I stromy mají duši..

28. října 2012 v 23:11 | Amaranthes Lví Srdce |  Fotím
Omlouvám se za tak strohý nadpis. Původně jsem chtěla být krapet poetičtější a vymyslet lepší název, protože tenhle je poněkud nedostačující, jenže moje hlava bolí jako kdyby do ní někdo hodil granát.
Včera jsem měla opět tvořivý den, tak jsem se rozhodla, že upravím ještě starší fotky ze hřbitova a dám je na DeviantArt. Zjistila jsem, že fotky se stromy vyjdou na jeden samostatný článek, takže Vás pro dnešek ušetřím soch, náhrobků, kalvárie či kaple. Prostě žádný hřibitovní fotky ani nic extra evil nečekejte. Přemýšlela jsem taktéž, že pod každou upravenou fotku dám i neupravený originál, ale nechtělo se mi tam dávat vodoznaky nebo to zmenšovat, navíc článek by byl ještě delší, což je některým už tak dost proti srsti.
Fotky jsou foceny NIKONEM, řada CoolPix, neptejte se mě na sériové číslo, ale je to takový normální modrý foťák, žádná zrcadlovka. Na tom NIKONU mně akorát štvalo to, že barvy byly šíleně bledé, tudíž se to bez úpravy zkrátka neobešlo. Mnohem radši mám CANONY, OLYMPUSY nebo SONY. Ovšem teď bych byla ráda za jakýkoliv foťák, okolo je hodně krásných míst k focení a já bohužel foťák nemám. Ten NIKON byl půjčený od kamarádky a znova se mi od ní somrovat nechce.
BTW: Chtěla jsem se u Ivči Sammet přihlásit do soutěže o největšího fanouška EDGUY, jenže to asi taky padne, jelikož nemám foťák. Ale nebudu tu fňukat, o tom ten článek není.
Fotky najdete jako vždy pod perexníkem, takže klikněte na celej článek a pak je uzříte :-DPrvní fotka byla focená jen tak náhodně - zadívala jsem se na strom, vycvakla jsem to a mezi ty vybrané rozhodně nepatřila. Ale když jsem ji včera objevila, řekla jsem si, že by bylo fajn ji upravit. A nakonec se z ní vyklubala docela hezká fotka, vlastně jedna z těch nejlepších. Lidem na DA se líbí nejvíc a já s nimi musím souhlasit. Přitom to není žádné veledílo, jen větve a obloha, nic víc :-)


Syringa vulgaris - kdyby někdo nevěděl, tak je to obyčejnej šeřík. Fotku jsem původně dala mezi ty horší, ale pak jsem se zadívala na ty oblaka a řekla jsem si, že když ji ořežu, tak nebude tak hrozná. Původně větší část fotky tvoří hřbitovní stěna, ale chtěla jsem zvýraznit jen strom a oblaka. Výsledek můžete posoudit sami :-) Fotka by vypadala líp, kdyby tam nebyla zeď a kdyby ten strom kvetl, ale to po něm na začátku dubna chtít nemůžu, když kvete až v květnu.


Darkness - opět je to výřez z původní fotografie, jelikož na původní fotce je opět zeď. Nic proti zdím, ale originál vypadá poněkud nevzhledně. :-D
Fotka byla focená v černobílém filtru, jako většina fotek z toho dne. Nebylo moc dobré počasí, foťák měl mizerné barvy a černobílá se ke hřbitovům hodí víc. Z téhle fotky mám poněkud husinu, nevím proč, vážně v sobě má cosi temného a zvláštního.


Lonely Tree - opět černobílá fotka. Na snímku překážel sloup elektrického vedení, proto jsem fotku opět ořezala a na levé straně jsem umazala kus drátů. I když dráty tam i tak jdou vidět, ale to jen pokud se člověk podívá opravdu pořádně ;-)


Poslední fotka je podobná té první, akorát tady už to nejsou jen větve, nýbrž celý strom. Na fotce se mi hrozně líbí ta obloha a dolní pozadí s okolními stromy, působí to krapet strašidelně, ale od toho jsou přece hřbitovy. Úprava byla hotova do pár minut, nejvíc mi dal zabrat vodoznak.

