25 otázek pro Amaranthes Lví Srdce

2. prosince 2012 v 23:07 | Amaranthes Lví Srdce |  Rozhovory
Po dlouhé době neaktivity se vracím s rozhovorem (který není tak úplně rozhovorem). Otázky pokládala blogerka Sabča.

1. Jak si vlastně přišla k blogu a začala si blogovat?
Na blog jsem přišla asi tak před rokem a půl, když jsem zjistila, že ho má jedna moje kamarádka, se kterou jsem se seznámila. A jednou jsem se rozhodla, že si ho udělám taky. Blog měl být o Nightwish, metalu a rocku, těžko říct, kam se teď posunul. Zdá se, že je spíš více o mně, než o rocku a metalu. Trochu mě to mrzí, ale je to nedostatkem času.
2. Baví tě blogovat?
Když chci, tak baví. Jinak dávám přednost svému životu a na blog už se tak neupínám. Ze začátku jsem psala třeba tři články denně, ale jejich kvalita byla dost ubohá. Teď napíšu sotva jeden za měsíc, ale v rámci možností jsem s ním spokojená. Škoda jen, že píšu dlouhé články, které málokoho baví číst.
Sice ke mně už dávno nechodí stálí čtenáři a bloguju si víceméně pro sebe, ale nehodlám svůj blog mazat.

