Klasicko - neklasický článek o prvním dnu v ústavě, který má ke škole hodně daleko..

3. září 2012 v 23:24 | Amaranthes Lví Srdce |  Můj výkecář - Dark Chest of Wonders
Zdravím Vás, moji milí blogeři. ;-)
Usilovně přemýšlím nad názvem tohoto článku, ale moji přetíženou a unavenou hlavu naprosto nic nenapadá.
Nemá snad ani cenu psát tu taková ta klišé, že škola začala a prázdniny jsou u konce. Nebo ještě horší slogany typu "škola volá!" či "hurá do školy".
Já se do ní nikdy netěšila, to klidně přiznám. Ono totiž ani není na co - na věčné pendlování mezi dvěma městy, nedostatek spánku či času pro sebe. A tak mi z toho vychází, že budu mít "pro sebe" jen víkendy. Pátek odpoledne nejspíš strávím (doufám v to!) vzděláváním se v hudebním oboru (byť uměleckou mám již od konce minulého školního roku hotovou, ale nechci se hudby vzdát), sobotu dospáváním celého týdne a neděli dospáváním soboty. Nevím, jestli mi rozumíte, ale počátkem školního roku má potřeba spánku akutně roste až do astronomických výšin (to až do konce školního roku).
A teď bych se už konečně mohla dostat k popisu mého prvního školního dne. Doufám, že to bude poslední první září (no první ne, třetí, ale to je jedno..) v mém středoškolském životě. Kdyby nebylo, musela bych se jít picnout.
Nemůžu říct, že bych byla nervózní. Ono nebylo z čeho. Leda z mých "fajn" spolužáků či z rozvrhu, ale to mě netankovalo. Takže jsem pokojně šla spát až v jednu v noci (a to i přes to, že už jsem o půl šesté musela být zase vzhůru) a kupodivu jsem se vzbudila přesně tak, jak jsem potřebovala (samozřejmě mě vzbudil budík, sama bych nevstala).
Cestu do školy snad radši přeskočím, není na ní nic zajímavého, ale zajímavější je spíš příchod do třídy.
Už od druháku jsem byla zvyklá, že v době mého příchodu ve třídě ještě skoro nikdo není. Takže jsem spoléhala na to, že ve čtvrťáku tomu nebude jinak. Jenže ouha, třída byla plná. Horší ale bylo, že na MÉM místě (sedávala jsem na něm dva roky) seděly dvě naprosté pipky (slabé slovo).
Člověk by snad už i přežil fakt, že při vstupu do třídy mě nikdo nepozdravil, ale že dvě krávy zaberou mé místo, to mě vážně naštvalo. Tudíž jsem byla nucena zabrat první lavici v prostřední řadě. To už mě nezajímal ani rozvrh, protože jsem byla prostě mimo.
Šla jsem tedy za svými bývalými "spolusedícími" (dvě holčiny, které se mnou kupodivu mluvily, asi jako jediné ze třídy) a nějak jsem se snažila navázat hovor. Kupodivu jsem jim nevadila, aspoň jedno plus. Kdežto má bývalá spolusedící (a jedna z mých dobrých bývalých kamarádek) ani neměla potřebu mi říct "ahoj". Skvěle to naše kamarádství dopadlo, ovšem nejsem si jistá, že je to moje chyba. Ale o tom asi jindy.
Holky rozebíraly rozvrh, tak jsem nakonec vzala i ten svůj a podívala jsem se na rozpis jednotlivých mučících předmětů. Musím říct, že nemáme tak špatný rozvrh. Vlastně ho máme nejlepší za celé čtyři roky, což je co říct, jelikož naše rozvrhy (čtyřkrát na sedm, čtyřikrát do čtyř - celý prvák, druhák a třeťák) bych nepřála fakt nikomu.
Už jen fakt, že máme čtyři dny v týdnu na osm je docela fajn zpráva. Ale vadí mi pátek, naše třída ho měla vždy kratší kvůli internátníkům, kteří potřebovali na bus, ale letos máme v pátek jednou za 14 dní praxi a jednou za normální učební den. Sečteno a podtrženo - máme do půl jedné. Někomu to přijde směšné, ale máme od sedmi a já ještě dojíždím.
Poté přišel konečně třídní, velkoryse nám zopakoval, že nám do maturity zbývá šest měsíců čistého času (zajímavé, mé mamce prý říkal pět!) a že nesmíme mít moc absence a kdesi cosi. My v té škole totiž nesmíme dělat víc věcí, než můžeme. Ještě nějaké papírování, polepování lavic (nechápu proč!) a po třech hodinách jsem mohla konečně jet domů. No já bych i jela, jenže autobus jaksi ne. Musela jsem hodinu čekat v jednom městě a další hodinu v druhém, než jsem se vůbec dostala domů. Fakt krásné spoje!
Takže jsem dojela domů, ještě jsem šla nakoupit a naivně jsem si i myslela, že si půjdu potvrdit kartičku. No ovšem na busáku měli zavřeno, takže budu muset jak ta ***** (tadadý, tádádá - myslete si co chcete) jezdit za plné jízdné ještě minimálně jednu cestu.
Ne, vážně nechci uvěřit tomu, že už nebudu moci spát, kreslit, číst či dělat jiné věci, které jsou tak užitečné pro moji osobu. A to všechno jen kvůli jedné bárbíně a jedné kravce. Vlastně dvěma kravkám. (Jestli to čte někdo z mého kolektivu, tak prosím, je mi to jedno, jste prostě třída plná namachrovaných kravek, které si neumí ničeho vážit a naprosto se nechováte jako budoucí maturanti či jako dospělí lidé, ale jako stádo slepic vypuštěných z kurníku - až na světlé vyjímky!)
Jedinou útěchou je fakt, že při půlených hodinách a seminářích si budu moci sedat víc dozadu, takže stejně budu dělat to, co uznám za vhodné.
Možná si řeknete, že mám teda "úžasné" životní hodnoty, když nedovedu snést fakt, že nesedím na místě, které si zasloužím víc já, než ony, jelikož ony z něj nemají rozum. No možná máte pravdu, ale po tom trápení, které jsem si se spolužáky (i s učiteli) zažila, bych si zasloužila aspoň to PITOMÉ MÍSTO!.
No nic, budu muset doufat, že je nějaký kantor brzo vypakuje a půjdou pěkně místo mně do první lavice.
Já v první lavici koneckonců seděla celou základku, půl gymplu a ještě v prváku.
Ještě jsem zapomněla podotknout, že za mnou sedí ty největší šprtky ve třídě, které se rovněž velice přetvařují. Ve třídě by se posraly samou milostí, ale jak odejdete ze třídy, tak je to samé "ta kráva, ta pizda..".
Já, jakožto bohém, se s nimi asi nikdy neshodnu. Ony totiž nevedou něco, čemu se říká přirozená inteligence, mají totiž v penále hodně velký balík taháků - to je celé jejich vyznamenání.
Radši budu taková, jaká jsem, ale přirozeně inteligentní. Ne jako ony.

