Listopad 2012

Všechno nejlepší, Maestro! ;-)

21. listopadu 2012 v 23:13 | Amaranthes Lví Srdce |  Přání k narozeninám
Píšu pozdě, ale přece jen. Tenhle článek měl být zveřejněn někdy na přelomu včerejška a dneška, bohužel jsem odpadla jako mrtvola, což je v těchto dnech zcela běžné.
Ale komu to vlastně gratuluji - dnes slaví své 35. narozeniny jeden úžasný skladatel a zpěvák, kterého všichni určitě znáte z designů - kouká tu na Vás už skoro rok. Tobias Sammet.
Někteří z Vás si určitě pamatují, že minulý rok jsem mu gratulovala taktéž, jen článek byl napsán trochu jiným jazykem, než na který jste zvyklí. Však se můžete podívat.
Tobi je vlastně jediný umělec, kterému ještě přeju - možná proto, že jeho stopa v mém hudebním srdci je čím dál větší a myslím si, že si ode mně aspoň malou vzpomínku tento den zaslouží.
Navždy si budu pamatovat okamžik, kdy jsem poprvé uslyšela jeho Avantasii nebo kdy jsem bláznivě propadla Edguy. Bez něj bych těžko někdy zavítala do Vizovic na úžasný festival Masters of Rock (kde jsem se s ním potkala a měla jsem to štěstí být v první řadě a odnést si podepsané CD z autogramiády). Svým způsobem mi jeho hudba dala víc, než kterákoliv jiná - po Nightwish to byla další brána do světa melodického metalu a otevřela mi cestu k mnoha skupinám a interpretům, o kterých bych jinak těžko věděla.
Přeji mu tedy ještě spoustu let na hudební scéně, ať se mu daří jak s Edguy, tak i s jeho velkolepým projektem Avantasia. Mohl by si odpočnout, poslední dobou mi přijde hodně přetažený a unavený. Samozřejmostí je hodně štěstí, zdraví a lásky. A snad jen to - ať pořád zůstane takový, jaký je, protože jedinečnost je v dnešním světě čím dál míň znát a byla by velká škoda, kdyby svět přišel o takového skladatele a osobnost.
Tak všechno nejlepší a naviděnou na příštích Masters, Maestro!


Dvě prosby..

14. listopadu 2012 v 19:59 | Amaranthes Lví Srdce |  Můj výkecář - Dark Chest of Wonders
Zdravíčko ;-)

Omlouvat se, že jsem tu opět nepříliš aktivní, asi nemá cenu. Bohužel není čas. Ale o tom psát nechci.
Jak již název článku napovídá, mám na Vás dvě prosby. Prosby, pozvánky, reklamy, berte to jak chcete.

První se týká mého druhého působiště - The Darkness Clubu. Tento blog funguje už od prázdnin a je věnovaný tvrdé hudbě, jejím odnožím a subkulturám, ale i autorské tvorbě. V současné době je v klubu přihlášeno okolo deseti členů, ovšem mnoho z nich není ochotno přispívat články, nebo na to nemají čas. Hledáme proto lidi, kteří by byli ochotní jakkoliv přispět na aktivitě tohoto klubu - pokud možno stálé. Nechceme po Vás moc - jen jeden či dva smysluplné články za měsíc a trochu ochoty. Pokud nemáte čas na psaní článků, bylo by fajn napsat mi pod tenhle článek nebo do Darkness Clubu nějaký nápad, jak blog oživit. Nechceme, aby upadl. Budeme rádi za každou pomoc. Pokud víte o někom, kdo má rád tvrdou hudbu a chce psát, předejte to dál! :-) Nebo se o našem blogu aspoň zmiňte ve svých článcích - vím, že je to reklama, ale potřebujeme někoho, kdo nám pomůže. Jsme na to sami, většina z nás maturanti, a taktéž máme své blogy. Pokud chcete být naší součástí, budeme rádi, obvzlášť pokud holdujete metalu, gothic, rocku či punku. Hlavním úkolem Darkness clubu je totiž mimojiné informovat čtenáře o pravdivých faktech - nejčastěji propírané gothic subkultuře, ale i o metalu. Takže pokud máte jakýkoliv nápad, jsme k dispozici na blogu Darkness Club, na e-mailu i na svých osobních blozích.
Budeme rádi i za doporučení či smysluplný komentář! :-)
Náš e-mail: thedarknessclubblog@gmail.com

Druhá prosba se týká jedné soutěže - konkrétně o největšího fanouška Edguy. Soutěž se koná na blogu Edguytasia Renaissance. Co je nutné pro zařazení do soutěže? Stačí mít cokoliv s kapelou Edguy - tričko, CD, DVD, plakát, fotka, časopis, vstupenka z koncertu nebo festivalu, a poslat to Ivče na e-mail.
Byla bych ráda, kdyby se někdo přihlásil, jinak se soutěž neuskuteční a to by byla velká škoda. Pokud nemáte věci s Edguy - nevadí! Můžete se přihlásit aspoň jako porotci.
Pozor - odměnou je věcná cena, to už za tu námahu stojí! :-) Čím více soutěžících, tím větší šance na výhru!

Ještě jedna taková prosbička - hlasujte pro Rise Against nebo pro Nightwish v soutěži o nejlepší skupinu - Amaranthes Vám bude taktéž vděčná! :-)

Díky moc za přečtení a doufám, že se najde nějaká dobrá duše, která se zapojí buď do prvního nebo do druhého projektu. Kiitos!

Blog založen: 9.8.2010, Design by Dark Morticia
Všechny články jsou napsané autorkou (Amaranthes Lví Srdce).

free counters