3. Poznala si díky internetu nějaké přátele? (blog.cz, facebook…)
Kamarády ano, přátele ne. Na přátele bych je nejspíš nepasovala. Nepoznala jsem za tu dobu opravdového přítele, a už vůbec ne přes net. Nebo možná jo, ale nevybavuji si nikoho takového.
Přes net znám hromadu lidí, nejdříve přes lide.cz, pak přes Facebook nebo přes blog. A s některými blogery jsem se viděla i osobně - například ty, Morty, Marťa, Markéta (Mysteria)...
Přes Facebook jsem vyloženě nikoho nepoznala, přidávám si povětšinou jen lidi, které znám. A když je neznám, tak se s něma nebavím, teda pokud sami nenapíšou.
Hodně mi taky pomohlo ICQ, je to skvělá věcička, akorát ji teď už skoro nevyužívám, respektive jsem pořád v neviditelném režimu. Nebavím se skoro s nikým. Nechci tím urazit nikoho, koho jsem poznala přes net, protože tihle lidé jsou povětšinou daleko lepší kamarádi, než ti, které potkávám každý den. Přáteli bych je mohla označit pouze tehdy, kdybych je vídala denodenně, což bohužel nejde..
4. Jaký druh komunikace máš na počítači nejraději? (máš na výběr: ICQ/Skype/Facebook/jiné jaké?...)
Mám ráda všechny, každý má své klady a zápory. Nejčastěji využívám právě Facebook nebo Skype, potom taky ICQ.
5. Tak a teď už přejdeme na další téma. Jaký druh muziky máš nejraději?
Nejradši mám tvrdou muziku. Nebudu více specifikovat, ono to samo o sobě snad stačí, ne? ;-) Nebo ne, jinak - tvrdou, ale melodickou muziku.
6. Posloucháš spíše rock nebo metal?
Řekla bych, že ta hranice mezi rockem a metalem je někdy sotva nepatrná. Některé kapely mají písničky jak metalové, tak rockové (například Edguy, kteří začínali na čistém power/speed metalu, postupem času však začal převažovat heavy metal s prvky hardrocku a klasického rocku). Nemůžu tím pádem říct, jestli spíš poslouchám rock nebo metal.
Momentálně se už od minulého září topím v Avantasii, od října v Edguy, což je bráno obojí jako metal, i když Edguy už tíhnou spíše k rocku, než k metalu, jak jsem psala výše.
Nightwish jsou taky metal, symphonic power (NE GOTHIC, JAK SI NĚKTEŘÍ MYSLÍ!!!!), z toho mi tedy vychází, že poslouchám spíše metal.
Ale když si to zase vezmu z druhé strany, takoví 30 Seconds to Mars, Evanescence (ne, ti opravdu metal nejsou), hrají rock. Tak nevím. Na rocku jsem začínala a mám tam své kořeny; zásadně neodsuzuji hudbu, kterou jsem poslouchala kdysi. Metal je hudba přítomnosti a budoucnosti.
Takže tak padesát na padesát.
7. Jaká je tvá nejoblíbenější kapela? A proč?
Jedna? To nejde. Nejradši mám čtyři. Čtyři životní, řekla bych. Avantasii, Edguy, Marsáky (30 Seconds To Mars) a Nightwish. Proč? Protože dělají geniální hudbu. Proto.
8. Jaký je tvůj nejoblíbenější styl hudby?
Tak to vezmeme jinak - mám ráda symphonic metal, power metal, speed metal, heavy metal (pokud ho neberete jako celek), rock, hard rock...
Opět těžko najdu nejoblíbenější..
9. Když nemáš třeba náladu tak jaký druh hudby si pouštíš kromě tvé oblíbené?
Mám ráda v podstatě to, co jsem tu psala. Plus relaxační hudbu, klasiku a vážnou hudbu, jazz, někdy i country nebo pop. Ale jazz spíš hraji, country a pop jen pokud to hrají v nějakém rádiu, jinak ne.
10. Jaký jiný druh hudby posloucháš kromě oblíbené?
Viz předchozí otázka :-)
11. Chodíš hodně často na koncerty, nebo téměř vůbec?
Záleží, jak často máš na mysli. Když je nějaký, o který mám zájem, snažím se na něj jít, ale většinou to nevyjde kvůli penězům nebo proto, že nemám s kým jít, nebo kde být.
Většinou chodím na koncerty zahraničních kapel, ty české mi moc neříkají. Například takoví Mandrage. Nechápu, co s tím lidi mají.
12. Co si myslíš o Jaredovi a Shannonovi?
Jared je super člověk. Aspoň se tak zdá. Obdivuju na něm, jak se dokázal vypracovat, jít si za svým snem. Dělá super muziku, ale hlavně není jako většina celebrit pitomý a nafoukaný, čehož si cením. Navíc je výborný herec, neříkám to proto, že ho mám ráda, ale proto, že jím vážně je. Zcela nezaujatě. Mám ho daleko radši, než nějaké rádoby herce a muzikanty z té dnešní éry, kteří dohromady nic neumí, na rozdíl od něj.
(Myslím například Miley Cyrus, Zaca Efrona.....)
Je škoda, že díky velké komerci zná teď 30 STM kdejaký blbec, tím pádem jsou k těmhle "pseudointerpretům" taky zařazováni, což mi vadí. Prostě je hází do jednoho pytle, přitom Jared a 30 STM dělají o hodně tříd lepší muziku, než výše zmiňovaní (a radši i nezmiňovaní). Dřív to bylo lepší, člověk mohl jít na jejich koncert, aniž by musel snášet uječené pozérky, které už konečně chtějí vidět Jareda. Nejdou na koncert kvůli hudbě, ale kvůli celebritě, nebo snad proto, aby byli za každou cenu IN.
Co se Shanna týče, je to vynikající bubeník, jeden z nejlepších, kterého jsem kdy slyšela. A taky je to super člověk, stejně jako jeho bratr Jared.