Mrzí mě jen, že jsem nestihla dopsat některé články, ale to snad v průběhu roku doženu. Hlavně se musím hnout se články o Masters, jinak se s tím budu táhnout do Vánoc. ;-)
Takže se omlouvám, pokud to tu bude trochu zet prázdnotou, mám hromadu povinností (zkoušky, dodělání maturitní práce - o téhle "veselohře" Vám taky povím, ale až jindy; praxe, povinná četba, maturita).
Každopádně se pokusím sem chodit častěji, mám to tu ráda! :-)

PS: Držte mi palce, jen tak. Nic jiného po Vás nechci. :-)
PPS: JÁ CHCI ZPÁTKY DO VIZOVIC! PASKÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! HÓÓÓÓVNÓÓÓÓ!

Dobrou noc a Sammet s Vámi
Amaranthes Lví Srdce (To-byl-ďas ze Sammetu, Sardinka I.)


Takhle nějak to vidím já - co Vy?! Já už se tak hrozně těším, až budu mít po matuře! (ještě se k ní dopracovat) :-) Můžete mi napsat, jaký byl Váš první den, ráda si něco počtu :-)
Mimovchodem - fotka je z Ksichtoknížky, jen kdyby někdo nevěděl. :-)
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Morticia Lehtonen Morticia Lehtonen | Web | 3. září 2012 v 23:55 | Reagovat

Tak to máme stejné - já měla vyhlédnuté místo, kde jsem seděla minule, ale sedl si tam zrovna ten největší kretén ve třídě (ty víš kdo). Takže jsem šla do první lavice ke dveřím, rptože vedle něj bylo sice volno, ale tam bych si nesedla ani náhodou. Dokonce si ani nikdo nechtěl sednout do lavice za ním, ale nebylo dost míst, takže to padlo na mé dva spolužáky. Vedle něj sedět je totiž pro každého za trest.
Jinak to nebyl moc dobrý den - dorazilo mě to, že nakonec už v keyboardu nemají vůbec volno, takže jedinou šancí je, že by někdo vypadl. Ale to není tak strašné, protože na keyboard se může člověk učit i sám, pokud má učebnici a talent (který já snad mám - doufám, že aspoň trochu).
Jedna věc, která se asi nebude dát tak snadno vyřešit, je blog, protože ten svůj asi budu muset nakonec zrušit a to úplně (ty už asi tušíš proč) :-(
...Je to horší a horší, takže mám obavu, že se z toho jednou fakt zblázním - už teď jsem nedůvěřivější a paranoidnější než jindy :-(. Já už pomalu ani nemůžu odpovídat na komentáře. A po maturitě by to bylo ještě horší, to se vsadím. Takže nakonec to všechno asi padne (kdyžtak mi napiš na facebook, dnes už tam sice nebudu, ale zítra ti odpovím) :-(

