Říjen 2012

I stromy mají duši..

28. října 2012 v 23:11 | Amaranthes Lví Srdce |  Fotím
Omlouvám se za tak strohý nadpis. Původně jsem chtěla být krapet poetičtější a vymyslet lepší název, protože tenhle je poněkud nedostačující, jenže moje hlava bolí jako kdyby do ní někdo hodil granát.
Včera jsem měla opět tvořivý den, tak jsem se rozhodla, že upravím ještě starší fotky ze hřbitova a dám je na DeviantArt. Zjistila jsem, že fotky se stromy vyjdou na jeden samostatný článek, takže Vás pro dnešek ušetřím soch, náhrobků, kalvárie či kaple. Prostě žádný hřibitovní fotky ani nic extra evil nečekejte. Přemýšlela jsem taktéž, že pod každou upravenou fotku dám i neupravený originál, ale nechtělo se mi tam dávat vodoznaky nebo to zmenšovat, navíc článek by byl ještě delší, což je některým už tak dost proti srsti.
Fotky jsou foceny NIKONEM, řada CoolPix, neptejte se mě na sériové číslo, ale je to takový normální modrý foťák, žádná zrcadlovka. Na tom NIKONU mně akorát štvalo to, že barvy byly šíleně bledé, tudíž se to bez úpravy zkrátka neobešlo. Mnohem radši mám CANONY, OLYMPUSY nebo SONY. Ovšem teď bych byla ráda za jakýkoliv foťák, okolo je hodně krásných míst k focení a já bohužel foťák nemám. Ten NIKON byl půjčený od kamarádky a znova se mi od ní somrovat nechce.
BTW: Chtěla jsem se u Ivči Sammet přihlásit do soutěže o největšího fanouška EDGUY, jenže to asi taky padne, jelikož nemám foťák. Ale nebudu tu fňukat, o tom ten článek není.
Fotky najdete jako vždy pod perexníkem, takže klikněte na celej článek a pak je uzříte :-D

Wallpaper se Sharon Den Adel

24. října 2012 v 11:18 | Amaranthes Lví Srdce |  Tvořím
Po delší době jsem se rozhodla zveřejnit zase něco z tvořivého soudku. Opět je to něco pro fanoušky Within Temptation nebo Sharon Den Adel. Původně jsem vůbec neměla v plánu dělat s ní další wallpaper, ale když jsem si prohlížela na Googlu obrázky, našla jsem pár zajímavých, které by stály za další zpracování. A jelikož jsem měla postahovanou hromadu textur, rozhodla jsem se, že zkusím udělat další wallpaper. Pravdou je, že ne vždycky se mi zadaří práci dodělat - někdy to zůstane jen u toho, že ořežu obrázek a zjistím, že se k tomu nic nehodí, nebo že to vypadá blbě. V tom případě si ale i tak ten ořezaný obrázek uložím, kdyby mě někdy napadlo se k práci vrátit a udělat to úplně jinak.
Po nahrání na Facebook jsem zjistila, že se docela dost lidem líbil, tak ho dávám ke stažení i zde. Nevýhodou je snad jen to, že nevím, jak wallpaper bude vypadat na světlejších monitorech, jelikož já mám monitor dost tmavý oproti těm novějším. A taky velikost obrázku se Sharon byla docela malá, takže je dost dobře možné, že ve větším formátu bude wallpaper tak trochu rozmazaný. Bohužel tuhle skutečnost jsem si uvědomila až později.
Každopádně příště se budu snažit udělat wallpaper s velkou a ostrou fotkou, i když přiznávám, že někdy je potíž najít fotku, která by se mi zamlouvala, byla dost ostrá, velká a ještě se dobře ořezávala. Tedy pokud člověk nechce použít promo fotky - já jsem na promo fotky trochu vysazená, protože wallpapery s nimi najdete skoro všude a navíc mnohdy na nich ten interpret působí hodně nepřirozeně a jde vidět, že Photoshop a maskér či stylista si s interprety (a PS s fotkami) dost hrál. Radši proto dělám s fotkami z koncertů nebo s fotkami, které nejsou tak profláklé a nenajdete je na každém grafickém výtvoru.

