Novinky a novoty

1. září 2013 v 12:32 | Amaranthes Lví Srdce |  Můj výkecář - Dark Chest of Wonders
Zdrávas. :-)

Vím, že za červenec a srpen zde nepřibyl ani jediný článek, ale ospravedlňovat se momentálně nechci, i když bych samozřejmě měla. Jen - pro ty, co tu ještě občas páchnou - ráda bych vysvětlila, proč zde momentálně není nic moc ke čtení..

Mé prázdniny byly navzdory všem mým představám téměř celé tři měsíce pracovní, takže jsem si ani moc neodpočinula. Nebyl tudíž čas a nebyla ani chuť na to, abych sem něco nového napsala. A když už byl čas, tak zase bylo vedro a to se člověku moc nechce sedět u počítači, když máte v místnosti čtyřicet a váš postarší miláček se vám už tak dost seká..
A žít bez blogu je ve své postatě taky docela fajn, i když bych to asi říkat neměla. Ale přejdeme k tomu, o čem jsem chtěla psát..

Po nějaké době proběhne opět změna designu a s tím se pojí i některé změny - mám v plánu promazat články a rubriky - a to, jak víte, je v zavedeném blogu docela obtížné. Zjistila jsem totiž, že rubrik je hodně a stejně tak nevhodných článků. Proto zde s největší pravděpodobností v nejbližší době nepůjde minimálně celé boční menu - respektive jeho odkazy do rubrik. Jak můžete sami vidět - působí to docela chaoticky a proto jsem se rozhodla k redukci. Jó, kdyby tak Standa někdy umožnil lidem vkládat články do vícero rubrik, nebo zavedl něco jako tagy, vůbec bych se nezlobila, ale to zde jaksi nikdy neuvidíme. :-)

Co se týče obsahu - mám v počítači už docela dost fotek - jednak z Masters of Rock, pak také z jednoho výletu a z okolí města, kde bydlím. Nebo spíš z okolí domu? No, to je jedno. Každopádně až si najdu jednu velkou chvíli a upravím je, tak je sem hodím. Takže v nejbližších měsících můžete čekat minimálně dost fotek. Některé už budou podzimní, pokud najdu čas na focení. :-)

Dál bych chtěla rozepsat a dopsat "reporty" z obou ročníků Masters of Rock. Jak ten nedopsaný z minulého roku, tak ten ještě nerozepsaný z ro(c)ku nynějšího. Samozřejmostí je dopsání článku o Avantasii, resp. jejich koncertu v Berlíně, kterého jsem se účastnila.

Co se týče mých Avantasians (oblíbených blogů) - nebojte se, pořád k Vám chodím si něco přečíst, jen většinou nekomentuji. Každopdáně se chystám si celý ten seznam projít - hlavně přidat nové blogy, nebo vymazat blogy, které nefungují, nebo už mi nemají co říct.

V neposlední řadě tu máme rozdělanou rubriku 30 Days Song Challenge - tu bych též ráda dovedla do zdárného konce. Když jsem s ní začínala, netušila jsem, jak velký bič jsem si na sebe upletla. Nejsem totiž ten typ, co by přidával každý den. Spíš je to nárazově, jak můžete vidět..

Za úkol jsem si toho dala spoustu a uvidím, jak se mi vše povede stihnout - jsem si jistá, že toho času zdaleka tolik nebude, vzhledem k tomu, že za dva týdny mi začne semestr na vysoké. Můj rozvrh je tak napůl vražedný, navíc stále chodím do práce a páteční opoledne je tradičně zasvěceno flétně, takže absolutně nevím, kdy a jak budu přidávat články. Navíc k tomu přibude obcházení oper a operet v Brně, které budu muset recenzovat; taky mám pocit, že mě nemine učení - vzhledem k tomu, že v rozvrhu mám například latinu a hromadu hudebně - historických předmětů..
No prostě - bude to pěkný záhul.

