Leden 2013

Rozhovor Morticie s Amaranthes (část I.)

13. ledna 2013 v 17:24 | Amaranthes Lví Srdce |  Rozhovory
Po hodně dlouhé době jsem se rozhodla zveřejnit první část rozhovoru, který proběhl někdy v měsíci listopadu. První část je především o metalu, žánrech a Masters of Rock, který jsem navštívila loni. Otázky pokládala moje kamarádka a blogerka Morticia.

Na otázku, jak ses dostala k metalu, se tě tu už mnoho lidí ptalo, proto by bylo hloupé ptát se znovu. Co tě na něm ale tak uchvátilo a co bys na něm vyzdvihla?
Zas tolik lidí se na to neptalo. Trochu to můžu připodobnit tomu, že si někteří myslí, že jsem Amaranthes podle skupiny Amaranthe, což není pravda, jelikož já skupinu Amaranthe nemusím a za metalovou ji nepovažuju, hlavně kvůli jejich zpěvačce. K metalu jsem se dostala díky Nightwish, což ostatně hromada metalistů, které znám. Nightwish byli mým odrazovým můstkem k metalu, i když nepopírám, že už před nimi jsem metal neposlouchala. Takovou Metallicu nebo Iron Maiden zná snad každý, ani já jsem nebyla vyjímkou. Nightwish nebo Within Temptation znám už hrozně dlouho (od roku 2004), ale aktivně jsem je začala poslouchat až v roce 2008 (Nightwish) a 2011 (Within Temptation). Vůči metalu jsem měla jeden velký předsudek - myslela jsem si, že tenhle žánr (subkultura) je jen o tvrdých kytarách a o ječení. Právě díky Nightwish jsem zjistila, že tomu tak vůbec není. Metal je melodický, miluji na něm to skloubení harmonie, propojení klasických žánrů, ale také texty, které vás donutí přemýšlet; geniální zpěv nebo třeba dynamika a jednotlivé prvky, které do sebe perfektně zapadají. Předsudky o metalu ostatně kolují pořád a je to jeden z hlavních důvodů, proč je společensky dost nepřijatelný.
Když už jsme u toho, mohla bys připomenout těm, co to nevědí, nevšimli si toho nebo na to zapomněli, které jsou tvé nejoblíbenější metalové subžánry?
Doufám, že si toho za ty roky všimli. Nejradši mám symphonic metal, power metal, speed metal, a heavy metal. Dál si ráda občas poslechnu třeba thrash metal (jen Metallicu) nebo folk metal.

Blog založen: 9.8.2010, Design by Dark Morticia
Všechny články jsou napsané autorkou (Amaranthes Lví Srdce).

free counters