2 Zdebra Zdebra | Web | 4. září 2012 v 7:31 | Reagovat

Taky jsem to mívala podobný. Nikdo se se mnou ve třídě nebavil. Až po dvou letech, kdy mi začal bus jezdit dřív, jsem chodila do skoro prázdné třídy, tak jsem aspoň v tom tichu měla možnost někomu říct "Ahoj". Jako introvert jsem vždycky měla radost, když jsem někoho pozdravila první. :-D A celé čtyři roky jsem seděla v první řadě a nijak mi to nevadí, aspoň jsem líp viděla na tabuli (pokud se zrovna neleskla). Ale zase mi odpoledne svítilo slunko za krk, což nesnáším snad ještě víc než do ksichtu.
Taky jsem to z dopravou měla složitější. Vždycky jsem musela skoro hodinu čekat na bus, a nebo jel za deset minut po skončení. :-D Ale aspoň jsem stihla nakoupit. A jsem ráda, že naše třída odešla včas, protože pak bylo ve škole plno hrozných změn v podobě vyhození jedné z nejlepších učitelek a někteří učitelé začli učit něco jinýho... což je nesmyslný. Matikářka, která nám ve statistice prověrky kontrolovala na našich monitorech a celá třída musela jít dozadu, prej učí ICT (informatika). :-D Hrozná představa, když tomu ani nerozumí. To já bych to učila líp. Sice bych byla v některých věcech přísnější než ostatní, ale aspoň by z těch žáků nebo studentů (snad) nebyli nějací "negramoti". :-D
Taky chci do Vizovic. Podle last.fm ještě zbývá 310 dní. :-? Ale snad se tam někdy na podzim podívám.
Jejda, to jsem se rozepsala.

3 Verča SB Verča SB | Web | 4. září 2012 v 18:04 | Reagovat

mě by se líbily tak 4 měsíce prázdnin alespoň:D a vůbec si nedělej starostí stím jak sem budeš chodit chápu tě taky mě začnou povinnosti ale taky jsem se netěšila jinak vůbec do školy a to ztoho důvodu že se nechci vídat s jednou učitelkou která mě sprostě podrazila u opravných zkoušek:( a díky ní jsem musela zkusit nástavbu protože kdybych opakovala dostala bych se do hrozný třídy info o tom je napsané na blogu tak se měj zatím a at se daří :)

4 Metalová Princezna Metalová Princezna | Web | 5. září 2012 v 20:40 | Reagovat

Ano taky to tak vidím.
Vizoviceeee....jo taky se tam už vidím.:D Tam je prostě ráj.

5 Lizzie Lizzie | Web | 6. září 2012 v 18:56 | Reagovat

Ja to tak teda tiež vidím... :D ja som sa do školy netešila, lebo máme tento rok mať prax a máme začať písať dôležitú prácu na maturity, hoci máme ešte čas, prinútili ma to už začať písať...:D Takže bude ešte sranda...

6 Sabča Shannonová Sabča Shannonová | Web | 9. září 2012 v 11:59 | Reagovat

já teď školu ještě nemám takže si užívám volna aspoň že tak, ale už sem si to obhlídla a bydlím hned naproti škole takže můžu jít i za pět 8 do školy což je dobře ;-)

7 Lucilla Leppänen Lucilla Leppänen | Web | 9. září 2012 v 17:19 | Reagovat

Jej, to sem nevěděla, že už budeš letos maturovat :)
Já mám ještě teda čas, ale už nás taky straší (povinné četby, které nemám ani vypsané, maturitni témata do ajiny..) Jinak první den byl docela v klidu, mám tam naštěstí dobré kamarádky (bez těch by sem to tam asi nepřežila), místo jsme zabraly vzadu, i když jsme pak zjistily, že tam budeme jen jeden den v týdnu :P :D Spíš druhý den začlo dohadování kdo kde bude sedět, ale nějak se to domluvilo a ted je to snad v pohodě. Nic zvláštního se nestalo :) Ale taky už se těším zpátky do VIZOVIC !! :P

8 Ivuše Ivuše | E-mail | Web | 15. září 2012 v 19:38 | Reagovat

Moje místo, na kterém jsem seděla v prváku, sice mám i tenhle rok, ale jak už jsem psala v jednom článku, už tam nemám sousedku. A jak byla moje třída dřív skvěle společenská a ochotná a kdoví co ještě, tak se to přes prázdniny změnilo a baví se se mnou jen tolik lidí, že bych je spočítala na prstech jedné ruky.
Každopádně tvé rozhořčení naprosto chápu. A palce ti určitě držet budu. :-)

9 Borůvka zvaná Bezcitná Borůvka zvaná Bezcitná | Web | 29. září 2012 v 11:02 | Reagovat

Já nemám problém s tím, že bych neseděla tam, kde jsem chtěla. Můj problém je v tom, kdo sedí za mnou. Věř mi, že kdybys ho znala, byla bys za šprtky ještě ráda. Člověka, kterého trpíš za sebou/vedle sebe/před sebou už od čtvrtý třídy (PANČELKO, VY JSTE TAKOVEJ TROLL) a kterej už ti sypal lupy na penál, rozepínal ti tričko, vyhodil botu z okna a vůbec je to problém za problémem, toho bys nechtěla. Jak říkám, buď ráda za šprtky!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Blog založen: 9.8.2010, Design by Dark Morticia
Všechny články jsou napsané autorkou (Amaranthes Lví Srdce).

free counters