A když už jsme u těch recenzí - ráda bych v budoucnu začala psát recenze na alba - což už jsem chtěla vlastně dřív, ale stále pochybuji nad svojí objektivitou..

Myslím si, že nebudou chybět standartní hemzoidní články o tom, jak je mi na vysoké strašně a jaké je to peklo. Články tohoto typu zde uvidíte určitě.

A když už jsme naťukli ten bič - tak jsem si na sebe upletla ještě další tři - stále dělám správce ve fanklubu AVANTASIE na KT, kde bych ráda dodělala všechna karaoke a taky přidala či opravila překlady a texty písní.
Dál jsem si umanula, že bych ráda (spolu s dalšími lidmi a s šikovnou designérkou a programátorkou Morticií) spustila web věnovaný českému fanklubu Edguy a Avantasie a samozřejmě Tobimu a všem jeho aktivitám. Tohle považuji za největší ořech, který ale chci rozlousknout stůj co stůj. Těžko říct, kdy se mi to ale podaří..
Třetí ořech patří mé facebookové skupině AVANTASIA/EDGUY CZ FANCLUB, která už úspěšně jede přes dva měsíce a počet členů se blíží stovce. Pokud se budete chtít připojit, jste vítaní. :)

Zdebra na svém blogu uveřejnila anketu - jedná se o sestavení příběhu. Zapojte se, myslím si, že by to mohlo být fajn, vytvořit něco takového, no ne? :-)

A co se týče novinek v hudbě - Tarja vydala své nové sólové album Colours In The Dark, ke kterému pojede turné a zastaví se i v Olomouci. Takže kdo ji má rád, nechť si koupí album a razí do Olomouce. :-)
Když už jsme u Tarji - je patrné, že si Tarja padla do noty s Anette Olsson. Anette jí pochválila nové album a Tarju to velmi potěšilo. Jsem zvědavá, jestli jejich sympatie opravdu vyústí do osobního setkání či nějaké společné písně. Každopádně chtěla bych vidět, jak by Holá Prdel zuřila (Holopainen). :-) BTW: Tarje patří titulní strana nového Sparku a stejně tak hlavní rozhovor.

Finští Turisas vydali nový klip k písni "Ten More Miles" z nového alba Turisas 2013. Rozhovor s houslistou Ollim najdete v zářijovém Sparku a nezapomeňte na Heidenfest, kde se tahle sympatická skupina představí spolu s dalšími skupinami. :)Když už jsme naťukli Spark - najdete tam mimojiné i reporty z Masters of Rock, Brutal Assault, Topfest nebo Iron Maiden.

Folkmetalová skupina ELUVEITIE potvrdila, že pracuje na novém albu. Pozadu není ani Anekke, která vydala nový stejnomenný singl z alba "Drive", které vyjde v druhé polovině září. :-) Další desku chystá i duo Kiske/Somerville.

Tobias Sammet před pár dny uvedl, že pracuje na nových písních pro svoji domovskou kapelu EDGUY. Novinka, která vyjde na jaře nebo v létě roku 2014, prý bude znít jako klasičtí Edguy - tzn. heavy metal. To, že většina fanoušků má za to, že klasičtí Edguy byli vždy power/speed metal, Tobiase asi příliš netrápí.
A abych nezapomněla - trio Jens Ludwig, Dirk Sauer a Felix Bohnke slaví v září narozeniny. Všechno nejlepší! :-)

Holandští Within Temptation představili krátkou ukázku z nového singlu "Paradise (What About Us?)". Singl vyjde spolu s dalšími čtyřmi novými songy jako EP - už 27. 9. :-)

Zpěvačka Xandrie Manuela Kraller a zpěvačka Heidi Parviainen v této době nahrávají další písně pro debut Dark Sarah. :-)

