Půjdem spolu..

2. června 2013 v 23:52 | Amaranthes Lví Srdce |  Můj výkecář - Dark Chest of Wonders
..Nebo každý sám?
Zdravíčko. Po třech měsících neaktivity se hlásím do služby. Za ty tři měsíce, co se zde neobjevilo ani slovo, natož věta, čárka či tečka, se toho událo poměrně dost. Maturitní ples, vydání The Mystery of Time, koncert Avantasie v Berlíně, státní maturity, přijímačky na vysokou školu, maturity z praxe a posléze i profilová část maturity... Ale aby to nebylo jen o škole, tak můžu jmenovat i to, že jsem za tu dobu poznala nové lidi, někteří se stali mými přáteli. Některé jsem naopak zase ztratila. Též jsem si musela přiznat, že mužskému pohlaví prostě nikdy nebudu rozumět, natož abych ho chápala. A aby těch pocitů nebylo málo, skvěle se tam vyjímají mé duševní pochody u potítka, kdy touha po vyskočení z okna převažovala nad tím, že jsem tam vlastně proto, abych na ten papír aspoň něco napsala. Co napsala, spíš abych té komisi vůbec něco řekla..


Bylo úsměvné sledovat, jak kdo u maturit působí. Jedna byla velký suverén, další házela mírně vyděšené pohledy a byli tu i tací, kteří říkali, že by tam klidně šli znova! Chňápete to? Já tedy ne..To je asi tak, jako kdyby vám jednou usekli hlavu např. gilotinou (bo jak se to píše) a pak vám ji šli useknout ještě vejčtvrt..
Ne, nebylo to tak hrozný, jak jsem si myslela. Státní maturity podle mého názoru až tak těžké nebyly, čeština byla sice hodně pitomá, ale budiž, dalo se to přežít. Angličtina mi přišla naopak primitivní. Horší byla praxe a ústní profilová část. Krásně se na ní totiž ukázalo, který kantor je sviňa a který ne. A ještě krásněji se ukázalo, co mi v té hlavě (ne)zůstalo.
Angličtinářka například vůbec není svině, tu jsem měla ráda celé čtyři roky, ona byla jediná, která mi věřila. A na tu maturu nás taky perfektně připravila.
Češtinář taky není prase, že.. Sice se s náma moc nedíval na didakťáky, ale to ho omlouvá, vzhledem k tomu, jaká tragédie by se stala, kdybych opravdu zdrhla z potítka (v tom lepším případě), nebo vyskočila z okna (v tom horším)..
A nebo ne, pro některé by to tragédie nebyla, někteří by jen škodolibě tleskali, že "spravedlnosti bylo přece učiněno za dosti"..Tadadý, co tu plácám? No nic, přejdeme k dalším prasatům a sviním..
Jedna velká svině byla na praxi. Nenáviděla mě systematicky už od prváku a hodlala mi předhodit na talíř vše, co jsem si ani neuvařila (ačkoliv její chorá makovice si myslela, že ano). Po čtvrthodinovém pokusu o absolutní rozebrání mého (ne)sebevědomí to vzdala a nakonec mi dala o stupeň horší známku, než jakou bych si zasloužila. A ještě jsem byla lhářem, že prý jsem měla dělat něco, co jsem vůbec nedělala. No nic, ať si žije v tom prasečinci dál..
Ostatní dvě prasata na odborné předměty, to tady radši nebudu rozvádět. Jedna svině mě neměla ráda, ale docela podržela. Druhé prase podržet mělo, protože jsem měla v tom předmětu samé jedničky, ale jako naschvál mi prostě dalo dvojku. Nevím, asi jsem těch jedniček už měla dost, tak si řekli, že vyjedou ze stereotypu..
Čeština, to bylo terno..Chtěla jsem si vytáhnout Kafku a jeho Proměnu a povídat o Řehůřkovi, který se chudák proměnil v hmyz. Nebo o legendárním Sherlocku Holmesovi či Divé Báře. No, nestalo se. Málem z toho bylo slušné faux pas, vytáhla jsem si knížku, kterou jsem nečetla. Smutné, jak jen se to může stát někomu, kdo má knížky tak rád? Věřte mi, spolužáci nečetli oproti mně teměř nic a vytáhli si to, co chtěli..
To byly ty časy, kdy Amaranthes z okna padat chtěla. Venku to vyzeralo tak sexy a já jsem se musela držet, abych nevypadla buď z okna, nebo ze třídy. Vážně, lahodný pohled na tovární komín a začouzenou mlíkárnu, to jen tak někdo nemá.. :-)
A jestli si budete myslet, jak hrozně zlá jsem, tak věřte, že je to z části ironie, z části dávka mého hodně nevtipného humoru a taky z velké části pravda. Nebudu si stěžovat, odmaturovala jsem s docela hezkýma známkama, ale cítím velkou potřebu si ponadávat. Ne snad proto, že postrádám pokoru, nebo že mám potřebu urážet kantory v naší králíkárně, ale..
Berte to s nadsázkou, čuníci jsou taky pěkná zvířátka a ti vybraní možná zůstanou naživu, nepůjdou na porážku a dožijou se krásného požehnaného věku.
Když už jsme u té porážky - našim čuníkům v čele s předsedou čunětem "Big Bossem", který ale vůbec nebyl sympatický, ačkoliv nám všichni čuňata říkali, že je; se podařilo úspěšně vyrazit třetinu lidí od maturity. Taková mortalita, kdo by to řekl. Je mi mých spolužáků docela líto, přece jen, tohle si nezaslouží. Takže snad v září. Jak říkala jedna moje spolužačka: "Hvězdy září v září." :-)
Dalším líbezným tématem byla vysoká škola. Nakonec jsem si vybrala králíkárnu v Brně (Masarykova univerzální univerzita), obor hudební vědy. Někdy začátkem května jsem šla dělat ty jejich slavné TSP, u nás doma nazvané Můrfroše (to je podle jedné dočjlandské hry, kde skáče jedna žabka mezi popeláky, sbírá na nich hvězdičky, pak běží přes řeku, kde plavou kmeny a kdesi cosi..Možná to znáte, ovšem neptejte se mě, proč se to jmenuje podle tý hry, nevím to..), a světe div se, byla jsem přijata.
Zpětně si říkám, že mi ta králíkárna bude chybět. Asi těžko si budu moct dovolit spát na lavicích, nechodit do školy a nebo to obecně všechno bojkotovat. To už asi teď nepůjde..
No nic, já jdu spát, ale zase se ozvu. Nevím kdy, ale ozvu. A doufám, že to nebude tak dlouho trvat. Příště vám povím třeba o tom Berlíně, to byl taky zážitek, na který se nezapomíná. A možná ještě něco málo k maturitě, vzpomněla jsem si teď na hromadu nových věcí, co bych ráda sdělila..
Ale to zase jindy. :-)