Příště (nevím kdy, budu se snažit, aby to bylo brzy) zveřejním další fotky - tentokrát už to budou typicky hřbitovní fotografie. Pokud se chcete podívat na fotky ve větším rozlišení, najdete je na mém DeviantArtu ve složce Cemetary.
Budu ráda, když mi napíšete, jestli se Vám fotky líbí, popřípadě která nejvíc. Kritice se samozřejmě nebráním.

PS: Některé fotky vypadají jako placky, ale za to může blog, ne ty fotky. Krom šeříku, ten má být placatý, jinak ta první není placka a ostatní jsou taky divné, ale co, hoďte na to čučku na DA, pokud Vás to zaujme. ;-)

Zatím se mějte

Amaranthes Lví Srdce
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 saleni saleni | Web | 28. října 2012 v 23:32

Ty fotky jsou nádherné. :) Miluju stromy. Objímám je vždy, kdy potřebuji srovnat nebo dobýt energii.. A vlastně i jindy. Především ta předposlední je úžasná :)

2 Amaranthes Lví Srdce Amaranthes Lví Srdce | Web | 28. října 2012 v 23:36

[1]: To jsme dvě. Já mám stromy daleko radši, než kytky. Ráda je objímám, miluji je, když kvetou, když jsou krásně zelené i na podzim, kdy opadávají. I v zimě, když je na nich sníh a jsou bezlisté.

Jinak děkuji, předposlední byla taky docela oblíbená na DA. :-)

3 Sabča Shannonová Sabča Shannonová | Web | 29. října 2012 v 20:37

máš to dobře nafocený i upravený si myslím ;-)

4 Zdebra Zdebra | Web | 29. října 2012 v 22:59

Pěkná atmosféra. A zdi někdy dokážou na fotce hodně překážet. A nebo třeba i plot.

5 IvčaSammet IvčaSammet | Web | 30. října 2012 v 18:57

Super fotky! Taky bych potřebovala pořádný foťák :-D
Sakra, jakto, že nemáš foťák? ... Sháněj, sháněj, zatím mám enom jednoho soutěžícího :-D Já jsem věděla, že to stejně padne kvůli neúčasti :-(  :-D

6 Lizzie Darkerová Lizzie Darkerová | E-mail | Web | 31. října 2012 v 12:59

Naozaj krásne fotky. Majú skvelú atmosféru... Ja milujem lesy a stromy...  milujem prechádzky v lese... :-)

7 Effy Effy | E-mail | Web | 1. listopadu 2012 v 17:24

Mít tak jakýkoliv funkční fotoaparát, fotila bych taky. Nejvíce času bych taky nejspíše trávila na našem hřbitově u gotického kostela ^^ (jednoduché mít ho hne u baráku). Ale bohužel. Můj mobil je rád, že nějaké pořádné fotografie vůbec vyfotí. Jsem mu nehorázně vděčná za u jednu z chrámu sv. Víta.

Z tvého výběru fotek se mi asi nejvíce líbí ta třetí. Ale i ta první má co do sebe. Vlastně všechny mají co do sebe. Opravdu to s foťákem umíš :).

8 Verča SB Verča SB | Web | 3. listopadu 2012 v 13:52

ty fotky jsou nádherné :) já sama podzim miluju protože ty barvy které stromy v tu dobu mají jsou krásné :)

9 Veronika Veronika | Web | 12. listopadu 2012 v 20:21

Nádherné fotky. Už se těším na zbývající fotky ze hřbitova. Myslím, že jsi udělal velice dobře, že jsi to hřbitovní prostředí nakouskovala na více článků. Takhle ty stromy alespoň více vyniknout.

Jinak fotkám nemohu nic vytknout a úpravě, jakbysmet. Je to povedené. Jevíce mě opravdu upoutala ta první fotka a také Darkness je krásná. Má tak nějak jiskru a přepadají mě u ní negativní pocity. To se mi nestává často, většinou si u nějaké fotky řeknu: "Ano, je krásně nafocená" ale jináč pocitově na bodu mrazu..

PS. Neděs se, že ti tu komentuji, ačkoliv je škola. Je potíž v tom, že jsem nemocná a tak jsem doma. :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama

Blog založen: 9.8.2010, Design by Dark Morticia
Všechny články jsou napsané autorkou (Amaranthes Lví Srdce).

free counters