13. Co si myslíš o Tobim Sammetovi? Proč?
Opravdu dobrá otázka, na to by ani článek nestačil. Poprvé jsem o něm slyšela něco v tom smyslu, že je to špatný zpěvák (což vůbec není pravda). Možná proto jsem se rozhodla pustit si něco od Avantasie a ta mě naprosto pohltila. Nejdřív jsem si zamilovala jeho hudbu, pak jeho samotného. Zjistila jsem, že jeho hudba perfektně odpovídá mému vkusu a mým pocitům. Opravdu neznám nikoho z metalových interpretů, který by mi po citové stránce tolik dal.
Víte, je hrozně těžký tady popisovat, co si o něm myslím. Jeho charakter bych dost dobře nepopsala ani v jedné knížce. Za prvé ho neznám tak, jako jeho příbuzní a přátelé, a za druhé si nedovolím o něm říkat něco, co není pravda. Je to šílenec, blázen do hudby, romantik a taky hodný člověk. Poznám mu to na očích a na všem, co dělá; protože to dělá s láskou.
Jsem opravdu hrozně ráda, že jsem měla tu možnost ho vidět, být v první řadě na Edguy. A s tou třináctkou ses taky dobře trefila - pátek třináctého (v červenci) byl ten nejlepší, jaký jsem zažila.
Na tuhle otázku nemůžu odpovědět jinak - vypadala bych jak zamilovaná puberťačka, což nejsem - takže ji nechám otevřenou. Každý, ať si na něj udělá názor sám - vždycky bude někdo, kdo ho bude nenávidět, nebo naopak někdo, kdo ho bude milovat.
14. Posloucháš někdy rádio? Pokud jo jaké?/Pokud ne tak proč?
Neposlouchám, protože na většině hrají sračky, s prominutím. A pokud jo, tak jedině internetové, kde hrají tvrdou hudbu. Vyjímkou je jen praxe, tam musím poslouchat to, co většina.
15. Jaký je tvůj životní sen?
Sny se neříkají, jinak se nesplní. Proto nikdy nikomu neřeknu, co je mým snem. Ti, kteří mě znají, to poznají. A ti, kteří mě neznají, to vědět nemusí. Mohlo by snad jen stačit jeden naivní "sen", který má snad každý: mít práci, která mě bude bavit (bez ohledu na to, kolik za ni budu brát), mít někoho, kdo mě bude milovat atd. Ale jak znám sebe a svoji rodinu, takové štěstí mít nikdy nebudu. :-D
16. Jaký jsou tvoje koníčky?
Nevím, jestli mám hudbu zařadit mezi koníčky, když se jí vlastně chci živit, ale budiž. Jsem šílenec do hudby a nevydržím bez ní jediný den. Pak mám moc ráda čtení, kreslení, grafičení, psaní šiblých článků,..
Taky velice ráda seru lidi, někdy to je i koníček, když to dělám naschvál. :-D
V posledních dnech bohužel vzhledem ke svému vytížení nemám skoro na nic čas.
17. Díváš se ráda na filmy?
Samozřejmě, když je čas. Jak už jsem ale psala, v poslední době (která bude bohužel delší, než jsem si původně myslela), na to vůbec nemám čas.
18. Pokud ano, jaký by si mi doporučila? Pokud ne, tak proč?
Spíš jaký bys mi doporučila ty, když máš takovou filmotéku. Mám pocit, že každá z nás má ráda jiné typy filmů, takže ti nemůžu v tomhle sloužit.
19. Kdyby sis mohla vybrat: z jakého předmětu bys nikdy nechtěla maturovat a proč?
Z matiky, fyziky, chemie a dalších podobných předmětů. Proč? Protože na to nemám mozek. Jsem humanitní člověk, na přírodovědné předměty nemám mozek a absolutně mě nezajímají.
20. Jaký je tvůj nejoblíbenější předmět/jaký tvůj oblíbený předmět není a proč?
Nejoblíbenější jsou humanitní předměty - dějepis, čeština, dějiny umění, architektura, jazyky a další. Nejmíň oblíbený předmět je matika atd. (viz předchozí otázka).
21. Co by si chtěla dělat po maturitě? (jet do zahraničí, pracovat, jít na VŠ…)
Po maturitě (pokud ji udělám) bych se chtěla hlásit na Masarykovu univerzitu (Brno), konkrétně na hudební vědy nebo na dějiny umění.
22. Jaký jazyk by ses chtěla naučit a jaký naopak ne a proč?
Chtěla bych se pořádně doučit angličtinu, na čemž pilně pracuji. Dál se mi líbí italština, ruština a finština; všechny tři zní zajímavě a líbí se mi.
Nemám ráda němčinu, protože je hrozně tvrdá. Ale budiž. Kdybych musela, asi by mi nic jiného nezbylo. Co mě ale vážně neláká - japonština nebo čínština. Paradox je, že na japanistiku se hlásí ještě víc lidí, než na anglistiku.
23. Díváš se někdy na TV? Pokud jo, jaký je tvůj nejoblíbenější seriál?
Nedívám. Nemám ji u sebe a dolů se mi chodit nechce. A pokud už do toho obýváku zajdu, tak se dívám na to, co tam zrovna běží.
24. Do jaké země by ses chtěla podívat a kam naopak ne a proč?
Nejvíc se mi líbí země u moře, nebo naopak Finsko. Nebo někam do Alp, líbí se mi hrozně ty hory v kontrastu s jezery a lesy. Fajnová by mohla být třeba i Kanada nebo Francie.
Co mě naopak vůbec neláká, je USA, nebo respektive některá města. Moc lidí, mrakodrapy, celebrity, obchody, kam se podíváš - to mi fakt nic neříká.
25. Jaké jsou tvé nejoblíbenější webové stránky?
Těch je hodně. V záložkách mám opravdu moc webů - ať už blogy, tak komunitní sítě, nebo oficiálky mých oblíbených kapel či fóra, na která pravidelně přispívám. Žádné neoblíbenější nemám.

