Liebster Blog Award Part I.

4. prosince 2013 v 13:31 | Amaranthes Lví Srdce |  Názory a odpovědi na komentáře
Určitě už jste mnozí z Vás zaregistrovali tenhle "nový druh řetěžáku". Nechvával mě chladnou až do doby, kdy jsem byla nominována. A hned dvakrát. No, možná i třikrát, pokud mě nominuje i Morticia. Zatím však zůstáváme u dvou nominací a pokud bude i třetí, tak to sem jako jakési "P.S." dopíšu později.

Asi jako každý řetězák, i tento má nějaká pravidla:
Nejdříve je nutné napsat deset faktů o sobě. Poté odpovědět na otázky toho, kdo Vás nominoval a ještě k tomu vymyslet deset svých otázek. Dále je potřeba nominovat pět blogů s návštěvností menší než 200 pravidelných čtenářů. A nakonec je nutné informovat autory o nominaci na jejich blog (ano, prostě je zaspamovat tím, že jsou následníci, i když jim to třeba už jednou nebo dvakrát přišlo..)

Můj blog byl nominovaný dvěma metalistkami se stejným jménem a - Ivuš Sammet a Ivuš Metalistkou (napsala bych Ivuší, ale nevím, jestli by to dotyčnou neurazilo.. :-P), a poté i Morticií. Jelikož je to docela zdlouhavá záležitost, rozhodla jsem se, že ji rozdělím na dva články - viz poslední odstavec článku. :-)


