Vzpomínky na uplynulý rok objektivem Olliho - část I.

4. prosince 2013 v 12:51 | Amaranthes Lví Srdce |  Fotím
Zdravíčko. :-)
I když jste si nejspíš mysleli, že už jsem to tady zabalila, tak mám pro vás převelice smutnou zprávu. Nezabalila. Dokud tu neuvidíte článek o tom, že s tímto blogem končím, tak tento blog prosím považujte za živý. Nemám teď díky škole vůbec čas, ale témata na články mám. V první řadě mám napsanou recenzi na koncert Tarji Turunen, mám i šestistránkový report z koncertu Avantasie v Berlíně. Možná to budu muset trochu zlidštit, aby se vám to vůbec chtělo číst, ale mohla bych to stihnout do Vánoc. Pak bude zkouškové a to už tuplem nebude na nic čas. Pojďme ale k hlavnímu tématu tohoto článku.
Nejspíš jsem vám nenapsala, že jsem si o prázdninách koupila svůj foťák. Od té doby jsem měla pár příležitostí ho trošku provětrat a výsledky můžete vidět i na mém facebooku. Vzhledem k potencionálnímu velkému počtu fotek plánuji několik článků s fotkami, jak už jsem již avizovala v minulém článku.
(Omlouvám se, pokud píšu trochu moc spisovně nebo poněkud zvláštně, to udělala ta posraná škola, ve které tu píšu a necítím se tu zrovna nejlépe - z čehož vyplývá, že sprosté a sarkastické články budou muset počkat na doma, až budu mít tu šáhlou náladu. :-D)
Ještě trochu od tématu: trochu mě štve kvalita fotek, barvy a rozlišení. Dám vám příklad: Upravím fotku, se kterou jsem jakž takž spokojená. Hodím ji na facebook, kde změní barvu/sytost/kvalitu. Poté tu samou fotku nahraju sem na blog a vypadá opravdu zase jinak. Nutno podotknout, že mnohdy méně kvalitněji. Když nějakou fotku nahrávám na DA nebo jinam, vypadá zase úplně jinak. A nejvíc mě dokáže naštvat, když si doma upravím pár fotek, pak jdu do školy, podívám se na ně na místních LCD velkých jak kráva a zjistím, že moje realita nerovná se realita jiných monitorů..
V tu ránu mám chuť ty obrazovky házet z okna. :-D
To byl i případ fotky z parku, kterou najdete v celém článku: Původně byla sice trochu víc křiklavá, ale po nahrání na blog se stala ještě sytější a vedle mě sedící Morty mě poněkud vyplísnila, že to trhá oči. Takže jsme ji teda nějak upravily do jejího normálu a já se teď cítím trochu jako idiot, protože na mém starším monitoru, který mám doma, vypadá úplně normálně. :-(
No nic..
Začnu nejdříve fotkami z prázdnin, potom plynule nechronologicky přejdu dál..


Zámek v Potštejně - v srpnu jsem spolu s mamkou jela na zájezd (s důchodci po památkách) do Častolovic a Potštejna. Nafotila jsem tam okolo 200 fotek, upravených mám pár. Tohle je jedna z těch prvních, která se mi docela líbí. Jediné, co mi na ní vadí, jsou všudypřítomní lidé. Když si vezmu, že je to fotka dělaná bez stativu a jen tak mimoděk, tak z toho nevyšla až tak zle. :-D

Další fotka, která je focená bez jakéhokoliv úmyslu. Na první fotce vidíte tu kašnu a tohle je snímek tekoucí vody právě v té kašně. Jelikož jsem vodofil a voda mě vždy fascinovala, tak jsem ji zkusila nějak vyfotit. Nevím, jak se mi to povedlo, ale každopádně není ani tak rozmazaná.
Pokud by někoho rozřechtal vodoznak "Amaranthes von Sammet", tak toho si nevšímejte. Jsem chameleon a mám několik pseudonymů. Tohle je jeden z nich. Možná trochu vtipný, ale co na tom sejde. Za jistých časů jsem bývávala "Lee Leto". Uznejte, že "Amaranthes von Sammet" zní aspoň víc nóblovatěji. :-D


Trochu netypická fotka z Častolovic, kde bylo mým záměrem zachytit fasádu tamějšího zámku a také zajímavá okna. Nevím, nakolik se mi to podařilo, každopádně se mi líbí ten modravý nádech. Těžko říct, jestli si i tahle fotka, která je sice poněkud víc zaměřená na architekturu, najde svého oblíbence. :-)

Abych řekla pravdu, tak tuto fotku jsem ani příliš neupravovala. Podle mého názoru to nemá cenu. Na facebooku je nahraná s poněkud intenzivnějšími barvami, které se ovšem na mém tmavém monitoru jevily poměrně dobře, narozdíl od velkých LCDček, které mám zde ve škole. V Potštejně, kde jsem tuto fotku fotila, mají tyto krásné viktoriánské lucerničky, na které jsem přímo úchylná. :-)

Předposlední fotkou je jakési nepovedené makro. Fotila jsem u absolutně cizích lidí - a to hned po dešti. Původní fotka byla celkem obstojná, tak jsem si řekla, že se ji pokusím upravit a vznikl z toho tento hybrid. Těžko říct, jestli se někomu bude páčit. :-)

A abychom si chvíli odpočinuli od přírody, tak zde je poslední fotka. Pořízena byla den po koncertu Tarji v Olomouci - přesněji na Horním náměstí. Moje kamarádka si neodpustila poznámku, že to vypadá jako ve Van Helsing nebo v čemže.. :-D Každopádně - i když jsou na ní opět lidi, které zrovna moc ráda na takových fotkách nemám, tak se mi líbí. :-)

Pokud jste došli až sem, tak budu ráda, když mi napíšete, která fotka se vám líbí nejvíc. Upozorňuji, že jsem na focení naprostý amatér a dělám to pro svoji zábavu, stejně jako upravování fotek - tzn. pokud se vám to nelíbí, je to v pořádku. Mám trochu zvláštní a divný styl úpravy, který se nemusí kde komu líbit, proto budu ráda, když mi napíšte svoje hodnocení. A kritiky se nebojte. :-)
Příště přibudou další fotky z Olomouce, ale i něco málo z Vizovic a dalších míst. Zatím se mějte krásně, někdy (budu se snažit co nejdřív), se zase ozvu. :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Morticia Lehtonen Morticia Lehtonen | Web | 4. prosince 2013 v 13:01 | Reagovat

Já ti k tomu vlastně asi ani nic psát nemusím, když sedím vedle, co? :-D

Své poznámky k přezdíkám, na které jsi zapomněla, jsem sdělila, o těch zatracených monitorech se bavíme každou chvíli, takže vlastně není o čem diskutovat :D

Teda je: "Týýý vole!" :-D

2 Kirma Lee Kirma Lee | 4. prosince 2013 v 14:54 | Reagovat

Ty fotky jsou nádherné. Nejvíce se mi líbí ta poslední, která opravdu vypadá jak z filmu Van Helsing :P Ale to nevadí, to dodává na mystičnosti a kráse ;) A ostatní jsou též velmi povedené a když to vezmu kolem a kolem, tak moc nedokážu rozhodnout o nejkrásnější, protože jsou takové všechny ^_^ Jen tak dál ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Blog založen: 9.8.2010, Design by Dark Morticia
Všechny články jsou napsané autorkou (Amaranthes Lví Srdce).

free counters