřebí (radši si užívám svou oblíbenou hudbu, než abych pořád řešila každého, kdo ji poslouchá).  Jinak s tím nemám co dělat, ale dotýká se mě to asi stejně jako se tebe dotýká tohle, protože, jak už jsem napsala, je Amaranthes moje kamarádka a postavím se za ni kdykoliv to bude třeba. I za svou vlastní pověst. Snad to taky chápeš, když tu zastáváš "tu druhou"...

Tobě se, Sabčo, ještě jednou omlouvám, pokud se tě to dotklo (já to chápu) - proti tobě taky nic nemám.

26 Sabča Shannonová Sabča Shannonová | Web | 16. srpna 2012 v 8:22 | Reagovat

[25]:Takže, abych se vyjádřila k tvýmu názoru takhle já jí sice hájím, ale to tob ě  může bejt úplně jedno to je moje věc co si dělám a co nedělám a laskavě chci, aby jste už toho nechali, protože sem byla nasraná tím i já...Jako pro mě už tohleto byla poslední kapka a stačilo mi to

27 Sabča Shannonová Sabča Shannonová | 16. srpna 2012 v 8:25 | Reagovat

a to, že ti to vadí to mě je uplne jedno vis

28 Morticia Lehtonen Morticia Lehtonen | Web | 16. srpna 2012 v 12:01 | Reagovat

[26]: Tak to jsi mě nějak špatně pochopila, protože, já neříkám, že mi vadí, že se jí zastáváš - já naopak říkám, že to chápu. Ty zas snad chápeš, že já se tu zastávám Amaranthes, když jsem její kamarádka (znovu opakuju, že kdyby nebyla moje kamarádka, je mi tohle ukradené a do ničeho bych se nepletla).

Jinak si můžeš být jistá, že mě to taky nebaví, takže pokud je tvá kamarádka ochotná se s Amaranthes nějak nějak rozumě dohodnout, tak toho mileráda zanechám - já to dělám jen proto, že Amaranthes je moje kamarádka, a protože si jí vážím. Ne proto, že by mě to snad bavilo - jak jsi správně psala, tak fakt nemám zapořebí někoho řešit nebo soudit.

Naposledy jsem tvé kamarádce něco psala před několika měsící, od té doby jsem jí nic nepsala. Štve mě ale to, že Amaranthes je díky ní naštvaná, ale na blog jí nic psát už fakt nehodlám.

A vůbec - byla bych ráda, kdyby to už konečně šlo víc mimo mě. Já toho klidně (a ráda) zanechám, pokud se tvá kamarádka bude ochotná domluvit s Amaranthes a nebude potřeba, abych se za znovu Amaranthes postavila, tak ať se ony dvě domluví - já taky nemám nervy na to, abych se tvou kamarádkou pořád zabývala. Aspoň co se týče blogu - co se týče mých názorů na ni, to je zas věc moje, protože moje názory se mění jen zřídka.

To, že jsi naštvaná mě mrzí - já jsem naštvaná taky a důvody jsem ti napsala v předchozím komentáři...

29 Tajemná Temnota Tajemná Temnota | E-mail | Web | 21. listopadu 2012 v 20:26 | Reagovat

No to mě poser "Jsem pozér" :-D. To je jako kdyby Hermiona začala řvát jsem "Mudlovský šmejd" xD.
Nevím proč někteří lidi poslouchají i skupiny o kterých jakto říct vlastně nic neví. At si každý poslouchá co chce, ale některé řeči by si mohli strčit do prdele....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Blog založen: 9.8.2010, Design by Dark Morticia
Všechny články jsou napsané autorkou (Amaranthes Lví Srdce).

free counters