Protože nominace byly nejdříve dvě, tak zde máte nejdříve dvacet faktů o mé osobě:
 1. Jsem spíše rockerka než metalistka. (Chci tím říct, že jsem odkojená na rocku a do dnešních dnů poslouchám spíše rock a melodické odnože metalu, ty tvrdší méně často..)
 2. Nějak si nemůžu zvyknout na black/death metal a další tvrdší odnože, ve kterých figuruje growling. Ten snesu spíš ve folk/pagan metalových skupinách. Bohužel jsem těmto subžánrům metalu doteď prostě nepřišla na chuť..
 3. Jsem nadšený fotograf - amatér. (Dokud nebudu mít víc času, nenaučím se pracovat s Fotošopem a nevykradu Komerčku, abych si mohla pořídit lepší výbavičku, se status "amatér" asi nezmění. Ale baví mě to a ráda bych se focení do budoucna věnovala víc, i když nejspíš nemám talent..)
 4. Jsem malého vzrůstu a nebýt jistých předností a vlasů, tak by snad ani nikdo neřekl, že jsem žena. Opravdu se vymykám veškerým princpům a nesdílím stejné manýry jako ženy..
 5. Ačkoliv jsem student vysoké školy, mám pocit, že se rok od roku chovám víc jako dítě, přemýšlím tak a berou mě věci, které bych měla možná jakožto téměř "dvacítka" přehlížet..
 6. Své první glády jsem si pořídila někdy v roce 2010 a mám je doteď. (Jsou to Steel Rock červeno/černé - dvacetidírkové. A kdyby mi do nich nějaký debilní bývalý spolužák neuděl díru, tak by doteď vypadaly téměř jako nové!)
 7. Je to tak týden zpátky, co jsem měla nakročeno k tomu, aby se ze mně stal Tarjofil. Úspěšně se to i dařilo, jenže přijel Tobi na bílem oři a odvezl si mě do Avantasie, takže z toho zase sešlo. (Snad příště, v jiném století, kde nebude figurovat žádný Sammet, Tarjo!)
 8. Jsem naiva, beznadějný romantik a snílek. (A docela mě sere realita, ve které se právě teď fyzicky nacházím. Má duše je totiž poněkud někde jinde a s někým jiným..)
 9. Výčet mých kamarádů by se dal spočítat na prstech jedné ruky. (A to ještě každý ví jen něco a snad jen jedné osobě můžu říct fakt všechno, aniž by mě za to neodsuzovala.) Známých a "širších" kamarádů mám o trochu víc..
 10. Hudební vědu studuji kvůli tomu, že se hudbou zabývám už téměř odmalička. Ale jeden z hlavních důvodů měl i jméno. Ano, veřejně se přiznávám, že jsem tam šla kvůli Tobimu. A vlastně ani nevím pořádný důvod.. :-P
 11. Do dneška nějak nejsem schopná vstřebat, že mám maturitu. (Zřejmě to bude kvůli tomu, že jsem se po ní patřičně neožrala, nezeblila a nezhulila, kdo ví..)
 12. ALE! Po skončení Avantasie na letnošním MORu jsem si musela jít dát s mamkou pivo a jelikož jsme obě měly prázdný žaludek, tak jsme se ze dvou Radegastů tak trochu ožraly a já jsem ještě po celém areálu řvala ono pověstné "HOVNÓ!".. (Nejdřív jsem se všemu strašně smála, ale pak jsem nakonec brečela, že je to všechno pryč a že zase neuvidím Tobiho. Musela jsem tehdy vypadat opravdu hrozně..)
 13. Když už jsme u těch Mástrů - šíleně se mi stýská! Bohužel se mi zatím víc zamlouvají kapely na Metalfestu..(Doufám, že na Masters dotáhnou všemi nenáviděné Edguy, nebo Rhapsody of Fire, Turisas, atd.)
 14. Nemám ráda současnou zpěvačku Nightwish - Floor Jansen. (Za celý rok jsem si na tuto dámu nezvykla a pochybuji, že se můj názor na ni změní. Uvidíme, jaké bude nadcházející album NW..) EDIT: Pomalu si zvykám..
 15. Nesnáším, když mě někdo do něčeho tlačí. Zrovna tak nemám ráda, když někdo ve vztahu k mé osobě používá slovo "MUSÍŠ". (Nemusím nic, leda umřít..)
 16. Světe, div se! Nikdy jsem nepila whiskey, nechutná mi vodka, ale za to mám ráda rum a slivovici! Nejradši mám růžové víno a taky nepohrdnu dobrým pivem. Nemám ráda normální Gambáč!
 17. Nesnáším výšky, stísněné prostory a velké davy. (U výšek mi vadí i když jedu dolů na eskalátorech. Musím zavírat oči, protože se mi dělá špatně. Stejně tak je to se stísněnými prostorami. Nesnáším výtahy. Nemusím davy. Jediné, kde jsem na to tak trochu zvyklá, jsou koncerty. Tam člověk jaksi nemůže jinak..)
 18. Mám předplacený Spark, ale nemám ráda pana "recenzenta" Čapka. Se svými názory mi příjde naprosto mimo. (Asi se nemá cenu dál vyjadřovat, protože tento článek by byl ještě o dost delší..)
 19. Mám ráda ironii, cynismus, potrpím si na zvláštním smyslu pro humor a jsem docela sprostá. To ale neznamená, že se neumím chovat normálně.. :-D
 20. Nemusím společenské události, party a další věci, kam se musí člověk přehnaně strojit. Zrovna tak nesnáším zbytečné ženské tlachání a pomluvy. Ale to už jsem tu tuším naťukla. :-)
Pomalu přejdeme k otázkám od Ivči Sammet:
1. Pokud je ti 18, půjdeš volit?
Osmnáct už mi bylo dávno, ale volit jsem nešla. Nějak mě ty volby letos minuly..
2. Co bys chtěla zažít znovu?
Pokud bych si měla vybrat jen jedno, tak koncert Avantasie v Berlíně..
3. Kterým jazykem by ses chtěla naučit plynule mluvit?
Líbí se mi finština, italština a španělština, takže asi jedním z nich. :-)
4. Kdybys mohla někoho zabít, aniž by tě za to jakkoli potrestali, kdo by to byl?
Jejda, takové sado i maso. Já nevím. Momentálně mě nikdo snad ani nenapadá..
5. Jaký je tvůj názor na děti v rozmezí deseti až patnácti let?
Většina z nich chce být předčasně dospělá, ale pak jim jednou dojde, že to dětství už se vrátit nedá a ve většině případů to dnešní mládež přehání. Ve všem..
6. Kdyby sis mohla zahrát ve filmu, o čem by byl a koho bys hrála?
Přiznám se, že spíš než účinkování ve filmu mě často napadá varianta "moje vlastní kapela", čímž jsem vlastně na otázku neodpověděla. Já popravdě.. Nemám páru! :D
7. Máš ve svém životě někoho, komu můžeš říct vše, máš v něj víc než 100% důvěru a byla bys schopná pro něj i umřít?
Takových lidí je víc. Jednoho člověka, se kterým se neznám osobně a řekla bych, že on nejspíš nemá páru o tom, že existuju. A pokud ji má, tak nejspíš jen podprahově. To je člověk, pro kterýho bych i umřela. Jmenovat nechci. :-)
Pak mám kamarádku, které můžu říct všechno, aniž by mě odsoudila. Mám v ni důvěru a opravdu nerada bych o ni přišla. Nesmím zapomenout na svoji rodinu, zvlášť mamku, které můžu říct opravdu vše. A pak opravdu pár přátel, u kterých si ale občas musím dávat pozor na to, co napíšu, protože vím, že některé věci by se u nich nejspíš nevstřebali. Ale i přes to si těch pár lidí vážím, že to se mnou dokážou vydržet. :-)
8. Co ze všeho nejvíc nenávidíš?
Poslední dobou nenávidím tenhle svět, nebo spíš společnost, ve které žiju. Hnusí se mi..
9. Nejoblíbenější nealko?
Jo, tak to nevím. Dejme tomu, že mi stačí obyčejná pomerančová minerálka - nejčastěji Poděmrdka. :-D
10. Lžeš často?
Průměrně. Ale když nemusím, nedělám to. Opravdu to nemám ráda. Preferuji spíš mlčení - pokud bych měla lhát, tak to raději neřeknu. Je to tak lepší. :-)