Kdyby se někomu zamlouval, budu ráda, když si ho stáhne. Přece jen i přes "liky" na Facebooku si ho stáhli jen čtyři lidi, takže začínám mít pocit, že vážně není tak super, jak jsem si myslela :-D
Ne, dělám si srandu, samozřejmě. Moje výtvory nikdy nebudou jak z Photoshopové krabičky, jsem stále jen začátečník a tím asi ještě i dlouho zůstanu. :-)

Zatím se mějte
Amaranthes

End of An Era - part II (Sbohem, Anette!)

2. října 2012 v 0:38 | Amaranthes Lví Srdce |  Nightwish
Zpráva, jež zasáhla hromadu věrných fanouškovských srdcí, se šíří rychlostí světla - na facebooku, po různých fan stránkách, officiálních webech, blozích.. Ano, je to tak - dnešním dnem se uzavírá další kapitola slavné symphonic metalové skupiny Nightwish. Kapela na svých stránkách vydala prohlášení, že se po vzájemné dohodě shodli na tom, že dále nebudou pokračovat s Anette Olzon, vokalistkou, která v Nightwish působila šest let, a během její kariéry spolu s Nightwish nazpívala dvě úžasná alba - Dark Passion Play a světoznámé Imaginaerum. Prohlášení najdete ZDE, k přeložení vám poslouží google nebo nějaká jiná stránka.
Tomuto prohlážení předcházel fakt, že Anette byla nemocná, tudíž nemohla odzpívat jeden koncert v rámci amerického turné k Imaginaeru. Kluci z kapely si ovšem stihli najít náhradu - Elize Ryd z Amaranthe (která se sama nabídla, že chce místo Anette zpívat) a Alissu White-Gluz z The Agonist, které jsou současně hostující zpěvačky na turné skupiny Kamelot, která dělá Nightwish předskokana na jejich turné po Severní Americe.
Anette později dodala, že ji nikdo neinformoval o tom, že bude na koncertě zastoupena - přišlo jí to nefér jak vůči ní, tak vůči fanouškům, kteří si zaplatili za to, aby mohli vidět kapelu pohromadě v kompletní sestavě. Zpěvačka uvedla, že s tím nesouhlasí a vůči ní je to dosti neetické, ovšem další koncert v Salt Lake City odzpívala bez větších komplikací - bohužel to bylo její poslední vystoupení v Nightwish.
Kapela oznámila, že chce Imaginaerum World Tour každopádně odjet a odehrát - se zpěvačkou Floor Jansen (ex After Forever).
Co bude po konci tour a premiéře filmu, se neví - kapela možná vypíše konkurz na novou vokalistku, nebo bude dále zpívat jen basák Marco Hietala (Tarot, Northern Kings). Variantou je bohužel i to, že se kapela rozpadne.
I přes náhlý odchod zpěvačky vše proběhlo mírovou cestou, tudíž historie se aspoň v tomto bodu opakovat nebude - žádný otevřený dopis, pomluvy a věřejná prohlášení plná nesouhlasu, nařčení či slz.
Ovšem podrobnosti odchodu Anette kapela neuvedla, takže stále můžeme čekat další informace týkající se odchodu zpěvačky.
Anette také v souvislosti s odchodem ze skupiny ukončila veškerou činnost na svém webu/blogu s tím, že vzhledem k tomu, že už není v Nightwish, nemá cenu na blog cokoliv přispívat. Těžko říct, jestli se zpěvačka úplně ztratí z hudební scény, nebo ji přijme nějaká kapela či projekt. V úvahu připadá i sólová dráha, o které v minulosti uvažovala, avšak kvůli povinnostem v Nightwish své nápady nemohla zrealizovat.

Blog založen: 9.8.2010, Design by Dark Morticia
Všechny články jsou napsané autorkou (Amaranthes Lví Srdce).

free counters