Mějte se krásně :-)
BTW: Ty animačky jsou od Morty, takže bych prosila nekrást. :-D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Morticia Lehtonen Morticia Lehtonen | Web | 3. června 2013 v 1:20 | Reagovat

Já to měla takhle nějak (zkusím napsat jen to, o čem jsem se ti nezmínila) - češtinu jsem celkem podělala paradoxně díky tomu, že jsme si ji zkoušeli dvakrát předtím - ty odpovědi "ano / ne" byly vždy vyrovnané a jen na té oravdové maturitě to tak nebylo. Samozřejmě mi některé ty odpovědi přišly divné, ale zas jsem si řekla, že to množství by se mělo rovnat. No, nerovnalo se.
Slohovka - tu mírně podělali, protože já už jsem si byla jistá vypravováním - to je nejsnažší. Jenže western? Pak mě lákala ta charakteristika, ale na tu jsem se nechystala, takže tu jsem zavrhla a nakonec psala ten wester. Naštěstí se mi to vyplatilo.
Praktická/Projekt - tam jsem to trochu natáhla a zakoktávala jsem se, takže jsem nestihla odpovědět na vše, ale stejně mě učitelé trochu zklamali, protože jsem bojovala o jedničku a dostala jsem dvojku, přitom si myslím, že jsem si tu jedničku zasloužila. Naíc mého vedoucího musel zaskakovat jiný učitel.
Jinak při ústních, to už víš, jsem měla štěstí v neštěstí. Ale mile mě překvapily četinářky - u jedné si člověk nemohl být vůbec ničím jistý a já jsem se až do maturity bála, že mě potopí, protože dávala nečekané testy, ve kterých bylo i to, co jsme se neučili. U druhé jsem měla pocit, že mě naprosto nesnáší, protože mi v testech a slohovkách opravovala i úplné zbytečnosti (to už jsem možná taky říkala). Ale nakonec byly obě naprotsto v pohodě a ještě mi i radily. Takže je jsem asi dost pdocenila. Na druhou stranu - u nich si fakt člověk nemohl být ničím zcela jistý.
Ale nejnepříjemnější asi bylo, když u odborného předmětu mě jeden učitel zkoušel, druhý dohlížel a potichu se tam uchechtával - jak bylo okno hned naproti mě, měla jsem taky chuť ho aspoň otevřít a naznačit, že pokud se bude uchechtávat dál, tak skočím :D ;)