Odpovědi na otázky od Ivči Metalistky:
1. Čeho bys chtěla v životě dosáhnout?
Zrovna teď ti ani nevím. Ráda bych napsala, že bych chtěla ukončit (ale ne předčasně, nýbrž diplomem, pokud se to podaří) tuhle šaškárnu jménem Masarykova univerzita. A pak nevím. Pokud bych měla odpovědět podle svého srdce, nejspíš bych tu už dávno nebyla, ale dělala bych to, co opravdu chci. Jenže to nejde.
2. Co si myslíš o satanismu?
Nevím. Ačkoliv poslouchám metal, tak od tohoto se distancuji. Nejsem sice ortodoxní věřící, ale satanismus jako takový mi moc po chuti není. Kdo si s tím chce zahrávat, ať to dělá, když je mu to sympatické. Já ovšem nemám tu potřebu..
3. Jaké je tvoje nejoblíbenější zvíře?
Nejneoblíbenější zvíře - dobytek - jsem já, v tom mám celkem jasno. A nejoblíbenější? Pes nebo kočka. Teď nemám jasno.. :-D
4. Jak dělá liška?
To netuším, ale vím, jak dělá počítač - "Vrrr"... :-D
5. Co máš na sobě nejraději?
Absolutně nic. :-D Bohužel, co bych mohla mít ráda na takové nestvůře..
6. Jaká lidská vlastnost ti nejvíc vadí?
Pokrytectví? Faleš? Lež? - Asi tyhle tři. :-)
7. Oblíbené kapely....
TOOOOOBIIII! :-D
.... Avantasia a Edguy. :-D Zbytek je na velmi dlouhou dobu. :-D
8. Pokud si máš vybrat - raději si přečteš knihu, nebo si pustíš seriál?
Záleží, co je lepší varianta. Většinou spíš ale sáhnu po knížce, když je ten čas..
9. S jakou nejvýznamnější osobností ses setkala?
Pokud se za setkání dá počítat autogramiáda, tak s většinou Avantasie v Berlíně a s Edguy minulý rok na Masters of Rock na autogramiádě. ;-)
10. Dívala ses někdy na My Little Pony?
What? :-D Nein, never.. :-D

Příště zveřejním dalších deset faktů, odpovím na otázky, které mi přiřadila Morticia, položím dalších deset otázek a někoho nominuji. :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Morticia Lehtonen Morticia Lehtonen | Web | 4. prosince 2013 v 18:06 | Reagovat

Tak tohle myšičku Či velmi pobavilo :-D. Myšička Či approves (až na to podceňování se - to neapproves) :-D

PS.: Zapomněla jsi dodat, že myšička dělá "pfffff", chameleonek "rrrrrr" a na šaliny se volá buď "Týýý vole" nebo "Hyjé, šalina!" případně "prrrr, šalina!" :-D
Ale chápu, že tohle v otázce nebylo :-D

PPS.: Už se těším, až odpovíš na ty moje otázky :-D

2 IvčaSammet IvčaSammet | Web | 10. února 2014 v 15:55 | Reagovat

AJ, tak tady jsem už dlouho nebyla, promiň :D Nějak jsem neměla na blog čas, ale toho sis asi všimla :D Každopádně moc díky za vyplnění, pak na blog hodím odkaz na tento článek, kdyby se náhodou našel někdo, kdo by na můj blog zabloudil a a chtěl si přečíst odpovědi :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Blog založen: 9.8.2010, Design by Dark Morticia
Všechny články jsou napsané autorkou (Amaranthes Lví Srdce).

free counters