Amaranthes Lví Srdce
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Verča SB Verča SB | 3. prosince 2012 v 9:22 | Reagovat

pěkný rozhovor :) do finska bych se také někdy chtěla jet podívat ale museli by také nato být finance jinak stejně jako ty taky bych nechtěla maturovat z matiky protože fakt na ní nemám :)

2 DeadRose DeadRose | 5. prosince 2012 v 13:56 | Reagovat

Tiež mám radšej humanitné predmety. Matika mi nič nehovorí a sotva sa mi z nej podarí vyfasovať štvorku.... Fyziku a chémiu našťastie nemáme na škole, takže aspoň to ma teší...

A v poslednej dobe som si z hudby obľúbila In this moment... Inak mám tiež rada jazz. Pop len taký synthipop ako napríklad Depeche Mode lebo Diary of Dreams... A z krajín ma najviac láka Anglicko a Londýn...Alebo Fínsko a Alpy... Milujem hory...

3 Sabča Shannonová Sabča Shannonová | Web | 13. prosince 2012 v 9:03 | Reagovat

já už si ani nepamatuju, že jsme ho spolu dělali a chtěla by si udělat další část ? pokud jo tak mi napiš a já něco sesumíruju ;-)

4 Metalová Princezna Metalová Princezna | Web | 14. prosince 2012 v 21:22 | Reagovat

Zabij mě za moji neaktivitu,prosím.
Moc se omlouvám.

5 Veronika Veronika | Web | 20. prosince 2012 v 18:45 | Reagovat

Pro pána krále! To je otázek a já jsem sem přišla ti oznámit, že jsem si pro tebe nachystala také pár otázeček :-D Týká se to takového blogového projektu. Jehož cílem je... řekněme takový řetěžák, jmenuje se to "Blogové letadlo". Kdyžtak u mě je véce informací. Doufám, že se mi zapojíš :D

6 Veronika Veronika | Web | 24. prosince 2012 v 22:03 | Reagovat

Tak ti moje milá Amaranthes přeji hezké svátky. Vím, že přeji poněkud pozdě vzhledem k pozdním hodinám, ale tak lepší než drátem do oka, že? :-)
Tak tedy, šťarné prožití svátků, krásného Silvestra a Hyvää joulua :-)

7 Tajemná Temnota Tajemná Temnota | E-mail | Web | 31. prosince 2012 v 21:29 | Reagovat

Ted se mi toho chce říct. Zkrátíme to xD.
Já tě navštěvuji stále, kdo říká že Tobi neumí zpívat je debil, maturitu uděláš když jí mám i já a do Finska bych se jela podívat taky :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Blog založen: 9.8.2010, Design by Dark Morticia
Všechny články jsou napsané autorkou (Amaranthes Lví Srdce).

free counters