2 Morticia Lehtonen Morticia Lehtonen | Web | 3. června 2013 v 1:23 | Reagovat

Mimochodem (že se poněkud nevhodně ptám tady), nevíš, jak je to s tím potvrzením studia na Masárně? Nechci tam na začátku semestru dojít a být následně vyhozena s tím, že jsem nepotvrdila studium :-) ;)

3 Zdebra Zdebra | Web | 3. června 2013 v 10:12 | Reagovat

Na rozebírání sebevědomí a celkově pitvání se v mé mysli jsem přímo alergická, takže chápu, jak ti bylo. I když ten druhej si přitom myslí, jak pomáhá...
U literatury jsem to měla podobně, naštěstí tam ještě byla mluvnice. A podle mě by se u maturit měl zavést diktát a neklást takovej důraz na literaturu.
Gratuluju k přijetí. :-) TSP bych asi nezvládla. Někdy si můžem dát v Brně třeba sraz.

4 Sharrie Sharrie | Web | 3. června 2013 v 15:28 | Reagovat

Koukám, že pocity z maturity máme stejné :-D U nás taky neudělalo tu potvoru čtvrtina třídy, včetně tedy mě :-D Nevadí aspoň mám víc času na přípravu :-D Jinak gratulace ;-)

5 Lucilla Leppänen Lucilla Leppänen | Web | 3. června 2013 v 16:49 | Reagovat

Tak někteří učitelé jsou docela svině ( s prominutím). Nevím sice jak to je u nás, to uvidím až za 2roky, ale mám strach z češtiny a odborných předmětů. Jinak gratuluji k přijetí na univerzitu. Nedovedu si ale představit studium hudební vědy (?) :)
PS: Pořád mě fascinuje ten tvůj dess. Je úžasný! :)

6 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 13. června 2013 v 17:40 | Reagovat

Já z češtiny málem dostala o stupeň horší známku, protože jsem pozdě odevzdala čtenářský deník a to jsem ho měla udělaný už od listopadu a opravdu jsem ty knihy nečetla, ne jako většina třídy. - Takže knihomolům se prostě někdy v těch knížkách  nedaří :D

7 Dustter Dustter | E-mail | 16. června 2013 v 2:31 | Reagovat

A ještě to bude svádět na mužský pohlaví :D tak ty máš hodně dost no :) ty kdyby ses kdykoliv spletla v názvu interpreta nikdy bych proti tomu nic neměl. Ale prostě já se spletu jednou a hned je všecko špatně, hned je to nehorázná tragédie, hned to jen tak někomu nezapomeneš apod. :) vysvětli mi jakou to má logiku? :D

8 Veronika Veronika | Web | 11. července 2013 v 15:58 | Reagovat

:-) Hlavní je ten výsledek.. nakonec jsi odmaturovala a to je hlavní. Vždycky se najde nějaká ta svině a nějaké to prase.. Já se dost bojím své maturity, protože mám pocit, že jsem hlavně u učitelů z odborných předmětů, krajně nesympatická a to mě děsí. Z ošetřovatelství jsem vystřídala už tři učitelky a všecky mě teď tím pádem znají. Ať nakonec budu v nemocnici maturitovat na jakém chci oddělení všude potkám nějakou jinou čůzu.. Sakra práce.. Ale snad to půjde..
Jsem zvědavá na to vypravování o Berlíně a teď mimochodem i o vypravování z MoRu. Zatím čegós! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Blog založen: 9.8.2010, Design by Dark Morticia
Všechny články jsou napsané autorkou (Amaranthes Lví Srdce).

free counters