To je asi všechno. Nechci, aby tenhle článek měl kilometr. Cílů jsem si stanovila hodně a nejsou to sliby - pouze určitá osnova, kterou bych ráda dodržela. Doufám, že se mi toho podaří zrealizovat co nejvíce. :-)
Zatím se mějte hezky a nedivte se, že tu v nejbližších dnech nebude nic tak, jak to má být. :-)

Amaranthes

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Verča Verča | 1. září 2013 v 13:08 | Reagovat

a ty jedeš do olomouce? jde o to že bych si koupila jízdenku a klidně bych jela :) ale není ským na Tarju bohužel jít takže bych jela ale jedině když bude nějaká společnost :) jinak se těším jak na fotky tak i celkovou proměnu blogu

2 Zdebra Zdebra | Web | 1. září 2013 v 13:09 | Reagovat

Jé, děkuju za zmínku o té anketě. :-) Potěšilo mě to.
No, myslím, že Tuomasovi by to bylo jedno, kdyby Tarja a Anette nazpívaly nějakej duet.
Držím palce, ať se ti plány vydaří. :-)

3 Amaranthes Amaranthes | Web | 1. září 2013 v 13:15 | Reagovat

[1]: Hodně jsem o tom uvažovala, jenže..
Nevím, kde bych v Olomouci spala. To je hlavní problém, kvůli kterému to nejspíš padne. Další věc je, že bych určitě chtěla autogram nebo fotku. Jenže nevím, na co by se mi Tarja případně podepsala. Nemám bohužel žádné její album a v dohledné době si ho ani nemůžu dovolit obstarat..
Doufám proto, že se příští rok objeví na Masters :-)

4 Amaranthes Amaranthes | Web | 1. září 2013 v 13:16 | Reagovat

[2]: Nemáš zač, rádo se stalo. :-)
Nebylo, tím jsem si jistá, vzhledem k tomu, jakou má povahu. Sice by to možná nedal znát, ale určitě by ho to přinejmenším naštvalo :-)
Kiitos! :)

5 Zdebra Zdebra | Web | 2. září 2013 v 19:41 | Reagovat

[3]: V Olomouci se určitě najde nějaká levná ubytovna. Narazila jsem na nějakou za 110 Kč (bez DPH), ale já nehodlám spát, tak si s kamarádkou udělám noční procházku po Olomouci. :-D A na podepsání stačí i lístek. Tarja podepíše všechno. Ale není jistý, jestli po koncertě přijde. Přece jen je to po dlouhé době první metalovej koncert od té doby, co má Naomi.
Tak kdyby sis tu cestu rozmyslela, tak by ses mohla připojit k nám, pokud by ti nevadilo být v noci vzhůru. :-D Myslím, že do prvního busu/vlaku těch pár hodin neuškodí. :-D

6 Sharrie Sharrie | Web | 3. září 2013 v 9:50 | Reagovat

Super tak vítej zpět :-) Já se těším hlavně na ty reporty z MORů, protože chci taky slyšet názory ostatních :-) Snad se ti podaří si to tu všechno splinit ;-)

7 Verča SB Verča SB | Web | 9. září 2013 v 8:29 | Reagovat

no já právě taky na Tarju nejedu chtěla jsem jedině kdyby byla společnost ale to už padne i tak protože teď už jsem v posledním ročníku a bude ples takže se to musí zaplatit atd... snad budem mít tedy štěstí příští rok :)

8 Sabča Sabča | Web | 5. října 2013 v 22:08 | Reagovat

krásnej novej dez ten se povedl tentokrát

9 Metalistka Metalistka | E-mail | Web | 30. října 2013 v 16:02 | Reagovat

Ahoj Amaranthes! Sakra, tady se toho změnilo po dobu mojí nepřítomnosti a lenosti ohledně návštěv :-D Paráda!
Mám tu něco pro tebe - vybrala jsem tě mezi pět lidí na Liebster Awards http://slivushka.blog.cz/1310/liebster-award :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Blog založen: 9.8.2010, Design by Dark Morticia
Všechny články jsou napsané autorkou (Amaranthes Lví Srdce).

free counters